Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

miroslava89
16. júl 2009

viem ze pri zlych tripple testoch sa robi odber plodovej vody...ale odber z placenty-pravdupovediac nepocula som

mam dost zle skusenosti s lekarmi a hlavne co sa tyka gynekologov a tohto lekara mam uz skoro 4roky.. potom sme sa prestahovali do krajskeho mesta a lekara som vhodneho pre seba nenasla takze dochadzam tam.. ja chodim autom stale😉--lenze ani tam si klimu nechcem velmi pustat lebo vraj sa klima v tehu nesmie 😒

andrejusa
16. júl 2009

aha, to som nepočula o tej klíme. Ja som si nedávno našla nového dr., vlastne ako som ostala tehu a som s ním tiež veľmi spokojná. Počula som, že ten odber z plod. vody sa robí aj na vlastnú žiadosť, či také niečo, ale že je to nebezpečné, lebo tou ihlou môžu škrabnúť bábo... neviem čo je na tom pravdy, to mi varvela kamoška.

andrejusa
16. júl 2009

jejda, musím ísť upratovať, za chvíľu mi príde baba čo si ide robiť skúšku účesu a líčenia, tak hneď ako budem hotová som tu. 😉

miroslava89
16. júl 2009

pri amniocenteze jevysoke riziko potratu 😔 zda sa mi ze 1:100- 1zo sto zien potrati alebo nejake take podobne cislo to bolo.. preto lekari vecsinou odporucaju amnio len ked je riziko vyvyjovych chyb vecsie ako toto riziko

miroslava89
16. júl 2009

andrejusa len pomaly s tym upratovanim 😎

my mame v pondelok svadbu vsetko zariadene vsetko pripravene- samozrejme pripravoval to drahy tak som zvedava na vysledok- ma to len jediny hacik ja si este stale nemam co obliect 😔
takze dnes podvecer asi pojdem na nakupy teda budem musiet a sama.. kedze ten moj chlap sa planuje ist dnes kupat s kamaratmi a typujem ze sa s prepacenim ožerie ako prasa 😔

andrejusa
16. júl 2009

Teraz ma napadla jedna otázočka, nad ktorou sa potajomky veľmi trápim... ja viem, že už asi leziem na nervy, lebo sa stále niečo vypytujem... nechcela som sa ani spýtať, pretože sa bojím odpovedi... totiž, mali sme mačku, len takú domácu, nechodila von a wecko mala v pivnici, takže sme to nedýchali, ale ku koncu, keĎ som ešte nevedela že som tehotná, som po nej pár krát upratovala... nemala som rukavice a jasné, že som si hneĎ bežala umyť ruky, ale aj tak... hneď ako sme sa dozvedeli že čakáme bábo sme ju dali preč, to je v nejakom 4-5tt. Mohlo sa niečo stať???

Mirka, ja upratujem pre istotu na etpy, aby som sa neunevila a tak. Ako to, že v pondelok svadba? a ako to znáša svokra? ten tvoj drahý musí byť dobre vytešený a musí ťa ohromne ľúbiť keĎ ťa takto obletuje a pomáha ti. Jasné, že aj ten môj, ale na svadobných prípravách sa podiela málo ako skoro každý chlap.

aninka89
16. júl 2009

naši majú tiež doma mačku a všetko je Ok, manžel sa stále síce zlostí že zvierata by som nemala ale neda sa to 🙂 A myslim že by sa Ti nemalo nič stať tak neboj nič... keď Ti budú robiť prvé odbery, tak automaticky robia aj na toxo.

andrejusa
16. júl 2009

no ja tiež dúfam, žebude všetko ok. Ty asi máš mačku u rodičov, ale ja som ju mala priamo doma a čistila som po nej... neviem kedy mi budú robiť prvé odbery, ak by prišli na to, že ju mám, čo by bolo s bábom???

garonka
16. júl 2009

ahojteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee tehuľky 😀 😀 😀

andrejusa

nemaš sa čoho bať pokiaľ si umyvala ruky nestrachuj sa 😉 ine by bolo keby si s mačkou spala v posteli a tak ale každý má na mačky svoj názor jedni vravia, že v tehu nevadia a jedni že ano, ja mam psa v kuse spí v košíku chodievam s nim von a umyvam si ruky a jasne aj pohladkam ho ale ruky umyjem, havo je odčervený očkovaný tak sa nemam čoho bať. a Odkedy som tehu dáva na mňa pozor, je to milé 🙂

mirka

jasne som ako sova, v noci nespím a tu na koníkovi nik nieje všetky hajate a ja cez deň dospávam alebo venujem sa bratovým deckám včera som ich mala od rána do večera bolo pekelne horuco a nevedeli sa do kože zmestiť 😀 😀 😀

andrejusa
16. júl 2009

Aj môj havo na mňa dáva pozor 🙂 , ja som si myslela, že sa mi to len zdá, ale asi fakt tie zvieratká cítia, že čakáme miminká.
Keď ja neviem, či mám ísť k dr. a povedať mu, aby mi odbery na to urobil hneĎ alebo počkať ešte nejaký týždeň do ďalšej kontroly. Ja si to už nepamätám, ale možno ma aj škrabla a očkovaná bola pred rokom, takže je to doba...

aninka89
16. júl 2009

na konikovy je kopec debát o toxoplazmóze, skús niečo naštudovať ale ja si myslím že netreba vopred stresovať...niekde som čítala že skôr sa tým nakazíš nedostatočne tepelne upraveným mäsom a neumytou zeleninou a ovocím ako domácim miláčikom

garonka
16. júl 2009

ja sa popytam lekárky na kontrole 28.7 to sa načakam 😀 😀 😀 😀 naozaj sa nemaš čoho bať pokiaľ si mala mačky aj skôr pred tehu tvoje telo je už zvyknute a ruky si si umyvala tak v pohode ale uvidíš vysledky aj na toxo ................hura bude búrka konečne nech naprší a poriadne 😀

andrejusa
16. júl 2009

všetky témy som našla a prečítala, aj to tam bolo čo píšeš aninka. Možno máš pravdu, ja si teraz dávam na všetko až prehnaný pozor a hento si vyčítam, že som nepočúvala ostatných keĎ ma pred tým vystríhali, ale to bolo keĎ sme ešte o bábu ani nesnívali.

aninka89
16. júl 2009

ja som nedávala na nič extra pozor....pokiaľ sa dodržujú základno hyg. pravidlá, tak je to OK...doma hovorím že ma nemôžu zavrieť niekde do sterilnej izby, veď aní bábo nebudeme 😉

andrejusa
16. júl 2009

aj ja by som mala ísť tak na kontrolu... 😀 len neviem ako to urobím, lebo budem ťahať za kolegynku čo má dovolenku a neviem či ma šéfka pustí. Musel by ostať zatvorený obchod, lebo som tam len ja a mám takú šéfku... tak neviem, či mám ísť neskôr, alebo si niečo vymyslieť a ísť tak ako mám. Ešte nikto v práci neviem že čakám mrniatko a poviem to asi až keď to bude vidno. ONa by bola schopná ma vyhodiť. 😠

garonka
16. júl 2009

aj ja si dávam prehnaný pozor napr. včera som od rana do večera bola v pohybe vôbec som neodychla nehovorím o tom že bolo 38 pila som malo vody a večer o 21.00 som padla od unavy do postele ale o hodinu som bola hore a vyspata 😠 v byte sme mali 26 stupnov to bolo peklo a manžo mi dnes rano zaspieval, že si kupime klímu nie v žiadnom prípade klíma v tehu neprospieva

garonka
16. júl 2009

andrejusa
v tehu ta vyhodiť nemôže jedine iba keby si bola v skušobnej dobe neboj sa 😉

andrejusa
16. júl 2009

garonka... aj ja dneska. Od rána upratujem( používate rukavice pri čistení s nejakými prostriedkami?), tiež málo pijem a potom ledva dýcham. Teplo mi robí straaašne zle. A dnes som si na raňajky urobila paštikový chleby a potom ma napalo, že paštiku by som nemala, tak šlo všetko do koša. Chudátka deti v Somálsku 😀 😀 😀

garonka
16. júl 2009

aninka
presne ako píšeš nemôžu nas zavrieť do sterilnej izby ale moja svokra by to veľmi rada urobila buzeruje či si umyvam ruky, či ovocie nejem prehnite no des 😒

aninka89
16. júl 2009

idem variť obed tak sa zatiaľ majte

andrejusa
16. júl 2009

jáááj, tak to nepoznáš moju šéfku. Viem že by ma nemala prepustiť, dokonca mám už na neurčito, ale ona by už niečo vymyslela... porušenie prac, disciplíny, alebo čo... existuje nejaký zákon, kde musíte zamestnávateľovi oznámiť že ste tehulka?

aninka89
16. júl 2009

a moja svokra sa ma ani raz neopýtala ako sa cítim 😠 zato moja by mi najradšej nedala nič robiť aby sa náhodou niečo nestalo lebo by to neprežila

andrejusa
16. júl 2009

ja sa so svokrou už asi rok ani nezdravím 🙄

aninka89
16. júl 2009

moja mamuš 🙂

aninka89
16. júl 2009

my sa zdravíme a spoločensky konverzujeme.....musím, býva hneď vedľa a my v jej byte 🙄

garonka
16. júl 2009

andrejusa

v teme paragrafy by mali byt aj temy o zakonoch kedy povedať zamestnavateľovi že si tehu
a čo tvoja svokra je veľmi zla? moja furt len buzeruje niekedy je zlata ale ona ma berie ako sopľaňu popritom mam 27 a nie 3 roky a to jej upozorňovanie si sa pozdravila? a poďakovala? vyzurila som sa na nej poriadne citíla sa dotknuto a vylievala si môjmu mužovi srdiečko to je chore

aninka89
16. júl 2009

zla asi nie ale pre mňa divná....som zvyknutá na iné...... Všetky svokry sú osobitné kapitoly. čudné je už len to že ani len na termín sa ma neopýtala, keď to vie tak iba z počutia, nie od nás... Ona ma nebuzeruje, to by som si nedala, niesme malé deti, ja by som jej povedala že viem kedy a komu sa mám pozdraviť alebo poďakovať 😵

andrejusa
16. júl 2009

tá moja ma mala niekekdy za tú najkrajšiu, najlepšiu a najúžastnejšiu nevestu a potom si našla kamarátku, čo jej nahúkala do hlavy, že všetky Blaváčky sú ku... a jej synáčik so mnou bude nešťastná, lebo ho budem poodvádzať atď. Z Blavy som sa odsťahovala na dedinu z viacerých dôvodov, ale za svojho drahého by som dala aj život. Dostala veľa šancí, ale keď to už prerastalo, tak s ňou môj drahý prerušil všetky kontakty a nebavíme sa s ňou. Teraz som najväčšia sviňa, čo ho doma uväzuje o stoličku a nepúšťa ho k nej, pritom on nechce. Býva v tej istej dedine ako my, tiež kúsok od nás a robí mi také neschvály, že aj keď sa chcem nestresovať, tak sa neviem ovládať koľko krát. 😠 😠 😠

aninka89
16. júl 2009

máme to ale s tými svokrami ☹ ☹ ☹

garonka
16. júl 2009

aninka
ja som jej pekne povedala že niesom mala ale ona je naučena buzerovať a jej nikto nemôže odporovať a najlepšie keď si vypije zjedla aj všetku mudrosť sveta a keď príde babo sa ošalím lebo toľko ju upozorňovať nemienim a je divna môjho muža vola MIšulik popritom je 28 ročny chlap strašne niečo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre