Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

zazalienka
6. okt 2009

môj malinký reaguje hlavne na ocinove ruky.. to som sa až čudovala.. keď ho pohladkám ja, tak skoro nič, stačí aby dal tatino ruku na brucho a už ho kopká..
andy, ja mám nočné mory o pôrode už dva mesiace, ale zasa si hovorím, že prežili to milióny, prežijem aj ja... a aj Vy všetky.. potom keď prídeme z nemocky budeme spokojné ako veronika..

xxveronikaxx
6. okt 2009

andy_rs
Vieš ja ti tak poviem ja som sa bála otehotnieť lebo už vtedy som nato myslela jak ja budem rodiť ako ja porodím bábätko že to není možne aby ja som porodila ale chceli sme s manželom dieťatko tak som nato zabudla.Až v 9 mesiaci mi sestra povedala čo ma čaká tak som myslela že sa ihneď zložím.

zazalienka
6. okt 2009

moja švagrová má dve deti, a to keď sa poreže tak odpadáva, je anemická, vymýšľa si furt choroby.. a prežila.. proste pre dieťa žena urobí všetko..

andy_rs
6. okt 2009

No to si hovorievam aj ja, ale nejako mi to absolútne nepomáha :D ja viem že pri tom nezomriem ale aj tak juuuj tá bolesť, :((( a aj tak strašne veľa komplikácií sa može vyskytnúť, ja som nikdy nebola takýto strachoput a teraz hľa ani sa nespoznávam

xxveronikaxx
6. okt 2009

Presne tak ako hovoríte pôrod není taký hrozný že sa to nedá prežiť.Len treba chcieť a veriť si.Ja som nato kašlala potom čo mi druhy povedali lebo keby som nato myslela tak ani do pôrodnice nepôjdem.Netreba sa hlavne báť.Lebo každý pôrod je iný.A každý to inač prežíva 🙂

andy_rs
6. okt 2009

He´he no ja od začiatku viem čo ma čaká, jedna moja sesterka rodila okolo 30 hodín, tak som si toho vypočula dosť, druhá sesternica celkom ok, tretia dostala poporodnú depku, či ako sa to volá, chúda, a od mojej sestry som sa nič také nedozvedela, lebo rodila cisárskym :D akurát že sa jej to hojilo horšie ako keby rodila normálne 🙂 a ešte dlho po porode mala bolesti :(

andy_rs
6. okt 2009

Ja sa bojím aj toho že budem musieť dlho ležať v nemocnici, pretože od začiatku mi nevedia presne vypočítať termín porodu, termíny mám naplánované na celý február, lekár mi podľa menštruácie vypočítal na 7.2., potom podľa sona mi vyšlo na 24., 11., 17., 18., 15.,
Takže neviem čo so mnou bude :(

xxveronikaxx
6. okt 2009

andy_rs
Ale určite ty to zvladneš ja som mala vypočítane na 14 septembra a porodila som 5 septembra.A ja som ležala v nemocnici 5dni po pôrode lebo jak mi odtiekla plodová voda dostavila som sa do nemocnice a hned rano som porodila.

vefi89
7. okt 2009

Bree ranko 🙂 🙂

Dnes je smutny den, taky uprsany. Keby sa chcelo umudrit to pocasie ☹

ja mam dnes piaty den, co nemozem kakat, tak hnusne ma zapieklo a uz vcera vecer ma velmi brusko bolelo, uz som ani sediet nevedela, tak som isla o postele. Nevieto, co by mi pomohlo? uz som skusala vselico, ale ani slivky nezabrali, co som bola prekvapena.

garonka
7. okt 2009

bré ranko, nejak skoro som tu 😀 šla som na infekčne ale tam robia od pol 9 tak som si u sestričky vybavila aby som bola prva keď prídem teraz ležím a čakam kedy odbije osem hodin 🙂

vefi, veru, že hnusny je ten deň dufam, že sa vyčasí, lebo tak ma bude z toho čuda hlava bolieť 😠

fiha to maš zapchu a piaty deň a ani slivky nepomohli? mne väčšinou slivky zaberali a teraz našťastie v tehu zapchu nemam lebo každý deň ladujem do seba ovocie

dnes hlasili až 26 stupňov to je blud keď tak škaredo vyzerá vonku 😠

vefi89
7. okt 2009

Garonka,
som prekvapena, ze tak skoro si tu 🙂
Vsak akurat rozmyslam, ze moj drahy chodi do roboty na bicykli a akurat sa taky fajny lejak spustil, chudak 😅 tak som mu pisala, ci mu mam doniest suche handry, aby nebol chory, lebo predsa je to nas jediny prijem 🙂 🙂
Co dnes planujes teda okrem infekcneho??A co dobreho budete mat mnamky-mnamky? 😀 😀

garonka
7. okt 2009

vefi skus aj slivkovy kompot alebo aj sušene figy a treba veľa piť. 😉

garonka
7. okt 2009

tha nič nebudem robiť akurat že prídem domov hladna ako pes sa naraňajkujem a potom šup uvariť obedík ale čo neviem asi kuacie nožky pečene v rure v sačku na pečenie 😝 a ty čo budeš fajnove variť?

vefi89
7. okt 2009

uz som skusala hadam vsetko, aj susene mlieko, aj teplu vodu ,drahy mi aj klistir robil, pokial vies, co tym myslim..
ale ked lezim, je mi v pohode, ale akonahle sa postavim, tak citim, akoby sommala tazke brucho, strasne ma boli na lavej strane...

inak ti prajem dobre vysledky 🙂

garonka
7. okt 2009

jaj klystír viem čo to je no ani to nepomohlo? skus v lekarni sa opytať lebo zapcha je nprijemna vec, mňa zas od strachu preháňa od rana ale už dobre lebo drahy na mňa kričal čo si už dopredu namyšľam voloviny 😀 😅

vefi89
7. okt 2009

ja dnes len rychlovku, cetoviny so syrovou omackou, budem asi cely den len vylihovat, mozno sa ani tu nebudem zdrziavat

garonka
7. okt 2009

ja som si robila včera tie cestovinky mňam mňam a maš notebook či pc, ja mam notebook a ležím pri tom

vefi89
7. okt 2009

ja mam zatial zial len pc 😒 predsa sme z tych skromnejsich pomerov, ale notebook planujem kupit, ale asi az po novom roku, najprv musime prerobit byvanie, lebo zatial mame vsetko len provizorne a nie je to vhodne prostredie pre babatko malinke

allinka79
7. okt 2009

vefi - a papas vela ovocia? Mne to pomaha... slivky a tak...

vefi89
7. okt 2009

Garonka, ja som nemyslela klytir ako klystir, ale ako sex 😀 😀

vefi89
7. okt 2009

allinka, ano, snazim sa, kazy den kupujem ovocie 🙂

garonka
7. okt 2009

vefi jaaaaaaaaj 😀 😀 😀 😀 tak sexík na zapchu nepomáha 😀 😀 😀 no moja idem už off, tak želam krasny dnik potom sa ozvem ako prídem domov a bojím sa ako pes 😔

pa pa pa pa 😉

vefi89
7. okt 2009

prajem stastie...ahooj

allinka79
7. okt 2009

vefi, tak skus trochu piva... ak teda mozes. Alebo nealko

miroslava89
7. okt 2009

dobre ranko

garonka
7. okt 2009

Mirka dobreeeeeeeeeeee ako tlak v nemocke sa drží? a babenko?

garonka
7. okt 2009

tak ja som doma už dávno ale nebolo na vyšetrení nič take, zajtra mi vezmu krv i moč a o týždeň budem vedieť vysledky, či je vírus pritomny alebo prekonany tak ma čaka najhorší týždeň v živote plny strachu a obav 😔

miroslava89
7. okt 2009

garonka nestresuj sa uvidis vsetko bude dobre🙂

mojmu tlaku sa akosi dole nechce ist 😠 ..som zvedava kedy uz budem mat konecne normalny tlak 😔
a babenko sa drži ,rastie🙂..este pockat take 2tyzdne a bude aj srdiecko..

garonka
7. okt 2009

jeeeeeeej tak to ti zo srdiečka gratulujem a aky maš tlak? ja som si dnes namerala 140/70 zo strachu z tej infektologičky 😔 zobrala som magne a šup na gaučík odychovať 🙂

miroslava89
7. okt 2009

dnes rano som mala 160/90.. pritom nechapem preco z coho..ked pri prvom tehu nikdy som taky tlak nemala- a to som bola zo zac. pod permamentnym stresom 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre