Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vierapp
17. dec 2009

Dobré ránko, baby chcela by som sa opýtať, či ráno sa vám nezdá bruško pevnejšie tvrdšie, mňa v nemocnici stlále kontrolovali, lebo tak vraj začína pôrod, ale ja neviem či je tvrdé alebo to tak má byť, už týždeň kždé ráno je pevnejšie......no neviem, do pordne idem až 22.12. tak uvidím...

vefi89
17. dec 2009

vierka,skús zavolať lekárovi a spýtaj sa 😉 inak ahoooj 😀

garonka
17. dec 2009

ahojte ja som tu 😵

vefi dopadlo to oki, trocha zvyšeny tlak inač oki mala som 140/80 ale spodny je v pohode a som sa zadychčala ako pes tak asi preto a ďalšiu poradu mam 7.1 🙂

vierka ja zvyknem mať tvrdšie bruško ak sa mi maly hmyri alebo ak sa postavím vtedy sa maternica napne ak maš tvrde bruško a nič ťa neboli je to oki, ine by bolo bolestive tvrdnutie

lubka89
17. dec 2009

dobre ranko baby ako ste sa vyspali?

vefi89
17. dec 2009

Lucka, tak viíš, všetko je oki a zasa si sa včera stresovala 😀 ja som mala posledne tiež vyšší tlak, 133/110, ale tiež ako som prišla, mi hneď aj merala tlak a nemala som čas sa odfuknuť trošku.

Lubi ahooj, my sme spali dobre 😀

čo dnes plánujete?

lubka89
17. dec 2009

ja zase nic🙂 budem sa radovat stoho ako pada sniezik🙂

vefi89
17. dec 2009

lubka, tak to sme na tom podobne 😀 ja si maximálne tak preupratujem zasa a možno aj niečo navarím 😀 😀

lubka89
17. dec 2009

tak fajn aj ja by som nieco navarila ale svokor ide varit🙂

vefi89
17. dec 2009

fíha, tak to budete mať znova nejaké fajnotky?? 😵
ja som dnes kúpila iba krumple a banány, asi spravím francúzske zemiaky a ešte nám od včera ostali palacinky

allinka79
17. dec 2009

baby, zase tie palacinky spominate... mnam...
ja dnes idem s taskou do porodnice... poobede... ak sa nahodou vratim, urobim si palacinky aj ja...

garonka
17. dec 2009

vefi keby ja mala taky tlak ako ty už ma pošle do nemocky, a jasne ja som sa zohynala pre tu sprostu vahu sa mi zakrutila hlava a hneď mi tlak merala ale hlavne že je oki 🙂

baby neutečte mi idem vonku hava vyguľať 😀

vefi89
17. dec 2009

jééééj alli, možno už budete dvaja 🙂 to je pekné, aj ja by som už chcela

vierapp
17. dec 2009

ahoj garonka tak to si ma potešila a vefi čo sa týka doktora jemu by som sa nedovolala iba sestričke dosť o ničom

garonka
17. dec 2009

alinka a nemali si ťa tam dnes nechať?

vefi89
17. dec 2009

vierka, ta to máš dosť blbé 😕 ale veď ako písala Garonka, pokiaľ ťa nebolí

garonka
17. dec 2009

vierka i mne občas tvrdne bruško a beriem magne B6 ale pokiaľ to nebolí tak som rada 🙂

vierapp
17. dec 2009

tak to som aj ja rada, v noci ma síce dosť pichalo v brušku ale prešlo to, tak nech si ešte drobček počká....a magne B6 beriem aj ja v nemocnici mi ho naordinovali....

vierapp
17. dec 2009

ali a prečo už ideš do nemocky

lubka89
17. dec 2009

baby ja som si vcera tak lahla na chrbat a citila som malinke ako sa hybalo:D mozem to uz citit?

vefi89
17. dec 2009

lubka, môžeš, veď už je najvyí čas 🙂

vierapp
17. dec 2009

tak to je pravda ja som babuľko cítila v 20 tt,,,,tak som na to čakala až jedného dňa som to zacítila bol to super pocit, ale možno som to cítila sj skôr ale nevedela som že je to pohyb bolo to tak jemné

allinka79
17. dec 2009

garonka, on to tvrdil, ale ktovie... idem tam na 14 hod. Mi dnes volala mama, ze jej kolegyna tam sla takto s taskou 3x... tak teda neviem...
inac uz v podstate nelezim, beham - vcera som balila darceky, a neberiem magnezko... nech sa deje, co sa ma...

vierapp a preco? minuly stvrtok krcok spotrebovany, otvorena na prst, hlavicka velmi nalieha... uz dlho to tak je, a aby sa jej nedeformovala hlavicka... a urcite uz ma cez 3,5 kg... tak je aj dost velka...

vierapp
17. dec 2009

no tak to nie je bohvie čo .... mne hlavička tiež sa tlačí ale nie je to až také zlé vraj len mam ležať tak ležím... 🙂
tak nič iné neostáva len vydržať

allinka79
17. dec 2009

lezimj od 29tt, chvilu v nemocnici, teraz uz doma... a uz je dobry tyzden, tak zas preco trapit mna aj male... snad lekar vie, co robi...

vierapp
17. dec 2009

no ja ležím od 28tt.....ale určite doktor vie čo robí...tak držím palčeky... 🙂

allinka79
17. dec 2009

dakujeme...
drzim palce aj tebe... to uz dolezis... aspon mne tych 9 tyzdnov dost ubehlo, aj ked...
a poctivo lezis?

vierapp
17. dec 2009

poctivo asi až moc, ale strach mi nedal niečo robiť, ležím a vstanem len na WC, príp. si spravim len raňajky, arí mi svokra a prace manžel aspoň sa o to snaží 🙂

allinka79
17. dec 2009

u nas to bolo tak isto... ale v 35tt som zacala umyvat riad 🙂

lubka89
17. dec 2009

no ale ked dal ruku ocko tak to necitil nechchcelo sa hybat🙂 potvora mala 😀 bolo to krasne

vierapp
17. dec 2009

no ja by som tiež už niečo take malé porobila ale nie je čo, ale na vianoce sa chystám k rodičom,myslím, že to bude dosť zmena, ale veď keď má drobec ísť von tak pôjde, už je vraj dostatočne vyvinuté, ale neponáhľam sa to urýchliť 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre