Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lenocka84
18. dec 2009

tak to ano
teraz zije v integracnom zariadeni, a je tam spokojny
dnes ma uz 24 rokov

vierapp
18. dec 2009

zhruba môj vek ...... hlavná vec že je spokojný.. 🙂

vejula
18. dec 2009

čavte kočky, tak ja som práve došla z Nitry, som tam bola zaniesť tú prácu čo som písala.
Kukám že preberáte smutné témy. Tak v živote nás môže postretnuť veľa vecí. Môj bráško sa narodil s vytočenými nožkami, mamina bola veľmi smutná si ho predstavovala že nebude chodiť lebo to vyzeralo dosť hrozne. Ale chvalabohu neustálim cvičením a samozrejme za pomoci lekárov a jednej pani ktorá mu tiež veľmi pomohla si to teraz nikto ani nevšmine a aj futbal hráva. A mamina sestra má Dawnov syndrom. Tiež si starka strašne poplakala ale teraz hovorí že mala za celý život s nou najmenej problémov.

Lenočka s tvojim bráškom ma to mrzí... A v tom integračnom zariadení sa teraz učí také veci ako chodiť čitať a písať a tak?

vierapp
18. dec 2009

babuľky čo sa chytáte robiť cez víkend....

vejula
18. dec 2009

ahoj vierka. Ja idem zajtra s drahým do Poľska na nákupy. Tam bude neuveriteľne veľa ľudí tak sa teším 😅 Dúfam že sa tam nestratím. A ty čo máš na pláne???

vierapp
18. dec 2009

vejula tak to hej s tým rátaj v Poľsku je nenormálne veľa ľudí....tak príjemný nákkup,,,,,,ja som tam veľa veci pre malé kúpila....súpravička do postielky je tam za super cenu....ja budem ležať, ako stále

lenocka84
18. dec 2009

veji oni tam ziju normal zivot, ako im to zdravie dovoluje
maju tam vlastnu tvorivu dielnu, kone, moznost ist na vylety, a myslim ze sa tam nema zle

vejula
18. dec 2009

no ved už som pripravená, len dúfam že tam nebude nejaká príšerná zima. A mm ešte pre maičké nechce kupovať že je ešte skoro že tam ešte skočíme raz. Zajtra kupime stromček ozdoby a nejaké darčeky rodine no a ešte mi chce kúpiť nejaký tehu kabát, nech ma v zime bruško neoziaba.
Ty ležíš? 😢 Si na rizikovom, či už sa ti len tažšie chodí teraz?

vierapp
18. dec 2009

No tak to je pravda, že máš čas....ooo a stromčeky majú krásne aj ozdoby mi sme si ozdôb a ozdôb nakupili....
nie som na rizikovom ale kazali ležať aj strach by mi nedal neležať lebo som sa bála že porodim skôr...od 28tt mi bábo tlačí lebo je už otočené hlavičkou dole....proste hrozil mi predčasný pôrod no ešte hrozí ae už sa tak nebojím lebo je bábo dostatočne vyvinuté ale ležžím aby som ešte nerodila mám čas 🙂 🙂

garonka
18. dec 2009

veji ja som v poľsku kupila postieľku, matrac do postieľky a supravu do postieľky je vňom hniezdo, baldachyn atď...všetko za 85€ a zadara nam dal ujo konštrukciu na postieľku
svokrovci boli minuly týždeň a je tam niečo hrozne koľko ľudí davaj si pozor na bruško aby ťa neudreli tí blazni 😉

vierapp
18. dec 2009

gaonka.....to za tých 85€ si dala aj za súpravu aj za postieľku a madrác?

rogerka
18. dec 2009

leni, urcite sa tam ma brasko dobre 🙂 oni su tam ako taka velka rodina, a je super, ze je medzi ludmi 😉
myslim si, ze lepsie uz ani nemoze byt 😉

baby, aj ja chcem na nakupy... este nemam vsetky darceky a som z toho nervozna ☹ ked idem v pondelok do roboty, moze mi prist este cez vikend nejaka kontrola? ci si uz mozem cavargovat kedy chcem? neviete?

lenocka84
18. dec 2009

lusy to za postielku+madrac+tu supravu za 85??
dost nie?

ja to mam vyhliadnute cca za 65

garonka
18. dec 2009

leni praveže maloooooooo ako zadarmo veď tu na slovensku za taky peniaz nekupiš toľko veci naraz 😉

ale všetko za 65?

vierapp
18. dec 2009

rogerka ja keď som bola na marotke flákala som sa ...... proste keby mi niečo došlo len zájdem za doktorom s fľašou a je to keby došli večer zájdem na pohotovosť a je to

garonka
18. dec 2009

vierka jooooooo a matrac mame kokos molitan kokos

vejula
18. dec 2009

jej garonka tak dobrá kúpa, teda. Určite chceme isť kupiť nejaké veci pre malé do Poľska až na kočík, ten chceme odtialto lebo tak to sa môže pokaziiť aa kto potom bude behať do Poľska. A určite si budem dávať pozor. Stále budem bruško držať tak aby sa k nemu len tak hocikto dostal 😉

Vieri tak ty si teda poležíš ale máš pravdu nech pekne ešte ostane kde má, tam jej je najlepšie 😉

lenocka84
18. dec 2009

postielka+madrac+suprava do postielky s baldachynmo, oblieckami, perinou vankusom, kapsarom, hniezdom,plachta, nejakych 11kusov veci je v tej suprave

rogerka
18. dec 2009

no, ja take kontakty nemam... tak kvasim doma, teda okrem 2 hodin, co sa preflakam vonku 😉

garonka
18. dec 2009

veji aj ja som stale bruško držala a kukali na mňa ti slovaci ako na prízrak, každý sa tam predbiehal ako cvok, ale panva ma tak bolela z toho chodenia a aj sme s drahym zabludili 😀

vierapp
18. dec 2009

myslím že je to super cena tých 85€.....ja som videla len postielku za 50€ a súpravu mám za 40€ a matrac za 15€ s kokosovou vložkou....tak ste mali šťastie

garonka
18. dec 2009

leni z obchodu? a postieľka je super pevna dobra kupa 🙂

lenocka84
18. dec 2009

suprava z polska, a postielka z obchodu

garonka
18. dec 2009

vierka ale zabludili sme 😀 a bola ešte jedna postieľka ta mala zospodu šuflík ale drahšia bola a drahy nechcel so šuflíkom lebo by sme robili s malym bordel 😀

vierapp
18. dec 2009

fakt v tom poľsku sa ľudia správajú ako "blbý" žiaden ohľad na iných

garonka
18. dec 2009

Leni aj vy ste dobre kupili 😵

vierka no to hej ale to len slovaci su takí priblbí poliakom to je fuk

vierapp
18. dec 2009

ja mám výhodu v tom že postieľku mám od švagrinky

lenocka84
18. dec 2009

lusy este sme nekupili, len vyhliadli
aj svagrina nukala postel, tak este uvidim
je celkom dobra, tak uvidime ci maly bude spokojny ked sa mu bude brat

vierapp
18. dec 2009

no veď to slováci sa ako keby báli že im niekto vykúpi to čo chcú kúpiť.....aj na ceste je to isté predbiehajú jak blázni...ja to nemám ďaleko len 40km ale nerada tam chodím aj keď tam veľa vecí nakupujeme

rogerka
18. dec 2009

my este postielku nemame, ale tu, co som vyhliadla, stoji 100€ s matracom, ale neni kokosovy... ostatne tu v ba co som pozerala, boli v podobnych cenovych kategoriach a rozhegane...

jaj baby, trosku vam zavidim, ze uz mate skoro vsetko nakupene. aj ja uz by som chcela postielku a vsetko k tomu a vsetky veci pre babo, aby som to mohla poprat a uz sa len vytesovat na babatko...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre