Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

majinka85
23. jan 2010

ok ja sa ozvm co a ako

janefonda
23. jan 2010

Hej Dugyna chystame sa prerabat, tak to vsetko treba dat najskor dokopy a potom hor sa do prace 😉
Rogerka my mame trojizbak, chcem mat detsku aspon predchystanu, aj ked mala bude isto prvy rok s nami, ale vymalovane a skrinu, komodu, koberec tak uz chcem mat. Potom sa mi to nebude chciet riesit, predsa len ma caka buduci rok diplomovka 🙄 a dobre nakup!

majinka85
23. jan 2010

dugyna... teraz som sa docitala ze sa v tehotenstve nesmu farbit vlasy.Je to pravda?Moze to uskodit miminu???

janefonda
23. jan 2010

Majinka farbit vlasky mozes, len treba volit menej agresivne farby, bez amoniaku a tak. Najlepsie je tomu sa vyhnut prvy trimester, ale potom v pohodke. Ale ak si teraz chces farbit vlasy, tak si daj sampon na ten cas 🙂

majinka85
23. jan 2010

ok vdaka za radu akurat v pondelok si mam ist farbit vlasy a teraz si studujem co mozem v tehotentve a co nie.Tak si dam sampon. Ste zlate ze tu radite.

janefonda
23. jan 2010

Majinka ano radime, tiez som na tom bola na zaciatku tehu podobne, vela som sa dozvedela tu, v knihach a tak. Ale netreba vsetko brat uplne vazne, lebo keby som vsetkemu verila, tak tehotna zena nesmie skoro nic 😉

dugyna
23. jan 2010

uz som tu bola som sa naobedovat..mnam dobru fazulovu polievocku sme mali taku hustu s klobaskou a udenym meskom.. 😉
majinka..tiez som ictala ze sa nesmu farbit vlasy..ale ja nastastie tento problem nema..ja si totiz nefarbim..
ale zevraj henou..je uz vraj aj taka farba aj na vlasy by si mohla..ale skus sa opytat este niekoho kto s tym ma skusenost..

jane tak pevne nervy pri prerabke...my uz to hlavne mame dorobene ale este stale je taka prkotinka a tam to..a to upratovanie pri prerabani je najhorsie..upetujes a mas pocit ze zbytocne..teda aj podla toho ci idete nejak viac prerabat..my sme robili cely byt..

janefonda
23. jan 2010

Dugyna ideme robit dve izby komplet prerabky, od malovania, podlah, noveho nabytku, a este nieco idem riesit v kuchyni a kupelni , a este aj vstavana skrina na chodbe nas caka, je toho dost.... 😅 Takze sa namakame, ale snad uz potom t bude viac menej ok, aj ked je mi jasne, ze vzdy je co prerabat 🙂

dugyna
23. jan 2010

jane my sme prerabali od zaciatku decembra cely byt ..takze mi nieco hovor..na vianoce boli hlavne veci hotove..ale ledva sme stihli upratat..a jednu izbu sme robili az po vianociach teraz v PO..takze..a uz dorabame len nnejake policky a vies take vrtacie prace..ale hovorim to ti prajem pevne nervy ja som rada ze uz je to za nami a ja aj drahy sme sa zhodli ze dufam ze tak skoro uz nic prerabat nebudeme..to mas pocit ze upratujes a akoby si neupratovala

janefonda
23. jan 2010

Dugyna, ja viem co je to prerabat, u nasich doma v rodinnom dome stale nieco prerabame....My sme nas bytik zacali riesit uz minuly rok, to sme menili okna, bojler v kupelni, posuvali nabytok v kuchyni a tak. Teraz som od nasich dostala novu trubu a sklokeramiku, tak musime vyhodit stary sporak a nejako to tam v trepat. Jedno co je naozaj velka vyhoda je, ze moj tato fakt frajer co sa tyka stavebnych prac a vsetkeho co s tym suvisi, cize ja poviem ako a on to doriesi technicky a spravi to 🙂 a moj muz sa pri nom aspon daco vzdy priuci! 🙂

dugyna
23. jan 2010

jane tak to mas super my sme sa s drahym museli jedovat s majstrami..aj ked nieco sme si pororbili sami..a okna ani nespominaj..ta firma co nam robili..ako fajn spravene ale kolko im to trvalo a ako sme sa snimi natahovali..a nehovoriac ze este nemame doterz komplet zaluzie..ale tie uz si dame dorobit inej firme..
a to budes mat v byte nejuku piecku..ci ako som to nepochopila..

miroslava89
23. jan 2010

ahojte🙂
ako sa mte?

dugyna
23. jan 2010

cau miri..ako sa mame..tak vselijak..asi tlak zly sa mi tocila hlava takze dnes som si dala prvy krat odkedy sme zistili ze som tehu kavu..ale drobcek neprotestoval takze asi v poho..a co ty?

miroslava89
23. jan 2010

mozno si mala ozaj len zly tlak.. al hlavne ze uz je dobre🙂

ja sa mamcelkom dobre.. bambulka ma dneska akysi velmi aktivny den-tak casto som ju kopkat este necitila nikdy..

janefonda
23. jan 2010

Dugyna nie ziadnu piecku, ale normalne sklokeramicku dosku s novou trubou namiesto stareho sporaka. No ja to mam fajn, lebo tato ma stavebnu firmu, cize mam o vsetko postarane a tiez robime plastove okna, cize ani s tym sme nemali tym padom problem 🙂
Mirka ja milujem tie dni, ked mala kope ako besna! To si naplno uzivam a hladkam ju! 😉

dugyna
23. jan 2010

jaj baby v dobrom vam zavidim ja cakam kedy ten nas drobcek zacne kopat.. 😉
jane tak to mas o 5%problemov menej ked tato ma stavebnu firmu

janefonda
23. jan 2010

Dugyna, neboj aj teba zacne to tvoje zlaticko coskoro kopat 🙂 a potom na to budes kazdy den cakat znova a znova!
Moja mala najviac kope v noci, to je jej cas 😀 Ja si lahnem a ona vystraja 😉 Ale zatial najviac to bolo asi pred dvoma tyzdnami, ked sme bli v kine, to som dala muzovi ruku na brucho a prekvapene sa na mna pozrel, ze co to ta mal vystraja! To bolo neskutocne asi 20 min. tak kopala akoby mala futbalovy zapas 😀

dugyna
23. jan 2010

xixi jane to je prarada mozno sa jej nepacila hudba hlasna z kina..a na com ste boli?
ja mam pocit ze nas maly zacina byt hore vzdy o pol piatej..piatej asi tak do 20-21 h..niekedy mam taky tupy buchanes jemnunku akoby znutra bruska..ale neviem ci su to pohyby..

barbyes
23. jan 2010

dugy a kedy sa vydávaš? ja mám mdnes rozlúčku so slobodou a o týždeň už budem pani 🙂

dugyna
23. jan 2010

jane to malo byt ze 50% problemov nie 5%
cau barby...este som ti nestihla odpisat na IP..tak snad sa k tomu dnes dostanem..

elko69
23. jan 2010

vejula no som zvedava co bude porabat dnes vecer lebo iba vtedy to pocitujem ked si lahnem a mam klud...

janefonda
23. jan 2010

Dugyna nad tou hudbou som aj ja premyslala,, ze ci jej nevadil ten hluk, ale kto vie, mozno sa jej to prave pacilo! 🙂 Ja som tiez na zaciatku, ked sa zacala mala hybatpremyslala ci su to pohyby, ale potom zrazu urobila salto a uz som vdela, ze ide o pohyby! 😀
Vy sa budete obe teraz vydavat? Barbyes uzi si rozlucku!

elko69
23. jan 2010

barbyes ty uz sa buduci vikend vydavas??waw super tak blahozelam predcasne,uzi si to najviac ako budes moct :D

janefonda
23. jan 2010

jaj a boli sme na Sherlocka Holmesa a potom na Avatara 😉

elko69
23. jan 2010

jaj kde je moja svadba uz,v septembri uz 3 roky budu,jak to leti strasne rychlo...

vejula
23. jan 2010

čavte kočky... No barbies sa mi tak zdá že všetky sa vtu vydávame v rovnakom tt 😀 Ja som bola v 20tt a lenočka tiež 😅
Elo držím palce nech su tie kopančeky aj dnes 🙂
dugy no tá odsávačka, už neviem presne čo mi hovorila, len že z nej ruky bolia či čo a teraz neviem či zle odsáva alebo bolí už si niesom istá... tá moja pamäť 😅

barbyes
23. jan 2010

ďakujem 🙂 už aj pomalz budem musieť ísť ☹ hroyne by som chcela ísť aj na disco, mohli by robiť nejakú pre nefajčiarov ☹ čo už.

janefonda
23. jan 2010

Barbyes neboj uzijes si to aj bez disco! Ja som bola vcera na koncerte, kde sa nefajcilo tak som taka spokojna 🙂
Cas ale letiiiiii, aj ja som uz vydata dva mesiace aj nejake drobne 😀

barbyes
23. jan 2010

tak to máš tiež čerstvé, tak dodatočne gratuluje a utekám na rozlúčku 🙂 čaute

dugyna
23. jan 2010

no babrby ja koncom ferbuara 😉
jane hej ideme sa vydavat 😉 preco? a na avarta chceme ist aj my sdrahym..tak sa tesim..len boli vypredane listky

vejula ak ty si sa teraz vydaval niekde,ze?..tak vsetky v rovnakom tt skoro 😉
a s tou chicco ma niekto skusenosti ked si ides kupit?a ta stoji nejakych 50er?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre