Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
12. júl 2009

kati

napríklad ja by som i chcela ale nejak nemám chuť nechápem 😒

januska26
12. júl 2009

Katica, No tak po 15.juli ked nic nebude, tak by si aj mala skusat, zevraj je to dobre na vyvolanie porodu pri prenasani...🙂))

katica5
12. júl 2009

garonka ja som taky problem nemala
januska ak tam maly vydrzi do 17.7. tak bude aj to, vtedy pride priatel z anglicka, ak nie tak potom az v septembri

andrejusa
12. júl 2009

aj ja sa pridávam... my tiež ešte sexíkujeme, ale ja sa trošku bojím, lebo môj drahý chytí chuť aj niekoľko krát za deň... 😝 ani to nemôže uškodiť? 😕

katica5
12. júl 2009

nemalo by aspon o tom nic neviem

garonka
12. júl 2009

no baby ja mám čo robiť aby som chuť dostala 😉 ale vraj v tehu sexík je veľmi dobrý a bábenku pomáha

andrejusa
12. júl 2009

aj ja som počula. 😵

januska26
12. júl 2009

hej, pomaha, pomaha.ako som uz pisala, lepsi privod kyslika!

garonka
12. júl 2009

no jasnééééééééé len sa prinutiť k tomu neviem 😀 a drahy od rána nedá pokoj 😵

januska26
12. júl 2009

no to niekedy ani ja nemam az taku chut, ale uz ked zacne, tak uz to potom pride!!!musime im vyhoviet, lebo si najdu ine🙂))))))

garonka
12. júl 2009

a my musíme byť poslušne žienky 😀 a vydiera ma ak bude sexík požehlí prádlo 😀 😀 😀

zoja2011
12. júl 2009

ahojte,,ja som prvy krat tehu.Som v 6tt,.Stale som ospala,a kazde popoludnie musim aspon pol hodku spat a klude vecer zaspim,co sa mi nestavalo predtym,.Aj ja mam bolesti v podbrusku,ale bolo mi povedane ,ze to je sposobene natahovanim maternice.Pocula som ,ze by som v 1trimestri nemala pribrat vela,max2 kg,zvlastne ,lebo moje bruch vyzera ako v 4 mesiaci,.a nejem tak vela.,a snazim sa jest zdravo.mozem s tym daco urobit?inak sa strasne tesim,a kazdej prajem aby vysetko vyslo na vybornu.

garonka
12. júl 2009

ahoj zojka
vítaj medzi nami a gratulujem k tehu
zrejme si len nafuknuta preto maš asi take bruško 😉 aj ja mam také akoby som bola v 4 mesiaci 🙂 pokiaľ sa zdravo stravuješ robíš pre seba a pre bábenko len to najlepšie, ja milujem melóny a každému ovociu prídem na chuť 😀 každý deň jem ovocie na kvanta 😀
ja zas v noci neviem spať ale cez deň by som chrapala až až
a maš i ranné nevoľnosti?

januska26
12. júl 2009

Garonka, tak to mas super, ze ti za to pozehli pradlo...ten moj za "to" nedava ziadne odmeny🙂))hehe
Nafuknute brucho mam aj ja, ale to mame podla mna z toho ovocia a zeleniny, no melon urcite nafukuje, takze podla mna aj z jedla, lebo sa stravujeme zdravo. Lebo teda ja som na vahe nepribrala, ale brusko nafuknute je.
Zoja, ja koncim pomalicky 1trimester a nepribrala som vobec nic...

garonka
12. júl 2009

januska
požehlí požehlí ale trvá mu to aj 3 hodiny 😀 on je taky puntičkár tričká vyžehlí tak akoby vyzerali uplne nove 😀 a najnovšie mi zahlásil ak mu dám 😀 aj navarí ale to radšej nie, lebo po ňom naozaj nemam nervy upratovať.
Presne aj zo zdravého stravovania nafukuje brucho, lenže ja melóny musím každý deň 😀 dnes som skoro pol dňa na záchode sedela 😉
maš aj ranne nevoľnosti? ja zatiaľ vôbec

januska26
12. júl 2009

No mne bolo tak zle asi od 7tt asi do minuleho tyzdna, ze cely den zle-tazko na zaludku-na vracanie, ale nevracala som. nechut do jedla, jedla som uuuplne nasilu, teraz je to uz lepsie, len ked mam na nieco chut, tak to potom tu v Londyne musim par dni zhanat a to je na hovno, lebo mne strasne chyba slovenska kuchyna.
a ty nemas vobec ziadne pocity?ja ked som zistila, ze som tehotna, tak som bola v 5tt a citila som sa uuuplne skvele, este som hovorila, ze je nemam ziadne pocity a po dvoch tyzdnoch to prislo...teraz to pomalicky odchadza, ale strasne doobeda mi este byva tazko, a hlava sa toci a ked cestujem metro a nahodou nesedim, tak mi je na odpadnutie, tak radsej vystupim a pockam na dalsie metro, lebo ten vzduch a to vsetko...fuuuuuuj...kedy ides teraz na sono?

garonka
12. júl 2009

citím sa všelijak ráno mi nechutí jesť prinutim sa inak by ma bolela hlava od hladu 🙂 čo je horšie ako migréna, nevraciam zatiaľ vôbec ani mamina nevracala, ale nejak neviem prečo vonia mi benzín 😀 aj sestra i mamina tú "vôňu" zbožňovali, ale vyhýbam sa tomu nie aby som babo sfetovala 😀
v noci nemôžem spávať ale cez deň príde na mňa taká únava že musím si aspoň na pol hodinku ľahnuť inak ma odrovná, a neznesiem vydýchané miestnosti, je mi na odpadnutie a dnes som spozorovala že mi vadí chladnička 😒
na sono idem 28.7 lebo moja doktorka si vyvaľuje šunky na dovolenke 😀
a drahý sa o mňa stará až to preháňa 😀

januska26
12. júl 2009

No tak tie vydychane miestnosti aj mne vadia a totalne na odpadnutie a ked v robote nefunguje vytah a musim ist pesi tri poschodia, tak to este dalsich 20min rozdychavam, strasne ma to unavuje.
Tak ten benzin veru nefetuj🙂)mne to vonalo vzdy, aj ked som nebola tehotna🙂
nooo, tak to poznam, ze doktor na dovolenke...ja idem na sono v stredu a uuuplne na to kazdu chvilu myslim, ci je vsetko ok a tak...
tak aj mna sa drahy nastastie stara🙂)tak to ma byt...🙂)

garonka
12. júl 2009

ja som každý deň ako na ihlach či je babenko v poriadku keď na sono čakám už 5 týždeň lebo naposledy som bola 23.6 a normalne som ostala v šoku keď mi vravela, že až 28.7 mam prísť lebo ide na dovolenku skoro ma porazilo 😠
ešte mam čakať necelé 3 týždne som hotová, lebo niektoré baby prišli o babenko a mali tehu príznaky a na ultrazvuku ukazalo, že srdiečko nebilo, ja sa dovtedy zbláznim ☹
môj drahy sem tam preháňa ale každý večer dáva pusu na dobru noc i brušku 😀
berieš nejaké vitamíny?

erikaireland
12. júl 2009

ahojte tehosky🙂))ja som v 18.tt a tiez si s manzelom uzivame🙂))ale mne sa tiez moc nechce🙂))

garonka
12. júl 2009

ahoj erika
no konečne nejaka tehuľka ktorá tiež nemá chuť 😀 😀 😀 😀 sľúbila som drahému že bude bude lebo požehlí prádlo 😀

garonka
13. júl 2009

baby pekne hajate 😉 ja buntoším nie a nie zaspať 😀 drahý mi aj spieval 😀 😀 😀 tak ma nejak notebook unaví 🙂

miroslava89
13. júl 2009

ahojte..takto skoro rano mam styri novinkyy🙂
1. vcerajsi sexik bol uzaasny🙂.. ked som zacala mat strach spomenula som si na vas a pomyslela som si ze ked sa vamnic nestalo tak sa sa nestane nic ani nam... moj drahy sa az cudoval co vo mne taka chut zrazu je 😅

2.mame doma kociiky, autosedacky a postielky a kopu blbosti drobnosti 🙂- mam sto chuti kocikovat vankuse po dome 😀 a drahy nesklamal ani tu kupil presne tie farby to vsetko co som ja chcela..

3. 20.jula.2009 sa vydavaam...dneska rano pol osmej akurat zaciatok pracovnej doby u nas na matrike a my dvaja uz tam ze sa chceme zobrat najblizsi realny termin 20.jul.2009 🙂

4.tento piatok uvidim drobcekov🙂kedze v pondelok sme si dohodli svadbu tak som sa musela u lekara preobnejdnat 🙂

mam pocit ze dnesny den bude uzasny- teda ked neohluchnem z toho ako mi tu drahy chrape 😖 😀

janahad
13. júl 2009

vauuuu to gratulujem k dvojickam, ja by som sa asi zblaznila aj od stastia aj od strachu,ze ako to vsetko bude. a k tomu sexiiku,tiez sa mi nechcee,nemam chut a priatel otravuje a posledne to aj bolelo tak sme prestali ☹ neviem ci to je normalne ☹

supi
13. júl 2009

Jeeej mirka ake super novinky! A co na to hovorila svokra, na tu svadbu? 😀

miroslava89
13. júl 2009

supi svokra to este nevie... chceme najprv este dohodnut pohostenie po obrade a tie blbostky a vsetci sa dozvedia ked bude vsetko pripravene do detailov🙂

janka dakujeem🙂my sme chceli jedno babetko podarili sa dve takze radost bola obrovska 😎 a mam dost velku rodinu tak mi istotne pomozu🙂 a k tomu sexiku ja by som chcela aj castejsie lenze bojim sa..

garonka
13. júl 2009

mirka
ahooooooooj nadherne novinky 😉 😉 😉 😉 super a budeš pani 😎 paráda

aspoň tie správičky ma potešili lebo ja som od rana v nervoch 😠 😠 😠 😠

svokra bude mať šok 😀 😀 😀 😀 a dom nech maľuje, prerába aby bola užitočna 😀

miroslava89
13. júl 2009

garonka aj ja sa tesiim🙂 nechcela som sa vydavat ale budem musiet 😅 ..

co take nervy hmm??.. len klud nestresuj sa- aspon kvoli babetku🙂..

svokru porazi ked sa to dozvie😀..ale tak uz nic s tym nespravi lebo ked a to dozvie uz bude setko pripravene🙂

miroslava89
13. júl 2009

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
moje obrie brusko - dneska rano.. 😅

januska26
13. júl 2009

Mirka, tak to je suuuper, ze ten sexik bol!!!!dufam, ze vsetko bolo ok, neboj, bude to tak stale, tak neprestavaj🙂)a ty uz mas jake brusko!!!ja som v 12tt a nic!!!vobec!!!!drzim palce k doktorovi!aj na svadbu!
Garonka, tak to aj ja mam tie iste pocity, na sone som nebola mesiac, a tiez myslim na to, ci bije srdiecko a tak...ale snazim sa byt ok a mysliet radsej na tie pozitivne veci...tesim sa, ze babo zase uvidim. A dufam, ze tam nieco rozoznam, lebo naposledy som tam nevidela vobec nic:(((
Nie, neberiem ziadne vitaminy, iba kyselinu listovu, od 4tt. Bola som na krvi a vsetko som mala dobre, nijaky vitaminy ani mineraly mi nechybaju, tak naco?a inak davaj si na to pozor, lebo ak mas dost vitaminu A a budes este jest navyse, tak prebytok vitaminu A sposobuje u babatka vrodene chyby..
inak ako dnes?ja v pohode, len sa mi nechce v praci...:((nech su uz 4hodiny🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre