Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

elko69
10. jan 2010

mata1001 ja mavam obcas...ale zevraj to je normalne v tehotenstve...

mata1001
10. jan 2010

elko co je normalne v tehotenstve?ta nevedomost? 😀

elko69
10. jan 2010

mata upchaty nos...

mata1001
10. jan 2010

jaaaj no nejak mi nezapaluje 😀 😀 😀

elko69
10. jan 2010

hehe v pohodicke..no ideme my papat lebo sme uz hladny :D

mata1001
10. jan 2010

dobru chut aj ja idem pa 😀

vefi89
10. jan 2010

mati, keď to mávaš v noci, tak si preves mokrý uterák cez radiator, alebo si daj do malého kastróla vodu so soľou a tiež šup na radiator 😉

vefi89
10. jan 2010

halóóó tu zas nik? 😲

garonka
10. jan 2010

jeeeeeeeeej baby to vy ste počas mojej neprítomnosti toľko počmarali ? hotovy roman ako od Steleeovej 😀

vefi jooooooooooj to fakt nebude Miško? ale hlavne, že Maroško je na M tak maš šťastie 😀 my nechavame Tobíka 😀 inač môj stary zahlasil, že ešte toho roku sa pracuje na druhom no určiteeeeeee 😅 ja rozhodnem 😀

vy ste zdrhli na obed? a u nas sa ešte len varí 😅 😅 😅

janefonda
10. jan 2010

Všetky bud obedujete, alebo varite. Nam sa pecie chlebik v pekarnicke a uz sa nan velmi tesim 🙂 dam si ho len tak s maslom to je uplne najlepsie 😝
Garonka to chcete mat iba taku mini pauzu medzi detickami? Aj my riesime, kolko by sme chceli pauzu, ale myslim, ze sa vsetko ukaze az casom. Zatial vobec neviem ako budeme zvladat jedno, ale urcite chceme aspon dve 🙂

garonka
10. jan 2010

jane

nie nie ja najskôr dovolím až keď bude mať maly dva alebo tri roky ja si neviem predstaviť aby som otehotnela ešte toho roku tak kdeeeeeeee no síce zo začiatku je to veľmi ťažke ale ak vyrastu su deti k sebe ako dvojičky tak ako môj synovec s neterou síce sa biju hlava nehlava ale nedaju na seba dopustiť a medzi nimi je rok a pol rozdiel 🙂
jej to mate domacu pekarničku na chlebík? i ja chcem taku to musí byť vôňa po celom byte čerstvo upečeny chlebík 😵

janefonda
10. jan 2010

To poznam, medzi mnou a sestrou je 1,5 roka. A tiez sme sa mlatili a este aj dnes je to medzi nami vselijake, ale ked by niekto mal nieco proti nej tak si ju urcite len tak nedam.
Hej mame pekarnicku. V rakusku maju velky vyber hotovych muk k comu ti treba uz len vodu a je to. Cize lahka praca a super papanica 🙂 Aj kolacik si v tom vies upiect, je to taky maly pomocnik ked ho treba. Napr. kedze zijem v Rakusku tu je v nedelu vsetko zatvorene, tak si jednoducho upeciem cerstvy chlebik aj v nedelu a je to 🙂)

lulu4
10. jan 2010

ahojte, obedik sa mi uz dopeka, este chvilocku a ideme papaaat, mnaaam tak mi uz tecu slinky...
vy ako uz po obede asi vsetky ze? to len ja som neskoro zacala tak neskoro budem aj papat...

bambibam
10. jan 2010

ahojte,sem tam si prečítam vašu témičku a v kútiku duše Vám yám závidím ako vám je super.
Ja som po dlhom čase tehula ale mám bolesti v krížoch a po bruchu. Zle spávam , riešim stále zápchu. Neviem či to mám brať ako príznaky alebo problémy. A to nehovorím o únave a nechutenstve. Chcem sa opítať ako ste to riešili? Je mi sprosté každú chvílu bežať za doktorom,ale na druhej strane mám obavy nie len o seba ale aj malé.

lulu4
10. jan 2010

ahoj babibam: ani nam tu nie je az tak super, teda super je v tom, ze si dobre pokecame, poradime ale inak kazda mame svoje tehu problemy... niektorym je zle od zaciatku tehu a pretrvava to dost dlho, inym to preslo na konci prveho trimestra...niektore beru cipky na nevolnosti torecan.. ine len napina ako mna ale nezvraciam vobec... a nechutenstvo aj to je tu tema dost casta... mne tiez nechuti skoro nic ale ked sa nenajem tak umieram zase od hladu lebo drobec si pyta jest a tak sa musim premoct a to hlavne rano a dostat do seba nieco... uz som sa naucila co zabera.. nemozem ostat dlho hladna lebo to je najhorsie, potom je mi zle ako konovi a zapcha a nafukovanie to su normalne priznaky spojene s tehotenstvom...jeden den sa vytesujem aku mam super stolicu a dalsie dva dni ani za svet...

lulu4
10. jan 2010

garonkaaaa: kde sa zase tulas, co stvaras? v poslednej dobe nemame tu na seba stastie 😝

mirka12011
10. jan 2010

juj babenky zjedla som obed a vsetko mi znova ostalo na zaludku 🤐
ahoj babibam

lulu4
10. jan 2010

miri aj ja som prave dopapala a tak z chuti lebo som uz bola hladna, tak dufam, ze mi nebude zle.. ale dobre som si navarila... chvalim sa...drahy sa naje dnes u rodicov jeho mamka robila gulas a ten on moze... no mala by som ist off ale neviem sa dokopat opustit konika 😀

vejula
10. jan 2010

ahojte kočky. Tak už som aj ja napapaná 😝
ahoj bambi 😉
no baby ja práve zisťujem, že to ide so mnou dolu vodou čo sa týka námahy... som strááášne rýchlo unavená a hned ma bolia nohy a kríže a všetko. Hrôza, a to sa už nezlepší asi do konca tehu. Ach jo tretí trimester si vyberá svoju daň 😔

janefonda
10. jan 2010

tehotenstvo krasna to vec, idealne je ked je bezproblemove, ale to nie je az take caste 😒
Ja som pri nevolnostiach skusala vsetko, ale nakoniec az cipky uspeli. Nechutenstvo je tiezzvlastne, mne pred tehu chutilo vsetko, ale teraz si vyberam...mäso skoro vobec nie, a neviem sa donutit k pravidelnej strave. Teraz som si dala kiwi mnam bola vyborna!
Na tu zapchu mne aj kamoske velmi pomahaju susene slivky.

bambibam
10. jan 2010

lulu pripadám si niekedy ked dlkšie nejdem na veľkú ako balón a potom ked zatlačím mám strach že to vyletí so mňa a bude po všetkom. zajtra idem na prvú kontrolu takú veľkú - aj sono+ odbery asi sa doktorke vyžalujem čo všetko ma trápi ale verím tomu že mi doporučí pokračovať v odpočinku. Zvracať sa mi nechce len mi ostáva ťažko na žalúdku. Najnovšie však ked viac pochodím tak mám výtok že si myslím že som sa pocikala. Zatial je taký ako s prepáčením sopel ,ale dúfam že ustúpy.

Prvé tehotenstvo som mala oznámene až v 14tt takže ma pred 12 rokmi liečili na kade čo ,len nie tehotenstvo. Takže už si ani poriadne nepamatám či niečo malo spoločné s tehotenstvom. A ako som sa cítila? Vtedy super - mala som 18 a v 20 tt som skákala šípky do vody. Až ked mi mama vyčistila žalúdok som pochopila čo sa môže stať. Chápeš študentka.

Toto 2 tehotenstvo bojujem už dlho ,a ver že som si ho predstavovala ako prvé. Ale čo som nezažila poprvé teraz si asi užijem a poriadne.

bambibam
10. jan 2010

ahojte mirka12011 vejula janefonda som rada že som neni jediný exemlár ktorý trpí i ked stále verím že to stojí za to. 🙂

mirka12011
10. jan 2010

bambi tak ty si skakala sipky do vody? 😀 odvazna 18-tka....

janefonda
10. jan 2010

bambibam...jasne ze to stoji za to. Ja som si prve msiace hovorila, ze raz to musi byt lepsie a teraz s citim vynikajuco. Teda az na to nechutenstvo, ale hlavne je ze uz nezvraciam, to ma hrozne vycerpavalo. Najnovsie si hladam idealnu polohu na spanok. Ja som do 19 tt nemala ziadne brucho a teraz rastiem z dna na den 🙂 aj doma si to uz vsimli, ze vau uz mam konecne brusko 😀

janefonda
10. jan 2010

A s tym skakanim, ked nemas problemy tak v tom nevidim problem, treba byt len opatrna. Ja som lyzovala este pred dvoma tyzdnami a bolo super.Davala som si len viac pozor, aj ked manzel tvrdi, ze si nevsimol spomalenie mojej jazdy 😝 Hlavne som to neprehanala.

bambibam
10. jan 2010

mirka mna ani vo sne nenapadlo ,že to nemôžem. Všetci s partie skákali a ja zanimi. 😀
a to nehovoriac že v 22 tt som bola hospitalizovaná lebo som nemala pohyby. Ale ked som mame povedala že som si viac na oslave hrkla,tak ma skoro zabila a od vtedy som musela trčať doma.
Zistilo sa že malá spí. 😀 😀 😀 Teraz odstupom času ked mám po 30 si uvedomujem všetko svoje konanie.

Stále to porovnávam. 🙂 A tie rozdieli sú očividné.
janefonda ja sa stým utešujem tiež že zajtra bude lepšie.

bambibam
10. jan 2010

janefonda ja si stále hovorím že tehotenstvo nieje choroba, ale ked ma položí do postele 1-2 cm čo mám v bruchu tak tomu hovorím porážka.

janefonda
10. jan 2010

Chapem ta uplne, aj mna ta moja kraska veeeelmi potrapila, ale teraz je to uz ok. Cim bude mimi väcsie tym lepsie sa budes citit. Teda u mna je to tak. Moja mala mala v piatok uz 426g. A ked mala par mm tak robila sarapatu 🙂

bambibam
10. jan 2010

no ja som zvedavá na zajtriajšie sono. Dúfam,že bude všetko OK ked sa tak 😝 😝 😝 cítim. Už len dúfam že ma nezabije ked som si znížila trošku utrogestan. Ranné dávky vynechávam.

lulu4
10. jan 2010

jane: asi mas pravdu cim si drobci mensi v brusku tym viacej nas potrapia....

bambi: ked tak citam co pises, tak je to z odstupom casu ozaj sila... pri prvom tehotenstve si bola mlada, take viac menej nezodpovedna ved asi ako kazda studentka v tvojom veku.... esteze stala pri tebe mamina a usmernovala ta... ale cim ma zena viacej rokov tak to uplne inak vnimame...
sice je toto moje prve tehotenstvo ale citim ze sa spravam velmi zodpovedne....
a uz len musime vydrzat aj tie strasti ktore nam prinasa ale aj pridu aj tie slasti, kedy si budes tehu urcite vychutnavat...
a co na to dcerka, velka slecna uz? tesi sa na surodenca?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre