Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
17. jan 2010

lenocka a tusim si pisala ze ti stvrdla polka bruska..tak podla mna sa ti hybe vnutri..ael s ohladom na teba 😉
xixixi ja tiez cakam ze kedy budem citi nasho spunta..a ti poviem ze potom ako sa vrtel na sone pochybujem ze bude brat nejaky ohlad na svoju mamicku no ale nech mu je hlavne dobre..xix 😉

garonka
17. jan 2010

mirka a zlate to je nieeeeeeee? môj je dnes troška ticho brala som magnezko tak ho to asi uspalo 🙂

leni no na tvrdnutie bruška je ešte skoro na poradni povedz jo? ale ak ti stvrdne z pohybu babenka to nevadí 😉

mirka12011
17. jan 2010

ja som tiez myslela ze mi tvrdne ale to skor nafukne a tak pukne, tak leni nepocitujes take nafuknutie a tak zrazu sa to strati? hmm
garonka tak to hej predverom som cakala ci bude akcne lebo mi sa hybeme tak kazdy 2den hih dnes je na rade som zvedava hihi, tak pohlo sa asi 3x a ja mu hovorim este este ale ignorovalo ma hihi

dugyna
17. jan 2010

jaj baby aj ja chcem uz citim drobca

lenocka84
17. jan 2010

mirka ano rastie, pekne ako ma
foto je v albume

lusy urcite mu to poviem, ale svokra povedala ze to moze byt na tej strane ako ma hlavicku a vyduva sa

dugyna mozne to je ze vnutri

mirka12011
17. jan 2010

no tak ked pekne rastie tak je vsetko ok nebojaj a nemas pocit ze ta naduva?
dugyna budes neboj este si pockas trosicku a uz to pride...

dugyna
17. jan 2010

mirka diky 🙂
lenocka stratila som nit..takze co vnutri?

inak kukali ste ten eshop?

mirka12011
17. jan 2010

lenka asi myslela ze sa hyba vnutri alebo som stratila nit aj ja hihihih
aky eshop?

dugyna
17. jan 2010

www.babyport.sk vcera moja mama objavila este vecer volala co sa jej paci a ze chce objednat pre vnucika 😉
tak uz sa tesim na ten balicek..
www.bublink.sk tam maju tie tehotenske pasy

garonka
17. jan 2010

dugynka ja mam z babyportu tej stranky kopec veci inač to oblečko je super, slovenska vyroba a mame aj plienky tie som objednavala na 2x jedny 80x80 a druhy balik 70x70cm a aj podložku na prebaľovanie tu mam v albume 😉 a teta nam to priniesla domov za 2dni, inač sme z Košic a aj oni su preto, ale ako objednaš posielaju hneď a som s nimi spokojnaaaaaaaaaa 😵 😵 😵

dugyna
17. jan 2010

ten jeden link je www.bublinka.sk uslo mi a

oblecko myslis dupacky a tak?

no my sme tam vcera vybrali- lehatko s hrazdou na hracky, ten kojenecky vankus, zavinovacku, hniezdo,kosielku na krst,stojan na baldachyn, lehatko do vanicky-ale nie take ako boli kedysi tie latkohe..ale mali take penove ako hubka.., deku.a neviem uz ani co..to moja mama ze ona pokupi vnucikovi..ja som odtial zobrala este ten cumlik na retiazke s krabickou a tu flasku 150ml

no uz sa tesim nech to mam uz doma..dobre je ze to posielaju hned..necakaju na tovar ktory ma dlhsiu dodaciu lehotu..a postovne platis len raz..a est dostaneme aj osusku zadarmo..

som kukala ze oni su az v kosiciach a som si spomenula na teba garonka ze ti musim povedat 😉

a tie plienky som pozerala a nie su take sitkove?
tu podlozku idem kuknut..lebo tiez nad nejakou rozmyslam..tie prebalovacie pulty ma nejak neoslovili..a su aj dost drahe..

dugyna
17. jan 2010

garonka ta podlozka presne tu som obzerala..lenze nasa postielka ma matrac 140x70 takze neviem ci by mi to drzalo na poszielke..kedze ta podlozka ma 70 cm dlzku...

garonka inak ty mas ake velke brusko..ale krasne 😉

garonka
17. jan 2010

plienky už niesu take kvalitne ako kedysi ale da sa hoci ja ich budem používať iba na balenie na široko a pod hlavičku a na grckanie 😉
ale maju tam super veci 😉
inač ak objednaš podložku farbu vyberaju oni lebo nevedia zaručiť ake maju, mne bolo jedno aka len som im volala okrem fialovej nech je akakoľvek a prišla modra a vzali sme tu najdlhšiu myslím že ma rozmer 50x80 cm tak by ti na postielku vošla lebo naš matrac ma 120x60 teda i postieľka

garonka
17. jan 2010

jaaj a bruch? to sa už riadne guľam 😀

dugyna
17. jan 2010

garonka ja som tam nevidela taku ze 50x80 len 70x50...no na tom kojeneckom vankusi tiez pisali ze farbu podla toho co maju na sklade..ale v objednavke sa dalo pripisat ze pripomienky..tak som tam supla ze chcem bledomodry s medvedikom

potom naforim aj aj ked mi pridu vecicky

garonka
17. jan 2010

počkaj kuknem tam nieže som napisala blud 😅

garonka
17. jan 2010

ww.babyport.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2680&category_id=449&option=com_virtuemart&Itemid=3

no tuto mame 50x80 cm modru farbu

garonka
17. jan 2010

joj som zly link dala dokeluuuuuuuuuuuuu

garonka
17. jan 2010

no konečneeee 😅

dugyna
17. jan 2010

garonka to je ta o ktorej hovorim aj ja lenze ma len 70x50 😉 aspon tak pisu v popise

garonka
17. jan 2010

dugy to si môžeš vybrať maju obe si všimni ake dodavaju tam si môžeš veľkosť vybrať a su dva 50x70 a 50x80 cm

dugyna
17. jan 2010

aha xixi hotova maturita 😉 dakujem..takze ju objednam najblizsie ked sa mi to nazbiera..
prebalovaci pultik nekupujes ci hej?

garonka
17. jan 2010

nie nie nemame prebaľ.pult to je drahe sa mi zda až prehnane no, dame podložku na postieľku lebo maly bude v postieľke aj tak dopoly kym bude malinky 🙂
inač je zospodu pevna a na vrchu je mäkka tak nato dam uterak alebo plienku aby neležalo babo na holej podložke
no idem do teska tak tu ešte prikvitneeem

zatim paaaaaaaaaaaaa 😵

elko69
17. jan 2010

garonka a ten HIPP ten sa pije odkedy??to je tam normalne napisane z epre tehotne??ano myslela som ten z ostružiny...

ja zas citim dost intenzivne nejake pohyby,dost sa to tam asi mrvi,je to sice slabucke ale je,najprv som si myslela ze mi travi ale ked som mala taky pocit aj dalsi vecer tak ma napadlo ci to nebudu tie pohyby..

garonka
17. jan 2010

elko jo to je čaj pre tehotne ten môžeš piť kedy chceš je fajny a obsahuje kopu vitamínov

http://www.magister.sk/product_info.php?product...

mňam

dugyna
17. jan 2010

garonka presne..aj mne sa tie pulty zdali prehnane drahe..a aj tak to dlho nebude clovek pouzivat..

elko to je super 😉 tesim sa stebou

jaj este neni streda..alebo nejaky buduci tyzden?..sa neviem dockat toho balicka pre babetko

elko69
17. jan 2010

garonka aha dakujem za info :D a to je ovocny caj??

dugyna no teda hadam to boli pohyby ale objavilo s ato az ked som si lahla na chrbat vecer...

dugyna
17. jan 2010

elko..a popises mi to..lebo ja poobde respektyve na vecer..uz je tencas teraz ked to zacina..mavam klasicky tie pobolievania v podbrusku-ako maternica pracuje-teda zavesny aparat ako dr povedla..ale obcas..mam take divne pocity..akoby ma zaboli ze ta budechne niekto..ale nie silou ale tak jemnucko..zo zaciatku to bolo ako stipnutie al.pichnutie..niekedy viackrat po sebe a teraz to je uz viac taka tupa bolest ale nie v pravom zmysle..a neni to stale na jednom mieste..tak neviem...

to tehotenstvo je sama hadanka 😉

dugyna
17. jan 2010

je tu niekto?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre