Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
20. nov 2009

jej Garikca, vzdy mi vycaruje usmev na tvari, ked ta tu vidim 😉

Inak okrem toho spanku, ako si uzivas bobacika??je to krasny pocit, vsak??
A ake to bolo po cisarskom??Este stale citis, stahovanie maternice?

vefi89
20. nov 2009

Inak dobre ranko aj ostatnym zienkam 🙂

Lusy, to co ten tvoj drahy tak neskoro do roboty??A co je s bratom??Ma problemi?

garicka
20. nov 2009

ahoj vefi,

jooooj úžasný pocit je mať drobčeka pri sebe, len sa trápim pre neho lebo nechce sať, tak musím odsávať... 😢 sťahovanie maternice moc necítim lebo nekojím ale len odsávam, aj krvácanie som mala minimálne... a ten cisársky sa dá prežiť, potom napíšem viac.... robili mi ho v celkovej narkóze lebo spinálka mi nezabrala ☹

idem hodiť fotečky do albumu tak sa o chviľku mrknite.... 😉

vefi89
20. nov 2009

Mojka, tak ti zavidiiiiim 😀
A kolkokrat sa ti Misko zobudi v noci??

vefi89
20. nov 2009

Gabika, je rozpravkovy 🙂 Ale podla tych fotiek by som nepovedala, ze je z 33. tyzdna. Mas riadne chlapisko doma 😉

garicka
20. nov 2009

vefi už som dala fotečky. miško sa v noci nebudí, budíme ho my na papanie tak každé cca 3 hodky. on je ešte ospalý z magne čo dostával aj z liekov na udržanie tlaku čo mu dávali. len proste bol hladný a nevedel zaspať lebo dostal svoju dávku ale ešte chcel, tak zaspal až keď sme mu o hodku dali ďalšie mliečko. len fakt mi je ľúto že nevládze sať z prsníka, aj keď sa najprv chytí ale potom ho to nebaví po pár potiahnutiach a je z toho zlostný.

garicka
20. nov 2009

vefi podľa pediatrov sa narodil v 36 tt a apgar skóre mal po minúte 10 aj po piatich minútach bolo 10. len na 4 deň sa mu zhoršilo dýchanie ale nebol na prístrojoch, tak ho preložili na novorodeneckú jisku. mal 47 cm a 2,69 kg keď sa narodil. najprv sa mi zdalo že aký je malinký ale teraz sa mi zdá veľký a má veliké ručky aj pršteky. a keď som na jiske videla bábätká narodené v 27tt alebo v 29 tt po mesiaci života aké sú malinké tak som si povedala že ako dobre že sme tak dlho vydržali v brušku. 😵

garicka
20. nov 2009

idem už za miškom, možno si nájdem čas na koníka a sa tu zastavím ešte. baby majte sa pekne, a dávajte na seba pozor...

papaaaaaaa

špeciálny pozdrav pre garonkuuuuuuuuuu 😵

vefi89
20. nov 2009

Fiha, s tym so sa nestretla, ze babatko nechce sat. Ale zasee na druhej strane vies presne, kolko spapkal. 😉 A muzik je nateseny, ze bude mat naslednika?? Inak ake to bolo v nemocke?aky mali k tebe pristup??Nehnevaj sa, ze ta bombardujem otazkami, ale som taka zvedava, lebo zrejme aj mna caka cisarak

garicka
20. nov 2009

vefi pri cisaráku som ani nemala pocit že som rodila keďže mi museli dať celkovú narkózu. proste keď mi pichali spinálku do chrbta tak som to vôbec necítila a začali mi pomaly tŕpnuť nohy a sodná časť tela, ale keď začali rezať tak som to cítila a keď sa mi začali "prehrabovať" v brušnej dutine, tak som mala pocit že mi chcú vytrhnúť vnútornosti, nato mi klesol veľmi tlak a bolo mi zle a potom už nepamätám, zobudila som sa až vo výťahu keď ma niesli na izbu. ale na druhý deň som mala strašné bolesti kvôli sťahovaniu maternice a to mi dávali každú chvíľu nejakú infúzku do žily. raz na sťahovanie maternice tá tiekla skoro 3 hodky a potom proti bolesti.... na ďalší deň to už bolo lepšie, ale všetko rozpíšem do albumu tak sa tam potom môžeš mrknúť.

už utekáááááám k miškovi

lubka89
20. nov 2009

ahojte baby ja sa strasne bojim zajtrajska:(

ikaaa
20. nov 2009

Lubka89: a preco?

vejula
20. nov 2009

Jeeej Lubi, neboj. Troška stresy budú. Ja som si to začala uvedomovať až ked som bola v šatoch 😉 Ale práve som rozmýšlala že škoda že je to už za mnou.... Užívaj si to všetko okolo, uvidíš všetko dobre dopadne 😉

garonka
20. nov 2009

ahojteeeeeeeeeeee

vefi kde si ? pri šporaku? brata mam v nemocke operovali mu cysty, čo sa mu vytvorili z pankreasu zatim je oki nevie sa dočkať kedy pôjde domov lebo doma je najlepšie 😝

Lubka

neboj veď to bude najkrajší deň v živote 😉

vefi89
20. nov 2009

Garonka uz som tuuuu

natalia777
20. nov 2009

Caute baby, ako sa dnes mate? co robite?ja sa straaaaaaasne nudim 😒

vefi89
20. nov 2009

natalia, na tom budeme asi podobne 😀 😀 😀 ja som sa bola s neterou zabavat a teraz isli spat, takze sa tesim na vecer, ked mi pride muzik domov 😀

vefi89
20. nov 2009

ste ma tu nechali samu 🙄

natalia777
20. nov 2009

nie nie tu som, ved ja nemam co robit, muzik je v robote, nemam ponatia kedy skonci 😕 tak zatial len rozmyslam aky program by som si mohla vymysliet kym porodim 😀

garonka
20. nov 2009

ahojte som tu a vy ste kde všetky? ? ? 🙂

vejula
20. nov 2009

Ahoj garonka, no tu nikoho nieje. Dobre že ťa tu vidím. Ako sa mi máš???? Bruško ešte stále tvrdne či už je to v poho. No ja som dnes cítila v okolí pupka až nad pupkom na jednej strane akoby takú tvrdúčasť brucha. Mi to pripadalo ako keby sa tam malé oprelo a zatlačilo.... Neviem či to mohlo byť ono. Inač je také kludnuče, vždy sa pohmýri len ked niečo dobré spapám 😀

garonka
20. nov 2009

veji čaves

aj mne tak stvrdne jedna časť to sa tam babo vyduva 🙂 aspoň tak mi lekarka vravela lebo bruško mi chytala chvíľu som poležala u nej a ten huncut jej nastavoval riť alebo chrbatik 😀 takže je to oki, občas sa mi napne keď sa postavím alebo dlhšie pochodím

aky maš dnes deň? ja trocha nervovy, objednala som avon a vymenila za niečo ine neštvalo by ma ale stojí to 13 € a najviac som sa nato tešila ☹

garonka
20. nov 2009

a najhoršie že ta ťapa nechce to ani za svet vymeniť tak hura aspoň to nezaplatím 😝 nech si to necha keď je taka mudra

vejula
20. nov 2009

Fúúú to ako ti doniesla iné veci ako si si objednala????? Tak to je fakt trúba. Určite to neplať, sa vykašli na nich.... Ja som inač dnes kukala avon bo ma jedna pani tak nenápadna vtiahla do avonu a ani neviem ako a mám robiť objednávky 😅 A ja som si myslela že len akosi mám objednať u nej, no ale mudra som hned napísala svoje meno adresu a ona ma zaregistrovala ako avonlady. No uvidíme. Aj tak neviem ako budem robiť objednávky, bo každý v mjom okolí už niekoho má od koho si objednáva a tak. No prinajhoršom nebudem objednávať 😅
Inač mám dnes celkom púohodový den. Práve som si urobila riozoto a naložila plný tanier, zvyknutá že v poslednom čase jem jak slon. No a pio polovici som zistila že sa už ani nadýchnuť nemôžem čo som taká plná.... No asi už maličké začína tlačiť na žalúdok alebo čo. Ale aj tak dobre lebo doteraz som žrala jak kyselina 😒 A pribrala som 7 kíl od začiatku. No chvalabohu z mojej pôvodnej váhy 49 to nieje až taká katastrofa 😀

vefi89
20. nov 2009

Ahojte 😉
muzik mi konecne prisiel dom, len teraz neviem, ci sa viac tesim jemu, alebo konecneeee vyplate 😀 aj ked iba za min. mesiac, ale i tak potesi 😀 😀 😀 😀 😀 😀

blondinka42
20. nov 2009

oh ja som bola tehotna a mala som predcasny porod v piatom mesiaci.Neprezilo to.Neprajem to zazit nikomu,drzte sa. ☹

vejula
20. nov 2009

Ahoj vefi.... Tebe chodí mužíček na týždňovky???? No to ti je asi dosť smutno počas celého týždňa. Ale dobre že je už doma, aspon si jeden druhého viac vážite. No že su aj korunky doma, si kúp niečo dobrého mňam mňam. Ja som si zas prve dala čokoládové cukríky, tak som presladená, no dnes mám akýsi sladký deň 😀 Môj manželík zas išiel do práce tak som doma len s hafanom. A práve s ním idem cik cik 😉
Blondínka, je to moc smutné čo sa ti stalo 😔 Držím pršteky, nech ti čoskoro výjde druhé a nech donosíš až do konca a tešíš sa aj s maličkým.

vefi89
20. nov 2009

Veji 😉 😉
nie, nechodi na tyzdnovky, kazdy vecer chodi domov 😀 ale ked som od rana do vecera sama a nemam sa ani komu pozdravit, tak mi to dost zabija psychiku, lebo ja som bola vzdy spolocensky zalozena, a cim viac ludi, tym lepsie 😀 ale zalezi nam na sebe aj napriek tomu dost, neviem, ci to tiez poznas, ale sme na seba az prilis naviazany, a to sme spolu 3 roky a stale je to take, ako ked sme boli na druhom rande. 🙂
aj ja som si nakoniec spravila sladky, ale len poloden 😀 kupila som si trdelnik ale nebol taky dobry ako domaci, takze zajtra si asi spravim 😀 A tebe drahy robi nocne??ze tak neskoro ide do roboty. A akeho mas psika??byvate v dome, ci v byte??

vejula
20. nov 2009

No to chápem, mne tp tiež prepína ked som celý den sama 😅 No a s mužíčkom sme na tiež dosť naviazaný. Tak manželia sme len chvílu ale bývame spolu rok a pol, no a poviem ti že mi robíveľký problém, ked mám zaspávať bez neho 😢 Tak ale uvidíme či to tak bude aj po troch rokoch, snád hej 😉 Alebo to bude ešte silnejšie. Nechám sa prekvapiť, ale snád to bude stále lepšie a lepšie. Tak určite že si cez den občas dobre lezeme na nervy aj sa vieme dobre pohádať nakričať a vynadať si, to akože nie sme taký ten párik čo sa na seba len usmieva, posekáme sa občas riadne, no a hlavne kvôli takým hlúpostiam čo ani za reč nestoja. LEbo sme obaja dosť silné osobnosti, takže ťažko dokážeme ustúpiť v rámci všeobecného dobra 😀 No ale zas nikdy to netrvá dlho, za chvílu sa udobríme a už sme zas jak hrdličky 😉
No a nočné nerobí, ale on robí také prezenácie a to robí v hociktorú hodinu počas dňa, niekedy dojde domov aj o pol jedenástej, no ako kedy, ale čo už peniažky treba.
No a psíka máme takého orieška, som minulú zimu našla vonku sa tulal chudáčik v daždi. Tak som si ho osvojila a už si neviem predstaviť že by sme ho nemali 🙂
hmmm trdelník, mňam to je dobrá vec, a fakt najlepšie sú tie domáce, no a mne sa krsná vydala do skalice, tak ked donesie taký pravý domáci skalický trdelník, to je mňam mňam. 😵

vefi89
20. nov 2009

Vari tu este si 😀 Vies, ono asi ani nejde o to, ako dlho sme spolu s partnermi, ale asi ako velmi nam na sebe zalezi. Ja by som toho svojho muzika nevymenila za nic na svete 🙂 a tiez si myslim, ze ani on si ma neda, pretoze to co mu davam ja, mu ziadna ina neda 😀 myslim tym ,,luxus", aky ma pri mne 😀 😀
ale my nemame problem s tvrdohlavostou 😀 Ja som rychlo vybusna a niekedy prehnane agresivna, ale na tom uz nejaky ten rocik pracujem 😅 ale mam jednu strasnu vlastnost a to, ze si strasne rada dotahujem ludi. A to skoro kazdeho, co okolo mna prejde, alebo sa mi pozdravi 😀 A zase polovicka je taka nekonfliktna, taky dobracik, kazdemu pomoze a tak. Takze aj ked chcem rozputat hadku (nestava sa to casto, niekedy len zo srandy) tak to mozne nie je. Radsej si pomysli svoje, sklopi uska, ale nebude sa so mnou vadit (ja stale vravim, ze ma na mna kratku papulku) 😀 😀
inak ak smiem vediet odkial si??nemas v pase pisane 🙂 taky pravy skalicky som este nejedla, ale chcela by som skusit 😀 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre