Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

pipimiska
14. okt 2009

cau deina,je normalne ze mas biely vytok,kym nieje zlty hnedy alebo zeleny,kym nieje zapachajuci a nic ta nesvrbi,je vsetko tak ako ma byt 😉

deina79
14. okt 2009

ahoj pipimiska diki a este spomeniem, ze ho beriem 2x za den, teraz ma zacina trosku palit, ci co, hm najradsej by som nebrala nic, doteraz som nemala s vytokom ziaden problem 😒

pipimiska
14. okt 2009

deina,z duphastonu ti nic nebude a myslim,ze z toho vytok nemas,je to tehotensky vytok,od kedy som tehotna musim vkuse nosit slipku 😉
aj ja beriem ten duphaston aj kyselinu a plus xx dalsich veci..
keby ze ta zacne vytok svrbiet a neprestane ,vtedy skoc pre istotu za gyndosom 😉

deina79
14. okt 2009

dik 😉

atima
14. okt 2009

deina z duphasttonu tten vyyttok naozaj nieje ale z toho že si tehotna a to že ho berieš je dobre pomaha babatku sa dobre a zdravo vyvíjať. 🙂

sarinka23
14. okt 2009

Baby neviete mi poradit co sa tyka rizikoveho tehotenstva je to platene ako normalna PN??? Dakujem

miroslava89
14. okt 2009

ahojte..kade sa tulate?

garonka
14. okt 2009

ahojky MIRKA ja som tu bola cely deň nejak sa mi nechcelo koníkovať 😔 total nalada na nič, a ako dopadli vyšetrenia? 😉

vefi89
15. okt 2009

Breee ranko..
Svagrina konecne zaplatila net, tak huraaaa 😀 😀 😀
Garonka, co mas nove???Ako sa ma Gabika??

deina79
15. okt 2009

dobre ranko kazdemu 🙂

vejula
15. okt 2009

ˇBréééé ránko... Dnes som bola na poradni robil mi aj ultrazvuk... Že je všetko OK, srdiečko a veľkosť hlavíčky... Ale sa mi zdalo akési lenivé, ked som tam bola pred mesiacom tak si veselo plávalo, raz na jednej raz na druhej strane... A teraz sitam len tak kludne ležkalo... Som sa totiž bála bo som sa včera buchla do brucha, nie nejako moc silno ale aj tak som sa Zlakla.... Ale ked je podla gyn. všetko OK tAK snad to jeOK... Bože už aby som cítila nejaké pohyby, som teraz stále taká vystrašená po všetkom :(

garonka
15. okt 2009

dobré ranko no ja som tuto noc spala katastrofalne dnes by som mala vedieť vysledky celu noc som sa prehadzovala a maly kopal až až 😉

vefi ahoooooooooooj no konečne ťa tu mam 😀 Gabike dnes budem zas volať a aj k nej pribehnem na navštevu ale asi až na buduci týždeň, to budem sama doma od pondelka do piatku drahy ide do Nemecka na služobku 😠 a u teba vysledky toxo ok?

garonka
15. okt 2009

vejula nebojkaj sa babenko je chrranene plodovou vodou nestalo sa mu nič, a vidíš lekar vraví že je všetko ok 😉 aj pohybov sa dočkaš ja som bola taka nervozna prečo necitím nič a teraz už je to tak ako ma byť 😉

vejula
15. okt 2009

🙂 A kedy si začala bábo cítiť ty??? Ja už dúfam že to bude čoskoro, všetci hovoria že až tak v 19 20 tt, ale stále čakám každým dnom kedy to príde a už si iba hladkám brucho či náhodou nejakú bublinku nenahmatám :D

tinad
15. okt 2009

Ahojte maminky, mne sa porod uz blizi a velmi sa bojim.. cakame v novembri babenko a ja sa strasne bojim porodu.. stale riesim otazku ci si dat epiduralku a ci nie.. tolko otazok mam, no neviem ci by mala nejaka maminka nervy a cas na moje otazky..bola by som rada ak hej

vejula
15. okt 2009

Ahoj tinad... No ja ti určite veľmi neporadím, bo som ešte nerodila, ale aj tak ti držím pace, nech všetko prejde bez komplikácii... A s tou epiduraslkou ti neporadím, to je všetko individálne... Podla toho ako máš vysoký prah bolesti... Ja asi nič pichať nechcem, ani neviem prečo možno z tradície ani som nad tým rozmýšlala ale pokial nieje nejaké riziko, čo myslím že nieje, a pokial bolesť prežívaš ťažko tak na tom nieje nič zlé, ked ti takto pomôžu...

garonka
15. okt 2009

vejula ja som zacitíla okolo 20tt len slabe mrvenie a potom dva dni nič, ale teraz keď som v 22tt citím maleho i v noci 🙂 aky je akčný, a prvorodičky cítia pohyby okolo 19 - 20tt maloktoré skôr

vejula
15. okt 2009

Tak si ešte chvíľku asi počkám.... Aspon si to budem potom viac vychutnávať 😀

garonka
15. okt 2009

tinad vraj pôrod nieje nič hrozne no ja som na to zvedava 😉 či je to tak. Skus sa gynekologa opytať čo ti odporuči či epiduralku alebo aj na anesteziologii vysvetlia za a proti tej injekcie, včera akurat šlo v modre z neba ako rodila som ostala v úžase že vôbec nevyzerala na to že tlačí aj pôrod sa mi zdal akoby babenko vyfukla 🙂

garonka
15. okt 2009

vejula aj ja som bola nedočkava, a teraz keď sem tam nezacitím maleho už som nervozna či je ok

vejula
15. okt 2009

:D No človek sa stále musí niečoho obávať, inač by sme asi nevedeli že žijeme :D

garonka
15. okt 2009

len by bolo lepšie keby sme sa nestrachovali a keby každá tehuľka mala bezproblemove tehu, 😉

idem vyvenčiť hava, ešte prídem 🙂

vefi89
15. okt 2009

garonka,

na krv som bola teraz v pondelok, takze vysledky este nemam. ale 26 idem znova na poradnu, tak uuz dovtedy pockam. a teraz si pisem IP s gangulienkou, sice je veterinarka, ale aky taky prehlad ma..
Misko ta pocuva?? 😀 😀 😀 😀

Vejula, ja som zacala citit pohyby uz v 18tt.

vejula
15. okt 2009

:D :D Tak dúfam že sa aj to moje ozve :D

garonka
15. okt 2009

vefi a ja že dže ši uceklaaaaaaaaa? 😀 😀 😀 😀

ja budem dnes volať o vysledky radšej na to nemyslím lebo ma šľahne 😠 no počúva počúva, len sme mu zmenili meno na Tobiás 😀 😀 😀

vefi89
15. okt 2009

preco tobias?? 😠 😀
tak ti drzim palceky, aby vsetko dobre dopadlo....hadam sa aj pochvalis.
bola som v dedine, zase chleba kupit
akurat dokonavam daku chorobu, tak som sa bala o maleho, ale uz znova kope ako najaty, tak hadam aj ja bude vsetko ok a neublizila som mu. som mala zachladnute priedusky, tak som bola u lekara, tak som sa dopovala zdravymi liekmi, a teraz uz je fajn, ale stale tie sviecky pod nosom 😀 😀 😀

vefi89
15. okt 2009

akurat vcera som bola nakupovat, tak som taka vytesena 😀 😀 😀 som si kupila sveter a topanky a Miskovi ciapocku a pancuchy. sa zamyslam, ci sa do toho zmesti, lebo je to take drobunke 😀 😀

vefi89
15. okt 2009

garonkaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
si mi usla???????????????????????

garonka
15. okt 2009

vefiiiiiiiiii už som tuuuuuuuuuuuu havo bol na cik cik a kaky 😀 😀 😀

ja si dnes idem kupiť vetrovku lebo do minuloročnej nevojdem ani za svet som len stiahnuta a svokra mi chcela dať kabat i kožuch len ja potebujem na teraz keď je chladnejšie 😠 😠 😠 😠

tak Miška nechceme aby mu nekomolili meno tobiás sa nejak páči aj drahemu 😀

čo varíš dnes? my mame špenatovu polievku a lasagne mňam

garonka
15. okt 2009

ušiel sa ti chlebík v takom čase? ja som bola včera o pol 8 sami dôchodca 😠 ale chlebík doložili a to nehovorím že som v meste

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre