Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
5. jan 2010

leni tak som fane spala kym mi stary nezavolal, že je v obchode a kupuje lasagne, či môžu byť 250 gr lebo 500 gr je veľa, no skoro ma porazilo 😒
tak si to zlizne keď príde domov 😀
zajtra čo budeš porábať?

lenocka84
5. jan 2010

lusy ano na moju svadbu budem davat
a zajtra? dojdu nasi ku svokrovcom, bo posledne detaily chcem doriesit
a inak asi len oddych

garonka
5. jan 2010

teším sa na fotky 😵 😵 😵 😵 budeš veľmi veľmi pekná 😉
ja si zajtra zas urobím pyžamkovy deň 😎

lulu4
5. jan 2010

ahoj Lucka, predstav si ze dnes mi volala sestricka od gynekologicky, ze vy ste vraj tehotna? ja ze ano, tak dnes nam volala jedna pani a odvolala termin na svtrtok rano, tak mi drz palceky... ideme uz stvrtooook.... aj drahy ide lebo stvrtok ide akurat do prace neskor 😀 ale kedze je to prve vysetrenie asi dovnutra nepojde so mnou ze? to UTZ asi nebude robit ale vysetrovat ma zvnutra

mirka12011
5. jan 2010

babky dnes som bola v lekarni a nevedeli co su homeopatika 😀

mata1001
5. jan 2010

ahojte baby

mirka12011
5. jan 2010

ahoj mati tak co spinenie uz ustupilo?

garonka
5. jan 2010

luluš to je paradaaaaaaaaaaaa, sa teším teším i ja idem vo štvrtok tak budeme obe na seba myslieť 😉 😉 😉
kebyže ti sono robila tak by mohol ísť s tebou dnu drahušik, môj nebol so mnou na žiadnou utz on sa chce nechať prekvapiť 😀

garonka
5. jan 2010

miri to čo za lekarničku bolo? ja som naposledy pytala pre draheho nejaky gel na syndrom nepokojnych nôh tak kukala na mňa ako na teľa že čo chcem, nakoniec zavolala veducu 😝

mata1001
5. jan 2010

ahoj Mirka ano nastastie...ale poctivo lezim...
a ty sa mas ako?prosim porad mi s tym pitim.ja neviem kolko mam pit.vsade citam ze sa ma pit viac ako ked nie si tehula,ale ja som vtedy skoro vobec nepila a teraz s tyma mam problem.ked sa vela napijem boli ma zaludok.ty kolko pijes?

lulu4
5. jan 2010

Jasne Lucy ze budem aj ja na teba mysliet a potom si hned napiseme ze co a ako... a ty si na co objednana, nejake testy alebo len klasicka poradna, ci sa mate dobre, ci rastiete? 😀

mirka12011
5. jan 2010

hih ze homeopatika pre tehotne ze take specialne niesu ze su rozne homeopatika ja kukam nanu ze co ze to sa bere len pri tazkostiach ja kukam, ze co ja viem ze to su akoze vitaminy tak si kupim tu maternu stoji 25eciek no ale ta co uz...

mirka12011
5. jan 2010

mati ja pijem malicko lebo rano vsetko vyvraciam cize ja vypijem tak maximalne liter co je vraj dost malo, ale viac neznesiem...a tiez nieje vraj dobre ze vela pit lebo to ostava na nohach potom ale tak 2-3litre by trebalo pit hih ale ked do mna to tiez nejde tak neboj sme 2 😝

garonka
5. jan 2010

lulu ja ani sama neviem, no asi mi da konečne papier na MD, potom klasicke vyšetrenie moč, tlak a vaha a vezme mi krv na pečeňove testy a idem rano už o pol 7 🙄 to budem unavena ako pes
najviac sa hrozim tlaku nech božechraň nevyskočí ale nech je pekne v norme 🙂

mata1001
5. jan 2010

mirka no ja sa nepriblizujem ani k litru-mozno tak tristvrte litra... 😢 😢 😢

garonka
5. jan 2010

guľky idem do kuchyne asistovať drahemu lebo tie lasagne nie a nie sam robiť nebude 😀

prídem neskôr tak len pekne čmarte aby som mala čo čítať 😀

mirka12011
5. jan 2010

mati nasilu nepi to ani ja nerobim lebo viem ze nasilu to dobre nieje....mne odporucali pit dzusiky no ale tie tiez idu von tak ja neviem pijem len tolko kolko si zaziada mimco a ostatne vypisam :D

mata1001
5. jan 2010

ja stavy vobec.ja mam taky zly zaludok ze sa bojim jesta aj pit nieco od coho by ma mohol boliet.
a Mirka ty co pijes aku vodu?

mirka12011
5. jan 2010

aku vodu hih aku najdem doma 😀 ale na zaludok mi pomaha tie tabletky do vody sumive tabletky...doktor mi povedal ze bublinkove v ziadnom pripade tak sa im vyhybam a na zaludok este aj fatru myslim ze to garonka mi radila...

mata1001
5. jan 2010

ja pijem jemne perlivu Rajec,ja som pila Lucku ale nechutila mi uz. a tie sumive tablety ake?to je jedno?

mirka12011
5. jan 2010

mo jedno ja pomarancove mam tie mi zaberaju ked sa napapam a zostane mi vsetko na zaludku.... lucka mne vobec nechutila mne nejako smrdela 😀

mata1001
5. jan 2010

zo zaciatku mi chutila a potom uz aj mne prestala.asi preto ze tam nie su bublinky,ale v tom rajci je malo sodika...

lulu4
5. jan 2010

liv1:ahojcek no to sa tesim ze je tu niekto s podobnym terminom porodu ako ja 😀 a este si aj z BA, no paradicka, to budem mat partacku, mozeme si vymienat pocity z tehotenstva, dojmy, pojmy 🙂)) kludne napis hocikedy a ked tu nebudem mozes aj do IP, to je ta interna posta hore pri nastaveniach 😀

mirka12011
5. jan 2010

mati a uz si nieco pribrala?

mata1001
5. jan 2010

no najprv som schudla z 55,7 na 54kg a teraz mam 54,3kg tak len tak malicko.

mirka12011
5. jan 2010

a vracias ci uz nie?

mata1001
5. jan 2010

ale teraz som dosla na to ze ked este pred vstanim si dam kusok bebe keksu tak mi nie je zle,ale vecer fuj zvyknem vracat.nech to uz skoncim.sem tam mi je zle aj cez den,a mam taku plechovu chut v ustach
a tebe?

mirka12011
5. jan 2010

ja vraciam este vzdy a asi budem az do porodu uz som si zvykla 😒 mne keksik nezabera dnes som rano zjedla jeden a utekala som na zachod po 2x za rano takze asi tak...

elko69
5. jan 2010

ahojte babule tak som tu skoro pod nia pol,vcera aj dnes som cely den prelezala a prespala,uz dva dni ma boli hlava a som strasne unavena a strasne smadna,ked som sa nenapila 10x do hodiny tak som myslela ze umrem od smadu :( aj dost smrkam,tak hadam ma neskoli nejaka choroba,teraz som sa vyspinkala tak zase neviem kedy zalahnem tak ze to aspon vyuzijem a napisam vam...

garonka
5. jan 2010

elko, mňa skolila nadcha, nespím celu noc a furt mi len z nosa tečie, tak hadam mi to raz dva prejde
ja pociťujem smäd hlavne v noci 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre