Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
14. jan 2010

ahojteeeeeeeeeee som vyspata 😀

barbyes čauko no načo k dokimu na utz uterak?

barbyes
14. jan 2010

neviem, ale od viacerých som zaregistrovala takú info... ale fakt netuším načo ho treba 😕 sprchovať sa tam asi nebudem, tak.. 🙂 nechám sa prekvapiť

barbyes
14. jan 2010

garonka a ty si nebola na 3D ultrazvuku? ak hej ako to prebieha?

vierapp
14. jan 2010

ahojte kočky tak ja som sa dlho neozvala lebo som bola v nemocnici....v sobotu o 15,05 sa mi narodila krásna dcérka Viktória....mala 3.04 kg a 52 cm.....včera ma pustili domov....som šťastná že ju mám doma...len nám robí papanie trápenie tak sa tu zatiaľ majte..... 😀

vierapp
14. jan 2010

ten uteráčik vám treba aby ste si utreli bruško

garonka
14. jan 2010

barby nie nie ja som nebola lebo tu v KE je jeden super lekar už plne obsadeny a nebola šanca k nemu a nechame sa prekvapiť ako naš chrust bude vyzerať 😉

zrejme asi sa do toho uteraka utrieť myslím bruško 😉

lulu4
14. jan 2010

jeeej vierka sa ozvala, uz sme ta tu spominali, ze si uz urcite porodila, takze sa mate dobre, to je supeeer, gratulujeme, ked budes mat chvilocku napis ako sa mate a uverejni aj nejake fotecky malej nech sa pokochame 😀

barbyes
14. jan 2010

jeej, gratulujem. ja chcem tiež Viktóriu ak to bude dievčatko. Mužovi sa to meno veľmi nepáči, ale povedala som, že neustúpim. toto meno mám vybraté od 15-tich a hrozne sa mi páči 🙂

vierapp
14. jan 2010

lulu tak dve som už dala do albumu mrkni

garonka
14. jan 2010

Vierkaaaaaaaaaaaaaaaaaa gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵 😵

vierapp
14. jan 2010

ďakujem garonka...len včera večer ako sme došli domov tak som celú noc nespala mala chcela každé 15 min. až polhodinku papať...doktorka povedala že mám slabé mlieko tak dokrmujem dnes tak som zvedavá aká bude noc

garonka
14. jan 2010

vierka neboj prídeš do toho a inač Vikinka je veľmi krasna a bacuľata a ma modelkovske miery 🙂

vierapp
14. jan 2010

no tak to má .... bála som sa že bude mať po mne 5 kg 😀 😀

garonka
14. jan 2010

čože ty si mala 5kg? prebohaaaa no ledva ťa mamina vytlačila čo? a rodila si prirodzene? či kvôli tlaku ti pôrod vyvolali?

vierapp
14. jan 2010

ja som šla v piatok na pohotovosť lebo som si myslela že mi odišla plodova voda tak si ma tam cez noc nechali aby sme to zistili...no plodová voda to nebola ale ráno mi odyšla zátka a začala som sa otvárať....tak som ležala po vyvolávačke bez bolestí do druhej vtedy mi prepichli plodovú vodu a behom 5 min mi došli bolesti a do hoďky som porodila

garonka
14. jan 2010

vieri tomu sa hovorí rychly pôrod vau ale hlavne, že si s malinkou v pohodičke, juj ja sa už bojím nenormalne tak by som to bruško drahemu požičala nech porodí on 😅
a malinka ti dlho haja?

vierapp
14. jan 2010

praveže nie...dnes som začala dokrmovať tak vyspí už tie dve hoďky aj keby bolo ideálne až tri no uvidíme ako nám to pôjde .......

garonka
14. jan 2010

vieri držkam ti prstíky aby aj mliečko si mala silne a mala ti krasne hajala 😉 😉 😉 😉

lulu4
14. jan 2010

vierka: nadherna je malicka ako babika a ozaj mala skvele miery 😀 Musite si na seba aj doma zvyknut a neboj nabehnete na lepsi rezim ... kamoska rodila v novembri a tiez boli prve tyzdne najtazsie a teraz uz malicka prespinka skoro celu noc... uz sa tak casto nebudi, ona tiez nekoji, malinka papa nutrilon...
neboj snad to s tym mlieckom bude u teba dobre aby si mohla kojit....
urcite nam podaj zase nejake spravy ako sa mate, budeme sa tesit.... a ako som tak citala tak porod si mala veru rychly aspon ta malinka moc nepotrapila

lulu4
14. jan 2010

garonkaaa co ty zase porabas cely den? hmmm? vies ako kontrola? som citala ze si dnes nemala vysnenu spenatovu polievocku? ja som si robila na obed len omeletu z jedneho velikeho zemiaka a 3 vajec som sa teda dobre natlacila a teraz som asi po dvoch tyzdnoch dostala do seba konecne jogurt 😀

elko69
14. jan 2010

barbyes,no ja som tam volala ale asi na to druhe cislo cize asi k tomu mlademu - jeho synovi podla hlasu a ten ma chcel az na 24 tt objednat ale som mu povedala ci nemozem skor tak ma dal na 10.2. co bude asi 21 zaciatok 22 tt..a tiez kazal len uterak a to DVD asi je v cene alebo co??

a baby co ste n atom boli neviete mi poradit,9.2. mam normalne sono a 10.2. to 3 D,myslite ze to nebude vadit?ze to nieje moc skoro??

elko69
14. jan 2010

vierapp waw gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 🙂 je krasnucka malinka babulka..

elko69
14. jan 2010

prosim poradte ohladom toho 3D sona

vejula
14. jan 2010

jeeej vierka gratulujem, malinká je krásnučká 😵

kočky počujte máte vy problém s kakanim??? Ja som sa dnes na WC.ku tak potrápila, až mi trochu konečník krvácal mala ste to niektorá???

A rštze sa chcem spýtať. Vy pôjdete z pôrodnice tak že maličké dáte do autosedačky???? Ja si to neviem predstaviť že ako? A v čom ho tam dáte????

janefonda
14. jan 2010

čauko tehule 🙂
Elko ja som bola jeden deň na sone u svojej gyn. a na druhy som bola zasa na sone na prenatálku. Dva dni po sebe, a nikto v tom nevidel problém.
Vejula musíš pridať do stravy niečo čo ti to rozhýbe. Aj keď viem, že toto je častý problém tehuliek. Skús acidko, activiu, sušené slivky... Konečník ti krvácal práve za to, že ho momentálne dráždi predpokladám tvrdá stolica. Len bacha aby z toho nebola ešte aj zlatá žila, to spolu naozaj úzko súvisí. 😒

janefonda
14. jan 2010

kam ste sa všetky stratili? 😝

akdarka
14. jan 2010

caute baby, gratulujem k malej princeznicke! tesim sa na dalsie fotecky 🙂

veji - skus si kupit lanove semienka a kazde rano si daj za lyzicu, pozuj a zapi vodou a zvys celkovo prijem cistej vody (ziadne sladene sprostosti)...ale si kup mineralku šaraticu a kazdy den si do pohara vody prilej podla davkovania na etikete...ja som mala vazne problemy so zapchou, bola som aj hospitalizovana a ziadne acidko, susene slivky nepomahali - az tie semienka alebo saratica...neboj ak tej saratice nedas velke mnozstvo tak sa nepokakas totalne 😝

vejula
14. jan 2010

jej dakujem kočky... No musím poskušať acidko aj tie lanové semienka, bo toto čo dnes som asi ešte nezažila, normálne som sa bála nech tam neporodím 😅
A čo vy kočky dnes porábate??? Ja som prišla teraz z prechádzky som bola s chlpáčikom 🙂

elko69
14. jan 2010

janefonda dakujem skusim este zavolat k dokymu zajtra a lahko sa preobjednam keby nieco... 🙂

lulu4
14. jan 2010

ahoj veji, takze si sa bola pekne vyvetrat, no ja som dnes bola pre zmenu cely den doma....
ucim sa na zajtrajsiu skusku, uz aby bolo to skuskove za mnou....
dnes som bola leniva ani som si poriadne nenavarila, iba som si omeletu z 3 vajec spravila, tak som sa dobre napapala 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre