Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
28. okt 2009

vefi dobre ranko 🙂

kde si včera zmizlaaaaaaaaaaaa? ja som mala najhorší večer vo svojom živote s drahym sme sa pekelne pohadali a trocha mi večer tvrdlo bruško, mô puntík kopkal krasne, a kua v posteli sa drahy začal líškať akoby nič, no nemohla som mu nedovoliť aby sa k malemu neozyval, počuval ako kope a premiestňuje sa 🙂 ale taka hadka nikdy viac ja som tak v aute zvrieskla na plne hrdlo, a dala som mu ultimatum ak nebudeme na prvom mieste my dvaja zmiznem od neho 😠 babenko je prvorade aby bolo zdravučke, no dufam, že mu nebolo v brušku nič.

zazalienka
28. okt 2009

ahojte.. garonka, nestresuj sa.. žiadny chlap za to nestojí aby sa niečo stalo malinkému.. chlapi si myslia, že keď na nich nahučíš, tak sa stačí potom pritúliť a je všetko O.K... Ja môjmu poviem že ja keď som urazená, tak všade.. aj hore aj dole.. prvoradý je krpec, jeho zdravie a pohoda..
ja som dnes bola u zubára, od včera som sa bála čo to bude.. a malý to cítil... kopal jak divý.. nakoniec mi zubár musel dať injekciu a prestrihoval a rezal mi ďasno, lebo mi tam niečo prerastalo cez zub.. po pôrode ma čaká trhanie stoličky a korunka.. už sa neviem dočkať 🙄

andrejusa
28. okt 2009

ahojte 😉 dnes je tu úpln hnusne a zima a ja celý deň niečo porábam, až mi z toho prišlo zle. Tak etraz oddychujem a za chvíľu zas musím utekať variť. Cestovinky s tuniakom.

garonka... čo sa stalo? zas svokra nedá pokoj? ja sa tiež koľko krát naštvem a potom sama seba fackám, že ubližujem nášmu chrústikovi. Ale podľa mňa je dobré zo seba dať svoje pocity von, ináč by sme praskli. Hlavne že si to priznal, aj keď nie nahlas, ale že sa túlil je znamenie, že vie, že urobil chybu, no nie? 😉

vejula
28. okt 2009

Čavte kočky... V poslednom čase je tu akosi pusto 😒 No ja som mala dnees celý dden ubehaný a ešte ideme na siedmu s nastávajúcim na predmanželské stretnutie dajaké... Tak fúúú snád sa ešte vydržím tváriť ako ma to všetko veľmi zaujíma...

vefi89
28. okt 2009

dobry vecer 🙂
Garonka, ja budem teraz este daky tyzden ako vietor, mam toho az az.

dam vam super stranku, aj ja z nej idem brat http://www.perinbaba.sk/dojcensky-tovar/kociky/...

vefi89
28. okt 2009

inak Garonka, naozaj by si mala davat na seba a Tobiasa pozor. U mojho draheho pomaha, ked si zacnem balit veci a on velmi rychlo pochopi co sa stalo a co spravil.
Mali by ste si vyjasnit priority

garonka
28. okt 2009

vefi

môj stary si uvedomuje veci keď je už neskoro ale v pohode som našťastie a maly tiež kopka inač sem tam mi tvrdne bruško v 6 mesiaci je to normalne pokym tie tvrdnutia niesu často viac ako desať krat denne, papam banany, pijem vodu magnezia a aj magne B6 papam 😉
v piatok by som chcela do Poľska kuki sedačku a aj postieľku puntíkovi 😉

vefi89
28. okt 2009

ahoj garonka

aj moj stary si vsetko uvedomi neskoro. jedina vyhoda je, ze on sa nevie so mnou hadat, asi am na mna kratku papulu 😀 😀
co povies na ten kociar?

garonka
28. okt 2009

vefi kočiar perfektný, a utulny 😉 dobre si vybrala som zvedava či drahy zváži môj vyber hoci sa mu pači no on mení šecko raz dva 😀

u nas hadka furt trva i dva dni ale prvorade je babo a nie hovadiny môjho stareho 😠 a svokry 😀

vefi89
28. okt 2009

sa nepozeraj na to co drahy vyberie, ty budes s drobcom cele dni. tebe sa musi pacit. aj ja som to tak povedala mojmu. svojej ex kupoval on kociar, ale to mi prislo ako z pomsty 😀 😀 sa s nim hanbili chodit von 😀 😀 chudence deti 😀 😀

my sa nehadame 😀 ja hukam na draheho a par krat som mu aj vypalila. ale do rana sa z toho vzdy vyspim, lebo si vzdy uvedomim,ze keby sa mu nieco stalo, ostala by som bez svojho srdiecka. takze aj ked ma vie vytocit, nadovsetko ho milujem 🙂

garonka
28. okt 2009

vefi to aj u nas je, sice ja som včera strašne vrieskala v aute až mi musel zastaviť nech sa vyventilujem 😒 ale prešlo to lebo on je niekedy ako ťuťko 😠 ale inač ho ľubim čo by som si bez neho počala 🙂

práve som dopiekla ryžový nakyp 😀 😀 😀 😀 😀 asi som choraaaaaaa 😀 😀 😀 😀

vefi89
28. okt 2009

mnaaam, aj ja by som si dala, ale este som to v zivote nerobila 🙂
ja som spravila perkelt s ryzou 😀 😝
moj stary zasa mukluje v garazi, uz ma s tym vytaca. a ako som sa tesila, ked priiel domov skor

garonka
28. okt 2009

mňam ja nakyp milujem a aj žemľovkuuuuuuuuu 😝

tvoj aspoň v garaži a môj lietal so svojou mamou po cintorinoch a teraz mi bol v obchode kupiť magneziu vodu

garonka
28. okt 2009

moja idem sa vystrieť k telke a spapať tu mňamku

rano sem prikvitnem budem sa snažiť vstať skôr ako ty 😉

vefi89
29. okt 2009

uprsane ranko 😉

kika99
29. okt 2009

ahojte. Som medzi Vami nová, tak snaď Vám to nevadí, že sa k Vám pridám. Väčšina z Vás ste, už určitý čas tehuľky a tak by som Vás chcela poprosiť o radu resp. o usmernenie - upokojenie. V utorok som mala dostať mrchu, ale začalo len také slabé špinenie , ktoré občas je a potom zase nie je. Keďže som mavála pravidelný cyklus , tak mi to dnes nedalo a urobila som si test a vyšli // ..tá druhá je síce taká slabšia, ale je tam. Myslíte, že to špinenie je zlé alebo je to na začiatku tehu normálne. Ďakujem za všetky odpovede!

deina79
29. okt 2009

ahoj kika, gratulujem k tehu🙂, ak ti test ukazal //, tak je vsetko v pohode, chod k dokimu na krv a tam sa to len potvrdi a za par tyzdnov pojdes na UZV a budes vidiet aj nieco male 🙂, hlavne sa neboj, vsetko bude ok🙂

kika99
29. okt 2009

dakujem deina. Rozmyslam, ze pockam. beriem Calubrum - baby plan uz asi 2 meiace a pred tym som brala kyselinu listovu. To spinenie je velmi slabe, tak snad to bude v poriadku. Viem, ze teraz tam doktor este nic neuvidi, tak musim asipocat a dufat, ze priroda bude zhovievava...

deina79
29. okt 2009

ja som bola 1x v 4tt a bral mi krv, kde s apotvrdilo tehu, potom som bola v 7tt a brali mi 4 ampulky krvi a uz bilo aj srdiecko, podla mna, ak si chces byt na 100% ista, tak chod, ja som to nevydrzala, lebo som bola neista a nervozna, no moje HCG bolo 220, takze sa to len potvrdilo🙂drzim palceky

kika99
29. okt 2009

aha, no ja velmi bojim. Ja som bola totiz v marci tehu, ale v tom case mi asi rok blbol cyklus, takze som stale chodila na vyvovalie cyklu a tak a robila som si test vysiel negativne, pichli mi injekciu a 2tyzdne na to sa ukazalo, ze som tehu. Ale mala som taku smolu, ze sme malivali dom a kedze som si myslela, ze nie som tehu, tak sa chytila roboty a stalo sa to, ze chvilka nepozornosti, manzel sa na chvilu vzdialil a spadla som z rebrika. Kedze mi aj lekar povedal, zenie som tehu, tak somi sla na rongen...no a kedze som si narazila kostric, oziarili mi rovno malu panvu.... Chvilu babo rastlo, ale vobec mi nebilo srdce a tak muselo ist prec ☹
Po zakroku som mala opat normylny cyklys ako hodinky, az do teraz a test vysiel //. Tak sa bojim ist skoro k lekarovi...Hovorim si , ze ked to ma byt tak to bude.a snad sa to tento krat podari....

alexkaa
29. okt 2009

Ahoj Kika, ja som zažila niečo podobne, a prave zajtra idem druhy krat k lekarke, minule mi povedala iba že všetko vyzera zatial dobre, a že sa uvidime za 10dni....tak zajtra idem a mam strašny strach aby bolo všetko ok....

alexkaa
29. okt 2009

ale skoro nič som ti vlastne nenapisala, ja som bola prvy krat tehu, ale musela soom ist na zakrok lebo plod sa nevyvinul. Teraz som asi v 11tt a pred 10dnami som bola prvy krat u gyn. takže tak. 🙂

kika99
29. okt 2009

drzim Ti palce alexkaa, uvidis, tento krat to vyjde a vsetko bude ok 😵 Drzim palce!!!! 😵

alexkaa
29. okt 2009

ďakujem, tych 10dni som prežila uplne v pohodke, ale aj tak mam strach ako to bude.... ale verim tomu že ok...Aj ja si hovorim že čo sa ma stať stane sa...a ja s tym nič nenarobim,prirode sa nepostavis..

kika99
29. okt 2009

😉 , vsetko bude ok. Ja som este len na zaciatku a to sponenie je take velmi slabunke take zsvetlo zlto hnede..tak snad sa len zahniezduje a vsetko bude ok. Inac mam take pichanie v podbrusku obcas a strasne som unavena - zaspala by som aj po stajacky...tak snad je to normalne...

kika99
29. okt 2009

sak to, to su veci, ktore neovlyvnime. Davam si pozor, pravidelne som chodila na taebo a zumbu, ale teraz sa len setrim , a nic nerobim. Pracu mam skor zatazujucu na psychiku, tak aj v praci len sedim...setrim sa ako sa l en da.
..A upravili ste si nejak jedalnicek, alebo jete tak normalne ako pred tym...Je nutne sa nejakym potravinam radsej vyhybat..? dakujem

alexkaa
29. okt 2009

no ja som spinenie nemala žiadne, ale tiež som bola strašne unavena, a vlastne stale som...zvladla by som prespat cele dni keby som nemusela do prace.... A srašne ma bolia prsia. A o tom špineni som počula,že je to vraj normalne, že sa zahniezduje.... 😉

kika99
29. okt 2009

musim tomu verit. chcem este pocakt kym pojdem k dokimu, aby tam nieco videl. ale samozrejme, ze keby sa to zhorsilo,alebp keby som mala krvacanie, tak pojdem hned...

alexkaa
29. okt 2009

aj ja som tak čakala, až do 10tyž, lebo by som asi psychicky nezvladla keby ma poslala domov s tym že pridte o 2tyž, ešte nič nevidim..... 😀 a potom som šla celkom pokojna odtial, ale teraz zase strach....

kika99
29. okt 2009

stale treba na nieco cakat 😠 , ale ked dostaneme dobre spravy, tak sa to oplati 😉 DRZ SA!!! a dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre