Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mata1001
17. dec 2009

vierapp dakujem,ja este nemam ziadnu taku mamickovsku knihu ale asi si zaobstaram

vierapp
17. dec 2009

vidím že každá knižka iný rozmer ale dosť blízky......... 🙂

rogerka
17. dec 2009

ja mam britsku knizku, ty mas aku vieri? mne pise v 8tt 14 - 20 mm...

rogerka
17. dec 2009

napis jeziskovi 😉

vierapp
17. dec 2009

mati je to fajn mať knižku kde sa dočítaš skoro všetko o každom mesiaci

vierapp
17. dec 2009

rogerka ja mám veľká kniha o matke a dieťati...

mata1001
17. dec 2009

baby ja som z toho mimo.asi sa opytam dr.len som chcela vediet nieco viac aj bez toho aby som sa ho opytala.

allinka79
17. dec 2009

no, hej, uz dlho nebudem..ked rpide tatinko domov, asi sa vypnem a budeme sa este venovat sebe... vidis, mohla by som tomu trochu dopomoct.. 🙂 hehe... 🙂

vierapp
17. dec 2009

ali tak to je dobrý nápad inak mala si to zakázané 🙂

rogerka
17. dec 2009

mati, to nevadi, aj tak nie je kazde podla knizky alebo podla tabuliek 😉 ale doktor to vie zmerat na uzv, tak ti povie presne
ja mam vasa kniha o materstve 🙂 darcek od kolegov z byvalej roboty

mata1001
17. dec 2009

ale mozem kuk na nete.idem na to... jaj a dik 🙂

allinka79
17. dec 2009

mala som to zakazane az po tom, ako som ostala lezat... mozno som mala mat skor, a bolo by to v pohode,ktovie... 🙂

babule, pomaly sa vypnem... myslite prosim na mna a nejako sa potom niekedy ozvem.. moznoaj dnes z domu, ze sa nic nedeje... ktovie... 🙂

vierapp
17. dec 2009

maš pravdu čo sa týka rozmerov je to rôzne.....ja mám knižku požičanú od sestry.....ale dobrá knižka je aj v prenatalnom boxe čo sa dostáva u doktora...

vierapp
17. dec 2009

ali tak sa nám drž....budem na teba určite myslieť...a daj vedieť ako ste dopadli... 🙂 drž sa ...pa

garonka
17. dec 2009

alinkaaaaaaaaaa držkam moc silno prstíky a myslím na teba aby všetko dobre dopadlo 😉

mata1001
17. dec 2009

babulky docitala som sa ma 2-4 mm.juj tak sa tesim...

rogerka
17. dec 2009

drz sa, nech vsetko dobre dopadne 😉

adka1986
17. dec 2009

moje malo v 7tt 5.71mm, ale lekarka povedala, ze to zodpoveda 6tt, ale teraz to rastie strasne ryxlo, takze teraz je uz ovela vacsie po dvox tyzdnox 😉

vierapp
17. dec 2009

mati no tak to sme boli blízko..davaj na seba pozor, prvé tri mesiace sú dôležité.. 🙂

inak kde ste všetky zmizli... 😀

mirka12011
17. dec 2009

caute uz som tu aj ja navarene, napapana som az az uz len ist hladat cizmicky znova lebo ziadne som zatial nenasla uz ma to rozculuje, snehu mame a vzdy snezi a snezi len nech snezi aspon budem optimickejsia pri zajtrajsom upratovani...inak nejako antibiotika nezaberaju tak som zvedava co bude s mojim kaslom 😅

vierapp
17. dec 2009

ahoj mirka....uvidíš čoskoro nejaké nájdeš......aj keď si tehotná berieš antibiotika,mne doktor nedovolil,len sprej do hrdla

mirka12011
17. dec 2009

no aj ja mam to su lokalne antibiotika striekaju sa do hrdla a su fakt otrasne beeeeee mne povedala doktorka, ze len tieto, ze tieto sa k mimcu nedostanu... 😝

adka1986
17. dec 2009

antibiotika v tehotenstve? tak to je nejake naozaj divne, to si az tak strasne xora, ze ti ix predpisal?

vierapp
17. dec 2009

no presne ...... ja som bola ako na truc bola zo začiatku stále chorá, ale prešlo to... 🙂

mirka12011
17. dec 2009

no doktorka povedala, ze sa mozu pouzivat, ze to sa k mimcu nedostane tak asi je studovana mala by to vediet...mna dusi a tak ma boli brusko a ked velmi kaslem tak vraciam potom ma napne a uz to ide, tak asi tak...je to nachladnutie, este dobre, ze nie chripka...

vierapp
17. dec 2009

aďka , to sú len antibiotika v spreji to babu neublíži, poznáš bioparox tak to je ono aspoň ja som take brala

vierapp
17. dec 2009

miri, tak to je fajn že to nie je chrípka mne zabral ten bioparox je fajn...

kika333
17. dec 2009

ahojte, ktory test je lepsi s citlivostou 10 alebo 20, vobec sa v tom nevyznam

mirka12011
17. dec 2009

ano ano bioparox tak sa volaju ale do nosa je to dost humus vcera som striekala aj do nosa aj do hrdla dnes len hrdlo nos mam zatial v pohode...:D ja si pamatam ked znama bola cele tehotenstvo chora a do nosa davala HAP:ČI neviem ci to este je ale je to v tehotenst.zakazane a ona to uzivala a vsetko bolo all right...

vierapp
17. dec 2009

kika tak to ja ani neviem mne vždy poradil lekárnik......môj test stál 120,-sk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre