Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

miroslava89
15. júl 2009

andrejusa z odberu krvi- ja si nemozem pomoct mne to strasne vedi a este som bola v soku ze dve babetka tak som mala dost 😔 obrazkov babetka budes mat este dost a to si musis dat vytlacit u dr.?-teda poprosit o to? mne dr. dava automaticky obrazocky nasich babetiek..lenze vsetky zahadne skoncia u draheho v praci..

andrejusa
15. júl 2009

Baby je to taká blbá otázka, ale aj za to niečo platíte? za to IVF... počula som, že je to dosť "mastné".

andrejusa
15. júl 2009

Tak čo, drahý sa chce asi pochváliť, že bude tata. U toho môjho to tušim funguje tak, že musíš povedať, že chceš foto a tušim sa aj niečo platí. Mne povedal, že nie každé tehotenstvo dopadne ako tehotenstvo a ja som si lámala hlavu a stresovala som celý deň ako to myslel... Potom mi povedali, že prvé 4 mes. sa bábo uhniezďuje a stáva sa, že vypadne... ja som taký strachopud a teraz mi nejde do hlavy, prečo mi zatiaľ ani raz nebral krv, ani moč???

majka212
15. júl 2009

zuziatko ja to budem vediet uz v piatok... a v tom centre asi maju malo casu, abo neveim, preco su taky...

andrejusa nieco hradi poistovna, no len tri pokusy (niekomu to nezvykne vyjst ani na tolko pokusov), no za lieky a podobne ukony sa dost doplaca... nas to stalo okolo 500 eur, no mali sme len zakladne sluzby... vie sa to vysplhat aj na 1000 eur...

andrejusa
15. júl 2009

ja vám hrooozne držím palce, aby ste čo najskôr otehotneli a delili sa s nami o ranné nevoľnosti 😀 😀 😀

majka212
15. júl 2009

ved my uz tehotne sme 😉 podla krvi... len babo sa schovava... potvora mala

miroslava89
15. júl 2009

andrejusa caka na lepsiu chvilu nestresu jas nestrachuj sa vyckaj do najblzisej kontroly🙂

andrejusa
15. júl 2009

jáááj, pardoooooon, ja som tie príspevočky len tak preletela a asi mi niečo uniklo. Tak to gratulujem a nech sa čoskoro teda prestanú hrať na schovávačku, chi chi

miroslava89
15. júl 2009

baby ja vas opustam idem zalahnut moje krize ma asi zabiju 😔 a povenovat sa trosku drahemu v pondelok mame svadbu a ja ho tak zanedbavam 🤐 pekny vecer..

andrejusa
15. júl 2009

pekný večer, aj ja končím a zas som tu zajtra. Môj drahý už tiež nerváči, že tu presedím hodiny, papa

nycanka
15. júl 2009

ahojte babulky, ja sa rada pridam k vasej temicke... som tu prvykrat....som asi v 6 tt tehotenstva, u dr. som este nebola, takze to nemam potvrdene, chcem sa len spytat, co ma caka na vysetreni, okrem odberu krvi a sona, dakujeeem

majka212
15. júl 2009

nycanka dr. ti zoberie pravdepodobne krv, v ktorej musi byt urcita hladina tehu hormonu... a urobi ti aj vaginalny ultrazvuk, na ktorom by uz mal vidiet aspon nejaku dutinku... Drzim palce!!! 😉 a kedy sa chystas k dr.?

januska26
15. júl 2009

No caute baby, tak ja som dnes bola na NT aj s frajerom, tak som bola uuplne v krci, lebo som sa bala, aby bolo vsetko ok. Tak nastastie je vsetko ok, som videla babo, bolo krasne, uuuplne bolo vidiet srdiecko, chrbatik, nohy, ruky...Sme sa strasne tesili, aj vysledky zatial dobre. Teraz idem az v 20tt, nie je to nejak neskoro?Ja som v Londyne a tu sa to vzdy tak robi, na Slovensku sa chodi castejsie, nie?ved to idem pomaly az za dva mesiace:(((

slovakia13
15. júl 2009

januska
to je normalne...... 😉 ja som bola na sone az v 14tt a potom v 18 na krv ,ale nic nekontrolovali iba zobrali krv a do tyzdna ma kontaktovali ,ze mam ihned prist na konzultaciu .
tu to je troskku ine ako u nas....

januska26
15. júl 2009

Slovakia, a inak mne brala krv na downov syndrom uz dnes, zaroven scanu. v 13tt, nie je to skoro?tu v Londyne to tak vsetkym robia. na Slovensku ju beru az v 16tt, nie?je medzitym nejaky rozdiel?

slovakia13
15. júl 2009

mne tiez brali az neskor....asi ti robili biochemiu a vyhodnotia to spolu s nt aspon budes vediet skor na com si 😉
neboj budete ok 😀 😀 😀 musim utekat do prace
inak mne po triple testoch vyslo riziko na down syndrom 1:7 isla som na amniocentezu a ta potvrdila ze je to zdrave dievcatko 😵
ahoooj uz musim ist

nycanka
15. júl 2009

Majka212 ahoj, k doktorovi sa chystam az v auguste, to budem asi uz v 10tt tehotenstva, dufam, ze to nie je neskoro... som zvedava co mi povie, lebo ked som tam bola pred mesiacom a pytala som sa ho na mozne tehotenstvo, tak povedal ze nie urcite nie ste tehotna, ale to on este na sone asi nic nevidel.... no a mali sme zopar oslav, festivalov a co sa tyka pitia alkoholu nedavala som si pozor... tak teraz sa bojim, aby z toho nasledky neboli...:(

januska26
15. júl 2009

Slovakia, tak to je super, drzim palce!!!!!urcite si bola v strese a ani nebolo treba, nie?vsetko je tak, ako ma byt...
Nooo, dufam, ze z tej krvi to bude ok. A ty chodis takto neskoro do prace?to mavas nocnu, alebo co?nooo, nezavidim, ja idem zachvilku spat🙂)
tak zatial a nech ti to rychlo ubehne🙂
Nycanka, nemusis sa bat, do prvych styroch tyzdnov myslim, ze nemas s babom spolocny krvny obeh a pecienka by to mala na 99,9percent vstrebat🙂)na to som sa uz informovala zopar doktorov🙂)drzim palce.

jajatel
15. júl 2009

nycanka: AHOJ :o) tak to budeme prezivat asi spolu :D Ja som bola pri Dr dnes - sme v 6 tt - brala mi krv, stery z vnutra, a pozrela ma vaginálnym ultrazvukom aj prstami. Zatial vseeeeeetko v poriadku. Doktorka bola skvela vsetko mi vysvetlila - TERAZ uz len pekne rast... JO a termin mame 9.3. 😎

mausy21
15. júl 2009

Ahojte všetky

gratulujem vám tehulky a želám aby ste si tehotenstvo pekne užili a porodili zdravučké bábence....my to už máme za sebou a bolo to krasne

princeznadani
15. júl 2009

Ahojte, tiet by som sa chcela pridat. Tiez som prvy krat tehulka a zatial sa mi to veeeeeelmi paci. Ja mam termin 7-8.3.2010.
Prajem prijemne tehulkovanie a vela prvych novych zazitkov.

miroslava89
16. júl 2009

dobre ranko.. zas tu strasim od rana...

nycanka ako pisala ultrazvuk, obder krvi a mozno ta vysetri aj zo spodu..

januska na slovensku sa tie testy na downov syndrom beru medzi 14-18tt...

jajatel gratulujem k tehu🙂

princeznadani gratulujem k tehulkovaniu🙂-len nech ti tu radost nepokazia tehu nevolnosti 😀

andrejusa
16. júl 2009

Ahojte, ja už som tiež hore a už je rituál, že hneď idem pozrieť čo je tu nové. 🙂 ničí ma nočné vstávanie kvoli wecku 😝

miroslava89
16. júl 2009

andrejuska bre ranko- tomu hovoris uz?😀..ja strasim od 6 😒 a k tomu som taka ako na ihlach pre zajtrajsok 😔

andrejusa
16. júl 2009

no, ja som voľakedy vstávala oveľa neskôr, ale ako som tehotná, tak som hore už okolo 6.30h., dnes tiež, len sa mi nechcelo vyskočiť z postele. A čo je zajtra? poradňa?

miroslava89
16. júl 2009

andrejusa ja som z postele este nevstala.. mna doma rozmaznavaju ako malu- drahy mi priniesol ranajky az do postele amam pocit ze zas polovicku dna prevegetim v posteli 😎 len keby mi okolo postele drahy nestepoval s mobilom pri uchu 🙄

ano zajtra mam poradnu+sono+odber krvi na tripple testy.. a pekne krasne naklusem k doktorovi na pol8rano🙂 zlaty to chlap ze ma chce zobrat tak skoro rano..

andrejusa
16. júl 2009

mmmmmmm, tebe je dobre! nechcem vyzerať sprosto, ale čo sú to tie tripple testy? ten môj dr. tiež ordinuje od 7, takže tam chodiavm aj ja tak skoro, ale vždy je taká plná čakáreň, že nieje kde si sandúť. Sranda, za chvíľu, teda za pár mesiačikov sa mi už budú vstavať... 😀

miroslava89
16. júl 2009

andrejuska tripple testy sa rodia asi kazdej tehulke medzi 15-18tt- je to vlastne odber krvi na zistenie rizika vyskytu niektorych vyvojovych chyb..

ja by som neskor asi ani nemohla chodit kedze cestujem za doktorom vyse 50km a teraz v lete bez klimy je to hrozne 😔

andrejusa
16. júl 2009

ďakujeeem, až ma z toho striasa ☹ a vraj sa robia aj nejaké testy z placenty... 😕
Ty nemáš lekára niekde bližšie? ale keď sa to tak vlastne vezme, aj ja mám dr. tak nejak vzdialeného a busom som tam za pol hoďku. NO máš pravdu, bez klímy je to total brutal 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre