Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
27. dec 2009

natali no to je už neskutočne ako v noci sa prehadzujem tak dnes som vymyslela super program, pustila som si vianočne filmy uvarila detsky punč a v posteli som si pochlipkavala a pozerala komedie na notebooku 😀 drahy sa dvakrat zobudil čo sa smejem 😀

natalia777
27. dec 2009

no, to ja chodim spat okolo polnoci a do tej 2 sa len prevalujem, a ked si najdem konecne polohu, tak mi opat treba ist na ´WC ☹ ide ma z toho slak trafit, lebo som nevyspata...... uz len pocitam dni a dufam, ze nebudem prenasat lebo to by som fakt nechcela..... a garonka ty spis aj na chrbte? lebo ja od kedy som tu citala nejaky prispevok, ze babu vtedy nie je dobre, tak sa fakt bojim...... ja som si prisahala ze uz tu ziaden skaredy prispevok neotvorim 😠

barbina182
27. dec 2009

ahojte baby mozem sa pridat ja tiez spim aj na chrbte a na boku a stym chodenim na wc je to u mna rovnake..

garonka
27. dec 2009

natali ja spím aj na boku aj na chrbte, viem aj ja som počula, že sa nema spať na chrbte lebo babo nema dostatok kyslíka ale ono sa to v noci neda tomu zabraniť ak spíme tvrdšie a sa z boku prehodime na chrbat,
i ja som si prisahala žiaden zly príspevok a furt čítam 😅

elko69
27. dec 2009

a baby pouzivate niektoa aj tu tehotensu podusku??ja som ju teraz dostala na vianoce a zatial ju podkladam len pod hlavu ale verim ze casom bude dobra pod brusko z boku :D

garonka
27. dec 2009

elko ja mam už druhy mesiac kojenecky vankuš taky multifunkčny aj na kojenie aj na spanie, no neviem si najsť na ňom miesto aby som sa pekne vyspala 😅

vierapp
27. dec 2009

ahoojte, tak nespavosť dosť dobré poznám.....vždy ma niečo bolí alebo ma malá kopká.... 🙂

vefi89
27. dec 2009

Ahojte baby, u nás je už konečne sucho, do pol jednej som vodu zbierala do kýblov, ustatá som ako kôň, ale chválabohu je to za nami, jediné čo nám ostalo je neznesiteľný puch po vode a kopec bordelu na dvore, takže roboty ako na kostole. Ešteže máme takého dobrého starostu, pretože nebyť jeho, asi by sme boli ešte stále pod vodou.Jediné, čo sa nám pototo, je obehové čerpadlo, ale som rada, že nič iné sa nepokazilo.
Inak vám ďakujem za podporu a prejavený súcit, dobre to padne. 🙂

vierapp
27. dec 2009

vefi, tak to som rada, že ste to tak dobre zvládli, ja keď si predstavím kvôli akým somarinám sa rozčulujem tak to je úplne nič oproti vaším starostiam....ja by som to nezvládla....veľký obdiv ti patrí

garonka
27. dec 2009

vefi ja by som sa rozložila od toho všetkeho, ja normalne žasnem aka si silna 😵 nebojaj dvor date postupne pomaly do laty, ale hlavne, že sa vam nič nepokazilo, joj som na teba myslela cely večer

vefi89
27. dec 2009

Jeeej, Lucka, si veľmi zlatá. A nie, že som silná, ale už sme mali toľko smoly, že to ani nie je možné, takže sa mi vytvorila dáka imunita. Ráno slzičky v očiach, a potom len rozmýšľať čo skôr 🙂 Ešte budem musieť savom vyryžovať zem, aby som sa zbavila puchu a hádam bude dobre.
Ako sa máte?Tobinko je dobručký??

mirka12011
27. dec 2009

ahojte babenky tak ja nespim tiez, je to katastofa, lebo celu noc nespim, tak idem na wc sa vyvraciam co mi uz lezie duplovane na nervy uz som mesiac mala byt bez nevolnosti a oni este ma nejako nechcu opustit k tomu ma priserne potom boli cely den hlava...zajtra mam poradnu to sa budem znova len stazovat 😀

garonka
27. dec 2009

vefi moja naprd ☹ vianoce tak povediac na ......... s drahym mame rodinnu pohodičku doma som rada ale čo sa tyka môjho brata a sestry ani ich nekomentujem, a vianoce sme mali skromne len Tobimu sme kupili nejaku hračku viac sme nemali z čoho keby brat vratil peniaze tak hodujeme 😠

vefi89
27. dec 2009

a čo tvoj brat a sestra?? júúj, to tehotenstvo asi spôsobuje škaredé sviatky 😀

garonka
27. dec 2009

mirka to musíš vydržať 😀 mojej kamoške bolo blivno do 8 mesiaca 😕 chudera ta mala roztrepany žaludok čo zjedla jej bolo zle a pribrala 15kg 😀 som sa smiala že zo vzduchu 😀

garonka
27. dec 2009

vefi, moj brat nam dlhuje 2180 € včera sme sa zišli u maminy a mala neter začala trepať koľko darčekov dostala a aj čo jej mamka dostala som zurila jak pes a som sa vypenila šak i ja by som za cudzie peniažky chcela take darčeky, brat nas ignoroval skratka o ničom to bolo a dnes nas s drahym otravuje, či mu nepožičiame auto 😠 no som v kľude kebyže niesom tehu tak na nich exekutora zavolam a vybielim im byt a ani na decka ohľad brať nebudem, ani na nas neberu ohľad sa nestara skade mame kupovať vybavičku malemu hlavne že 2180 € im dobre padlo,

ale som sa ukľudnila lebo hava tak nafukovalo, no aroma v celej spalni tak som sa z neho rehotala a on nema rad keď sa niekto z neho smeje môj zlaty 😀 😀 😀 😀

garonka
27. dec 2009

sestra je mimo nas ta sa odmlčala takže ani ju pomaly nemam, a som si povedala, radšej byť jedinačik ako mať takych surodencov, 🙄

garonka
27. dec 2009

išlo ma poraziť keď sa dozviem, že švagrinka mala pod stromčekom pulovriky z Espritu za nekresťanske peniaze, a my pod stromčekom nič nič nič, len Tobi mal balíčky od krstnej a od nas jednu jedinu hračku ☹ ☹ ☹ ☹

vefi89
27. dec 2009

tak to máš pekne hnusné aj ty. ale tak ako vravíš, netreba sa rozčuľovať, to ti za to nestojí. chválabohu, ja som s bratom jedna riť 😀
inak aj môj koco má dnes dáky prdavý deň, ale ja ho od seba vyhadzujem, lebo strašným smradom brúsi 😀 😀

mirka12011
27. dec 2009

uch garonka ja som bola na infuziach ja som nezniesla ani vodu vracala som aj 20x denne len som sa klepala, ale kazdy mi hovoril, ze je to normalne, no len gynekolog tvrdil, ze to nieje dobreee, ale vies ludia vedia lepsie ako doktor 😀 preto uz by bolo nacase aby tie nevolnosti odisli ved ja vraciam vzdy rano vsetku vodu co vypijem cez den a k tomu uz aj nespavost a ta priserna bolest hlavy....mne zabrala kava rano a bolo fajn no teraz co uz nespim mi kava nezabera ....

vefi89
27. dec 2009

Lucka, my sme mali tiež veľmi skromné vianoce. Deckám sme pokúpili viac-menej len knižky, ale boli veľmi natešené, tak som bola rada. Mojej mame, jej priateľovi a starkej sme sa s bratom skladali, takže každý dostal to čo chcel. Svokre sme sa tiež skladali všetci, ibaže my sme jej dali naviac aj uťahovačku a okružnú pílu, aby si mohla chajdu dokončiť 😀 my si s mužom každoročne dávame len mašličky, takže kvalitný sex a vianoce ako lusk. Ale zasa musím povedať, že my sme toho dostali požehnane, aj keď ma mrzelo, že si s nami robili zbytočné výdaje 😒

garonka
27. dec 2009

vefi a havo nič take nejedol čo by ho nafuklo rano dostal mäsko zo včera husacie prsíčka, no lahôdka jedna radosť 😀
ale on sa tuli k mojim noham no nevyhodím ho dokonca i na zachod so mnou ide tak dava na mňa pozor zlaty to havo je 🙂

vefi89
27. dec 2009

🙂 tak to má potom ozaj dobrého hava. ten môj ma vždy doskáče, takže pri ňom čistá nikdy neostanem 😀

garonka
27. dec 2009

ah jaj moja vefi čo ja by som dala za sex 😀 nejak sa bojím ale sranda drahy sa líška prituli hladka ma a ten krpec sa v bruchu tak rozkope, a stary sa smeje že či on vidí 😀 😀 😀 😀 najnovšie mi rozkopava žaludok 😕

mirka12011
27. dec 2009

garonka aj nase pol rocne stena chodi somnou na zachod aj ked sa kupem chce ist somnou do vane :D tak ju vezmem a ked zbada vodu chce ist prec :D a lezi pri vani kym nejdem von a smiala som sa z nej ked sa presne na stedry den zacala harat :D juj ale mala krce a len knucala tak dostala paralen aby jej bolo dobre dzukosovi malemu...

garonka
27. dec 2009

mirka no jasne, že to nieje dobre toľko vraciať veď to si bola uplne vyčerpana ale už trocha lepšie? a aky maš tlak? hlava ťa bolí z unavy či z toho vracania?

vefi89
27. dec 2009

Garonka, aj mne sa Miško pri sexe vždy budí 😀 😀 ale to sa asi pripája do trojky 😀 😀 😀

garonka
27. dec 2009

to je take zlate ako tí psíkovia davaju na nas pozor, a som zvedava ako prídeme z pôrodnice domov ako bude žiarliť lebo síce budem si ho všímať ale už nebudem mať toľko času ho tuliť k sebe, ale dame ho k malemu nech ho oňucha a dosť aby vedel, že ešte niekto tu bude, lebo havo je inač detinsky, hoci ma desať rokov, plyšaky v košíku a ak zaspava ich olizuje 😀

garonka
27. dec 2009

no vefi a môjmu staremu to vadí, a mu zbytočne vravím, šak si to nevšímaj ale ja kňučím od bolesti ako mi kopcuje žaludok 🙄 zazrak maly teraz čuší ale rozhybe sa raz dva 😀

mirka12011
27. dec 2009

garonka tak je to lepsie uz to je len 3x denne 😝 a hlava skor z unavy a mozno aj s toho, ze rano vsetku vodu vyvratim a tak pijem menej aby som nevyvracala vsetku co znova vypijem az dalsie rano...juj hracky tie nase tigrice ich maju kopec a trhaju hlavy, ruky, nohy a tak s tymi utrhnutymi vecami sa nahanaju ako pojasene....a ja s nimi 😀 ale najkrajsie je to, ze tie vacsie psiky maju velke hracky a ta nasa pindurka ma mensie a kradne tie velke hracky vacsim psom a tie velke zasa jej kradnu male...dufam, ze tieto hrieroglify babenky aj pochopite bo ja uz ne :D:D:D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre