Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
20. okt 2009

a tie papagaje su mamine, u mna su len na navsteve, aby som nemusela behat dva krat denne do mesta

garonka
20. okt 2009

vefi teplaky najlepšie 😀 😀 😀

vefi89
20. okt 2009

je to najpoholdnejsie, to je pravda . a ja ako prava sedlacka si to mozem dovolit. ked som sa prestahovala na lazy, sa zo mna kazdy smial, ze mestianka v dedine, lebo som sa obliekala slusne 🙂

andrejusa
20. okt 2009

oooooo dikes 😀

ja som dnes mala upratovací deň. Konečne mi bolo dnes aj včera fajn, tak som to využila a od rána som umývala podlahy a tak, ale nevieeeeem či som urobila dobre.

Babenky a vás ako často babuliatko kope? mňa sem tam ráno tak slabučko a potom večer trošku viac, ale včera večer, asi spinkalo, lebo som ho moc necítila... je to v poho? nemala by som ho už cítiť viac, teda silnejšie?

vefi89
20. okt 2009

andrejusa, ono to je asi u kazdej individualne. ja citim az prilis..kope intenzivne, ale zo zaciatku tak v 19 tt som ho citila len v urcity cas aj to len vellmi jemne a len v jednej polohe 😉a ked uz si tu, tak si idem aj ja upratat, nechcela som tu nechat lucku samu. potom za vami pridem 🙂

garonka
20. okt 2009

vefi a ja zas opačne som z valalu a zrazu v meste 😀 😀 😀 😀

andrejuška neboj, to je normalne že babenko je kľudne, mňa cez deň kope niekedy dosť a niekedy občas, a večer ak si ľahnem na chrbat to babo asi zbožňuje ale mu urobím nervy a ľahnem na bok 😉

garonka
20. okt 2009

vefi ty si zlataaaaaaaaaaa, cmuk cmuk no bež pratať 😀 😀 😀

andrejusa
20. okt 2009

ja ho tiež niekedy cítim často a niekedy zas pomenej. Niekedy silnejšie a niekedy slabšie, ktovie od čoho to záleží. Len mám taký časák a tam je napísané, že v 21-22 týždni by som mala cítiť už až bolestivé nárazy na brušnú stenu... ale ja som tučko, tak možno aj cez ten tuk necítim 😀 😀 😀

ja som tiež z veľkomesta a presťahovala som sa na dedinu, ale docela som si zvykla, až na tie babky ohováračky 😠

garonka
20. okt 2009

no u mňa to iste, babenko ma asi slabe nožky keď kopne do tuku tak ho asi necitíme 😀 intenzívne ale ja dnes som skoro skolabovala, a kopalo neskutočne, no tu som vyššie vefi o tom písala 😒

tak my tu baby ohovaračky mame i v panelaku a jednej vadí uplne všetko ani sa jej nezdravím

andrejusa
20. okt 2009

a susedia už skončili s prerábkou a buchotaním?

práve som to dočítala, mne sa to stávalo na začiatku, keď mi chýbala tiež voda a dlho som cestovala v buse 😝

andrejusa
20. okt 2009

ozaj a aj sa s bábom rozprávaš? ja ho väčšinou len hladkám a na to reaguje ale neviem o čom by som mu mala hovoriť a ani neviem či sa mám rozprávať s dievčatkom, alebo chlapčekom 😕

garonka
20. okt 2009

skončili konečne včera ma ujo majster ktorý to mal na starosti zavolal aby som kukla akí boli šikovní že mi pílili uši 😀 no čo poviem byt prekrásny komplet prerobeny, vau a kupeľňa skoro som tam aj zostala 😀 krásne oranžovo žlté steny v byte no nadhera 😉

no vieš ja som si ani vodu so sebou nevzala veď čo budem vybavena raz dva ale ma nenapadlo, že idem peši, a ku koncu som zrychlila krok, no ledva som na nohach stala, dufam, že sa mi to viac nestane, a maly kopal až až i jemu asi bolo zle, našťastie je ok

sem tam sa k nemu ozývam ale on ignoruje 😀 a bruško občas hladkam, priložím ruku keď už veľmi so sebou naraba, vraj hladkanie privoláva kontrakcie to mi garicka vravela a aj sestričky v nemocke, no ja si bruško i tak hladkam, aby maly vedel, že na neho myslím

a na morfo utz si bola? nepovedali ti pohlavie babenka?

andrejusa
20. okt 2009

bola som na morfologickom, ale nebolo vidno. Trošku som bola sklamaná. Fotečka je odtiaľ, ale na budúci týždeň tam idem, tak ho porposím, aby mi urobila sono, aj keď neplánované. Tak sa teším. Na tom morfo bol so mnou aj muž a veľmi bol dojatý. 🙂

ináč ja si sebou tiež nikdy nebrávam vodu, ale radšej už budem, tiež mám dr. dosť ďaleko od stanice a koľko krát rýchlo idem, lebo sa teším na novinky 😝

o tých kontrakciách som aj ja počula, ale som myslela, že je to blbosť 😕
niekedy by som chcela tie pohyby cítiť vkuse, aby som vedela, že je všetko v pohode, ale teraz sa mi tam mrví, je to zlaté

pipimiska
20. okt 2009

ahojte 🙂

andrejusa,mna este babo nepocuje,ale ja mu rozpravam,uz si to nacvicujem 😀
..ja mu rozpravam,ze babatko moje,kedze pohlavie tiez neviem,aa hovorim mu o tom kde sme boli co som robila ja a co robil tatko..aa ked je mm pri nas,tak zacnem vtipkovat aby sa aj mm zasmial a aby si nase babo zvykalo na humor 😀 😀

garonka,davaj na seba pozor,ale super tlak bol v pohode 😵

pipimiska
20. okt 2009

ja si myslim,ze obcasne pohladkanie nezaskodi,ja mam vetsinou ruku na brusku,tak podvedome,aa sem tam pohladkam..ale podla mna nieje dobre dlhodobe pravidelne hladkanie,to asi moze sposobit tie kontrakcie,blbost to asi nieje aj mne to hovorili 😉

andrejusa
20. okt 2009

ahoj pipi 🙂

veď aj ja sa mu sem tam prihováram, ale je mi to také smiešne 😀

garonka
20. okt 2009

a v koľkatom týždni si bola? ja v 18tt to bolo veľmi skoro lebo gastroenterolog ma tam poslal tak primar vravel, že môžem prísť ale v ambulancii bol jeden srandovny lekar, keby ma nespoznal, tak nevezme lebo morfo sa robí od 19tt, odsedela som si s drahym v čakarni skoro 2,5 hod, draheho to prestalo baviť šiel si dole kupiť kavu a vtedy som šla dnu, tak mal smolu lebo vtedy mi lekar vravel, že to bude asi chlapec a ma veľké chodidla 😀 aj nožku mi malinkeho zväčšil tak som i prsty spočítala ma ich 5 😀

ja som vodu so sebou vlačila všade aj do obchodu, aj na poštu no všade a dnes neviem čo ma napadlo ju nevziať, ešte dobre že sa mi nič nestalo 😒

tvoj drahy musel byť krásne dojaty, to mu verím, môj mal smolu 🙂 a poradňu maš na buduci týždeň? a prečo ti robí sono? mne až v 30tt bude, najbližšie idem na ten cukor 😒

garonka
20. okt 2009

pipi ono to asi tak je jedna babka povedala, tak sa vraj nemôžme hladkať lebo prídu kontrakcie, no neviem neviem ale babenko musí citíť aj naše dotyky nie?

andrejusa
20. okt 2009

veď aj mne by mal teraz až v 30 tt robiť, ale chcem ho poprosiť, či by mi neurobil kvoli pohlaviu, už sa neviem dočkať čo to bude, ale možno mi nespraví 😔
morfo mi robil v 19tt a skoro nič som nevidela, lebo všetko ukazoval mužovi a nevadilo mi to, bol úplne očarený a dojatý. Asi som ho ukecala aj na pôrod, ale ešte sa trošku vykrúca.
Na cukor asi aj ja pôjdem po tejto poradni, mám v pondelok, zas pobehám aj obchody a niečo pokúpim, to už je rituál 😀

pipimiska
20. okt 2009

garonka,no ved to pisem,ze ked ho sem tam pohladkame nic ssa nedeje,ja si myslim,ze nieje vhodne ak si trebars lahnes a hodinu vkuse hladkas a hladkas vkuse bez pauzy,tak to si trosku viem predstavit,ze by z toho mohlo nieco vzniknut 😉

andrejusa
20. okt 2009

môže byť že sa tým privodia kontrakcie, lebo som to aj ja v nemocke počula, ale možno až vo vyššom štádiu tehotenstva, nie? ja som čítala, že aj tichá kľudná hudba je fajn a vtedy sa bábo mrví

pipimiska
20. okt 2009

ja som len 14tt ale mam uz za sebou 6 ultrazvukov 😝 aaa teraz 3.novembra idem do poradne tak asi zas urobi 😒 som troska smutna,ze tolko ultrazvukov musim absolvovat v kratkych intervaloch

garonka
20. okt 2009

ja som zas na monitor nevidela a všetko diktoval sestričke, len mi potom otočil obrazovku ako maly skakal, len vtedy som necitíla jeho pohyby, to zrejme preto lebo mam tuk na bruchu 😀 😀 😀

joj a glukozu si kupuješ či ti da sestrička? mne do knižky zaznačila KUPIT GLUKOZU GR akoby som zabudnuť nato mala 😒 no vysedím si v čakarni až až 😒

i ja by som chcela draheho k pôrodu ale ak bude cisarak tak asi ťažko jedine ak na chodbe bude a bude aj prvý kto puntíka uvidí 😉

andrejusa
20. okt 2009

a prečo ti robia toľko?

garonka
20. okt 2009

pipi a prečo? niečo nieje doktorom jasne? ja som zatiaľ absolvovala 5 utz a jeden morfologicky, neboj niektore tehuľky chodia na utz každý týždeň

andrejusa
20. okt 2009

zatiaľ mi ešte dr. nevravel o tých testoch na cukor, tak asi teraz. A bude ti ich robiť tvoj dr., alebo na tom diabetickom odd.?

ja som môjmu drahému vravela, ako to pomôže keď tam bude so mnou, že nič neuvidí čo sa deje dole, lebo toho sa on desí a že sa aj doktori a sestričky inak chovajú. Ale ktovie, či aj ja nepôjdem kvoli chrbtici na cisára. A v TO porodke ich vraj robia pre hocičo a aj preto tam baby nechcú rodiť

garonka
20. okt 2009

normalne u svojej doktorky na poradni mi budu merať ten cukor, najprv ma pichne do prsta či čo a potom vypijem tu sladku gebuzinu, a 2 hodiny budem sedieť v čakarni ako ťapa ani prejsť sa no proste nič len sedieť ani vody sa napiť. A medzi tymi dvoma hodinami pichne do prsta ešte raz a potom ešte raz ku koncu 😠

ty si bola v TO a ste tam nemali teplu vodu čo ? to muselo byť hrozne

garonka
20. okt 2009

testy na cukor sa robia od 26tt a ja o tri týždne budem presne v 26tt 🙂

pipimiska
20. okt 2009

ja som zacala spinit v siedmom tyzdni,hrozil mi potrat koli hematomu,v tom case bol vetsi ako babo,tak som si polezala v nemocnici,hematom sa zacal zmensovat co bolo super aa od vtedy mam doporuceny klud na lozku..
no a teraz ked som bola naposledy u nho,zas sa hematom zvetsil,teraz je to uz menej rizikovee,ale nemoze sa zvetsovat,musi sa to ustrazit..
ale beriem tabletky na zacelenie ciev,lebo vlastne prasknutim cievky sa vytvara hematom..

andrejusa
20. okt 2009

a ja som o týždeň pozadu od teba 😵 niekto mi vravel, že sa to robí na tom diabetickom odd., ale to je super, že to robí aj tvoj dr, hádam to bude robiť aj môj.

vrej teraz netečie ani voda zas a ani nekúria 😠 , takže by som tam nerada šla rodiť, radšej do Partizánsleho, ale nemáme auto a neviem ako by za mnou chodil muž, tam pred nemocku nejde bus ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre