Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

slovakia13
14. júl 2009

miroslava
to uz mas teraz v pondelok 😀 😵 😵 drahy sa poponahlal,tak az si ta najstastnejsia a najkrajsia nevesta na svete 😉

andrejusa
14. júl 2009

Ahojteee 🙂 mne je dneska strašne. Cez deň bolo asi 40 stupňov a ja neznášam také teploty. A všetko mi začalo príšerne smrrdieť, ani jesť mi nechutí. 😒

andrejusa
14. júl 2009

halooo, čo tu nikto nieje??? 😕 😨

sweetsuzi
14. júl 2009

Ahojte,
andrejusa aj mne bolo dnes zle, neznasam ked je teplo ani normalne, nie este teraz. A okrem toho mi vobec nechutia take veci ako normalne, ovocie nemozem ani vidiet a ja co vzdy pijem len nesladenu vodu, mam pocit ze chuti ako plech ... ale prelstila som svoju nechut, ked si dam do nej trochu citronu, tak je to ok 😀

andrejusa
14. júl 2009

mne tiež začalo dosť vecí inak chutiť a nemôžem cítiť sladké. Drahý si prde chvíľou otvoril tuniaka a musela som utekať z izby 😀 Všetko mi chutí tak nasladlo, alebo vôbec. No nezačalo mi chutiť nič čo som predtým nemala rada.

zazalienka
14. júl 2009

ahojte.. mne tuniak hrozne smrdi.. kolaciky vobec nemozem, iba ak zmrzku.. ale vseobecne pecene nic.. chudak manzo, vypekala som stale, a teraz to nemusim.. a on trpi.. este ze mame pod barakom cukraren🙂

monika131
14. júl 2009

andrejusa - ja tiež nemôžem sladké ani cítiť, ale iba hneď ráno, keď som hladná, keď sa najem niečo sladké, tak to hneď vyzvraciam. Ale stalo sa mi to iba dvakrát. Sladkosti jem iba občas - a vieš čo, začala som viac jesť mäso. A doktor nám pred 2tt potvrdil, že budeme mať chlapčeka, tak žeby to aj u vás bol chlapec? 🙂

andrejusa
14. júl 2009

Nooo, môže byť... ja si ešte počkám, kým mi zistia čo to bude, ale podľa týchto rovnakých príznakov... no môže byť. Mám v pc uložený nejaký čínsky kalendár a vraj je to spoľahlivé, že čo čakáš, a vychádza nám tam dievčatko, ale moc tomu neverím. Ja som ináč vždy bola skôr na sladké ako na slané a teraz ma to vôbec neláka a presne tak ako ty skôr slané. 😉

andrejusa
14. júl 2009

ináč ja som ešte nezvracala, ale vždy keď niečo napíšem, alebo poviem, tak za pár dní ma to dostane. 😒
zazalienka... u nás to chvalabohu tiež funguje tak, že mu stačí kupované. Ale napríklad chipsy nemusím stále, ani nejaké tyčinky, alebo tak, ale môžem sa prechádzať hodiny pri sladkom regáli a nič si nevyberiem. No nebývam ani nejak moc hladná, to ešte asi príde... 🙂

snazilkant
14. júl 2009

ahojte holky,konecne som sa dostala k vam ako sa inak mate?
co mate nove?

andrejusa
14. júl 2009

ahoooj, len tak si tehuľkujeme a sťažujeme sa na "problémiky" okolo toho 😀 jejda, ja už píšem za všetkých 😕

snazilkant
14. júl 2009

andrejusa
no tak ja som mala hrozne 4 dni strasne vela roboty poriadne som ani nespala, no este ze babo posluchalo a neprotestovalo, chvalabohu 😉
konecne idem v pondelok k doktorke tak sa velmi tesim

andrejusa
14. júl 2009

a v koľkátom si týždni? lebo máš napísané snž... mne je tiež teraz dosť zle. Robí to aj to teplo a asi ako sa stupňuje tehotenstvo, tak pribúdajú aj "problémiky". Ja chvalabohu nemám takú prácu kde sa narobím, no chodím aj tak domov totálne zmordovaná

snazilkant
14. júl 2009

no mala by som byt v 7 tt, no v pondelok sa dozviem uplne presne. no ja som teraz tahala 2 prace, nakolko manzel otvoril pizzeriu tak som mu bola vypomahat+ moja robota
zle mi ani nieje no pycha ma v podbrusku a dost ma boli prsniky

zazalienka
14. júl 2009

andrejusa - ja som s hrozou zistila, ze tak ako som nosila male cisla, este som len v 12 tt, tak som ako slonica.. do kelu, povykladala som zo skrine tri kopy veci, ktore mam tak na jednu nohu.. hrozne mi asi mesiac dozadu chutilo papat.. tak som sa vypapala a teraz neviem co s tym.. som zufala, nikdy som nebola takato.. akoze nejak brutalne mi to neprekaza, ved jem za dvoch, ale nemam ziadne nohavice okrem materskych🙂)

andrejusa
14. júl 2009

neviem prečo sa mi všetko vymazalo... tak odznova. 😒 aj mňa zo začiatku pichalo, ale vraj sa rozťahuje maternica a tvorí placenta a je to normálne. Ale prsia ma bolia stále strašne. keď som bola v 7tt na sone ja, tak stále nebolo počuť srdiečko bábatka, dosť ma to vystrašilo, lebo už v 6tt by malo byť počuť, ale baby písali, vraj nemusí mať také citlivé sono, alebo mi zle vyrátal týždne... tak 27.7 idem zas na kontrolu a hádam bude všetko ok. V pondelok ti budem držať palce, ale vraj prvých 14 dní by sme sa nemali absolútne namáhať a stresovať...

snazilkant
14. júl 2009

zazalienka
tak pomalicky to caka nas vsetky 😀 no nech babätko len pekne rastu

andrejusa
14. júl 2009

zazalienka... ja mám hrozne nafučané brucho a pritom by ešte nemalo byť vidno bruško... tak som si myslela, že som pribrala, ale vraj to každá má 😝 Ja som celkovo bacuľka a ešte som aj krpec a strašne sa bojím, že priberiem a budem vyzerať jak mamut.

garonka
14. júl 2009

ahojteeeeeeee tehuľky

mirka
no teba tu malo vidieť 😀 😀 😀 drahy ako poslucha?

baby ,ja som sa nedávno vrátila od maminy zavárali sme marhule a aj džem robili už len na trh s tým 😀 a my s manžom máme dnes druhé výročie svadby tak sme boli na večeri mňam 😀 😀 😀

garonka
14. júl 2009

andrejusa

ja som vahu vyhodila aby som sa nestresovala ako vyzerám lebo tiež mam bucľatú postavu a ešte keď sa na mňa nalepí 20 kg tak sa ošalím 😀 😀 😀 a prsia sa mi zväčšili čo sa manžo vytešuje a ja zúrim 😀

zazalienka
14. júl 2009

mne švagrová hovorila ž emi ešte nemôže rásť brucho v 12 tt.. ale rastie pomaličky.. je to asi u každej iné..

garonka
14. júl 2009

no predsa je tu niekto 😀
zazalienka ani ja nemam bruško len som nafuknuta a niektoré baby maju bruško aj pred 12tt. a niektoré až po 12tt. tak nech bruško rastie pekne pomaličky 😉

zazalienka
14. júl 2009

presne.. nech má bábo miesto.. len to nejak pomaličky ide.. ja už by som bola najradšej keby bolo už tu.. nebojím sa absolútne, len mám strachm že spanikárim, keď malinkému niečo bude.. že nezachovám chladnú hlavu a chytím paniku.. ale to asi každá kočka čakateľka.. hádam manžel bude kľudný, už si to raz prežil, má viacej skúseností..

garonka
14. júl 2009

ja mam strach až až na kontrolu idem o 2 týždne manžel ma stále ukľudňuje že všetko bude OK. chlapom sa to ľahko povie 😒 a 2 dni som bola v nervoch až až a dnes som všetko vypustila z hlavy šla na prechádzku do lesa, k mamine zavarať mahuľky bolo mi fajn ale po obede som bola tak dobitá že som si musela ľahnuť na pol hodinku 😀 aj ja by som chcela aby bolo babo tu aby som si nenamyšľala zlé veci 🙂

garonka
14. júl 2009

baby už hajateeeeeeeeeee?

zazalienka
14. júl 2009

nestresujem, pokiaľ je v brušku a hýbe sa, tak je mu fain.. myslím to, keď už bude na svete.. včera som bola celý deň so švagrinou, malý má dva mesiace a je to také krehučké, kľudne ho chytím, pestujem, kŕmila som ho z fľaše, ale všetko s takým strachom.. ona to robí tak úplne v pohode všetko, kúpe, prebaľuje, krmí..

garonka
14. júl 2009

neboj aj na teba to príde a ani sa nenazdáš a budeš to robiť s takou samozrejmosťou a ani na strach nepomyslíš 😉
ja som bratové decká od perinky pestovala a malý pokiaľ bol v perinke na ruky som ho vzala ale bez perinky ani za svet 😀 taký krehký a mäkkučky bol že som sa bála 😀

zazalienka
14. júl 2009

ja aj bez perinky, v pohode, ale vzdy s velkou opatrnostou.. a na svoje dieta budem tisíckrát háklivejšia.. poznám sa.. ale proste keď pozriem na malinkého, tak to so mnou strašne kýve a takmer vždy si poplačem, aký je nádherný..

kiert
14. júl 2009

Juj baby, zda sa mi to tak nedavno, ked som premyslala, ze este ako dlho budem musiet cakat na babo a uz som na konci tehu, skoda, ze tu predtym nebola taka tema...., ale inak to neuveritelne leti, tak vam prajem, aby ste si uzivali bezproblemove tehotenstvo plnymi duskami 🙂 a hlavne ziadne stresy 😉

zazalienka
14. júl 2009

dakujeme pekne.. hádam aj nám to tak uletí.. ja za seba kôžem povedať, že si to maximálne užívam, ešte mi nikdy nebolo zle.. chvalabohu.. a dúfam že to ani nepríde už.. ž euž to bude len lepšie a bábo bude rásť..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre