Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
1. dec 2009

vefi ja talpa som zaspala v obyvačke a zobudím sa že niečo šuchoce a moja polievka si pekne kypela dolu po šporaku a to som robila klasicku špenatovu joj nič ani drahemu nevravím ale sa rehotal že kuchyňa je krasne vyluxovana že čo ma napadlo ju umyť 😀 😀 😀 😀 a keď zbadal hrniec mal dosť vedel to 😀

garonka
1. dec 2009

motylik aj ja som za Avent

garonka
1. dec 2009

baby kuk do albumu dala som tam veľku guľu 😀

lenocka84
1. dec 2009

lusy ja ti to ani nesledujem
nejako spim pri tom pc
vdaka pocasiu

vefi89
1. dec 2009

Lusy, aj ja som zaspala pri polievke, ale mne nastastie nevykypela, len mi vodu odparilo, ale doliala som, dochutila som a taka dobra sa mi este ani nepodarila 😀

ale dopijem kavu a pojdem do obchodu, aby sme mali co na vecer a zajtra aby som sa nemusela kiepit 😀

motylik22
1. dec 2009

aj ja som ties za avent ale ma trosku prehnane ceny 🙂 no este sa uvidi 🙂

lenocka84
1. dec 2009

lusy aky domecek, waaaaw
som zvedava kedy mne taky zacne pucat na bruchu
heh kedy si tak podrastla ze to bolo fakt vidiet?
aky tt?

vefi89
1. dec 2009

mas teda riaden sudok pred sebou, to ja som proti tebe len taka srnka, co mesiac nezrala 😀 😀

vefi89
1. dec 2009

Inak neviete, co je s Lubkou a Mirkou???dlho som ich tu nestretla

lenocka84
1. dec 2009

baby inak pasuje Vam presne termin porodu s datumom poslednej mrchy?
ja som si dnes uvedomila ze posledna mrcha bola 17.8. a tehu som cca od 17.0.
mesiac rozdiel
haluz nie?

vefi89
1. dec 2009

Leni a vies, ze ja som sa nad tym ani nezamyslala??
Ani neviem, ci mi to pasuje, ani sa mi to nechce ratat 😀 😀 ale ja som mala poslednu 15.5. a termin porodu mam 27.2., vsade inde mi to vyhadzuje okolo 15.2, tak to je asi 2 tyzdne hore dole??

garonka
1. dec 2009

Leni

začala som sa guľať nejak pomaly len 6kg som zatim pribrala 😀 ale mi je ozaj ťažko už sa nezohnem ako kedysi a božechraň ležať na chrbte huncut si mi ľahne na pľuca a zadusiť sa mam 😀 😀 😀 😀

vefi

veru riadny sudok len sa bojím nech sa mi neurobí dvojita brada a budem chodiť ako kačka lebo ma šľahne 😀 no som zvedava aku vahu ma maly lebo stale neviem 😠

Mirka je v Taliansku ale minule pisala, že mala hranične hodnoty NT tak hadam je oki, a Ľubka sa asi venule len manželíkovi

babky prídem k večeru idem si na poštu pre balík a k svokrovcom sa ukazať ako sa guľame 😀

lenocka84
1. dec 2009

28.2. to dalo do tej kalkulacky co mne poslala jedna baba

ved kukes:

http://tehotenstvo.academy.sk/index.php

ja by som podla toho bola uz o 1. mesiac dlhsie tehu

vefi89
1. dec 2009

mne to podla TP skoro pasuje, ukazalo mi to o 3 dni menej
podla PM mi to ukazuje o 5 dni viac

vefi89
1. dec 2009

Podla TK zajtra zacinam prvy den 28 tt 😀 😀 to znamena 7.mesiac, ale podla sona sa mi to este urcite zmeni 😕

vefi89
1. dec 2009

Leni, opustim ta aj ja, teraz mi prisla svokra domov, tak ju idem zbuzerovat, ze kde bola do teraz. Mala prist domov v nedelu, samozrejme telefon vypnuty a nikto nevedel kde je, co je, a ci je vlastne v poriadku. Tak jej idem vysvetlit, ze je horsia ako male decko a ze sa bude hlasit tak, ako sa ma 😀 😀 😀 zasa sa so mnou nebude tyzden bavit 😀 😀 😀
ale ja som do hodinky spat 😀

lenocka84
1. dec 2009

ved to ze to sono vsetko furt meni
mne sa to zmenilo zatial vzdy ked som bola na kontrole

vefi bez sa pekne svokre venovat
ja si idem zdriemnut

garicka
1. dec 2009

ahojte dievčence, ja len na kuk lebo nestíhačka a ešte aj 2 skúšky mám tento týždeň ☹

papaaaaaa

lenocka84
1. dec 2009

haloooooooooo
kde steeeee????

garonka
1. dec 2009

čau Leni ja som už tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😀 😀 😀

lenocka84
1. dec 2009

cau Lusy
a kde si bola?

garonka
1. dec 2009

u svokrovcov sa ukazať lebo ma dlho nevideli 😀
potom drahy vybehol za mojim bratom do nemocky
teraz konečne som doma nohy vyložene ale hladna ako vlk a pali ma zaha lebo som vypila kysly čaj 😠

garicka
1. dec 2009

no čaute babenky

lenocka84
1. dec 2009

jaaaaaj no pekne od teba

my sme boli na nauke na fare

garonka
1. dec 2009

aha Gabiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Leni a čo sa vas farar pytal? hadam nie voloviny ako nas 😀

lenocka84
1. dec 2009

gabi ahooooj

lusy nepytal sa, len rozpraval

vejula
1. dec 2009

čafte kočky. Ja som bola práve na cvičení, tak som sa trocha rozhýbala, ale už som to samozrejme aj zajedla 😉 Ijnač dens som si kupila prvých pár vecičiek pre maličké pre radosť 😵

lenocka84
1. dec 2009

veji ahooooj

garonka
1. dec 2009

veji

čaukooooooooooo čo si pokupila?

Leni

nas sa vypytoval, či nemame pred sebou tajnosti a či spolu spíme ta to som sa až smiala 😀

zazalienka
1. dec 2009

ahojteee... hlásim príchod.. z pohotovosti.. som poobede zistila že sa mi objavilo trošku krvi, tak som zhysterčila, spanikárila a odviezla som sa do nemocky.. doktor nezistil prečo krv, keď by to neprestalo alebo zhoršilo sa mám ihneď prísť.. malý je v poriadku, krčok úplne zatvorený, prietoky a sono ok.. tak neviem.. mám nahodiť šetriaci režim a uvidíme v utorok na poradni..

lenočka, no hlavne že sa Vás nepýtal či ste boli zdržanliví a či si panna...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre