Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
25. jan 2010

iwonka baby na julivkach pisali ze ich poboleivaju panvove kosti..to je z toho ze sa ti roztahuje panva..no fajn ze si posluchla ides k dr. adaj na zajtra vediet ako set dopadli budeme drzat palce

ahoj zazlienka gratulujeme k maickovskej funckii 😉

jaj baby tak ja by som im dala kedy robili zomna nesvojpravnu..ja som aj mojej babke rychlo vysvetlila..ze ja budem malemu prat veci ako ja chcem..lebo uz som pocuvala ze na to treba specialny prasok.a babtku prat zvlast..

jjana17
25. jan 2010

moju segru boleli tie kosti aj cez porod ze nevdela ani ako ma tlacit lebo vsetok tlak isiel do bedier

iwonka
25. jan 2010

garonka takze sa mam este na co tesit.... 😉 ale nevadi nech bolia ale len nech mimi je v poriadku...aj mna to tak zacalo od tretieho mesiaca...a ty to mas uz pomaly za par🙂))))

jjana17
25. jan 2010

ved jasne treba pomoct ale nie sa do vsetkeho montovat,

zazalienka
25. jan 2010

baby, sme dve hodiny doma z nemocky... malý je úžasný, narodil sa s krásnym dátumom 20.1.2010, 3520 g, 51 cm .. a je blonďáčik jak z katalógu.. a zatiaľ teda len papá, kaká a spinká.. no úžasné dieťa..

garonka
25. jan 2010

ivi najviac ma išlo rozhodiť ak som dlhšie pochodila alebo sedela a mala som sa postaviť to bola hruza
teraz v posteli mam problem sa otočiť tak ma všetko bolí a najhoršie sa postaviť z postele ah jaj

garonka
25. jan 2010

zazi zo srdiečka gratulujeeeeeeeeeem 😵 😵 😵

iwonka
25. jan 2010

dugyna..urcite dam vediet zajtra 😒
garonka..a co cakas neviete este????mne lekar povedal ze chlapcek....

garonka
25. jan 2010

ivka čakame Tobiho 😉 teda Tobias a vy ste vybrali pekne meno kamoška z nemocky dala synčekovi take meno ale Šimon 🙂

dugyna
25. jan 2010

zazalienka to musi byt drobcek krasny.tak este raz gratulujem 🙂 a inak ake je to byt maminkou?

ja som akurat vyvesla plienky co my dnes dosli..budm mat co zehlit 🙂

garonka
25. jan 2010

dugy nech drahy požehli, môj sa toho činil včera ale potom kňučal, že ho bolí chrbat ah ti chlapi 😀

zazalienka
25. jan 2010

keď mi ho prvý krát priniesli, ešte som si ani necítila nohy po sekcii, ale revala som jak tur.. susedka v izbe sa mi rehotala že to je čistá láska ako na neho pozerám, že to bude určite maznák.. je to úžasné, ten drobček je ako zázrak, v utorok sa ešte krútil v bruchu a v stredu sa na mňa nádherne pozeral..
byť mamou je úžasné..

iwonka
25. jan 2010

garonka aj tobias je pekne meno.)))))mi sme dali simon a ma menininy v ten den ked šimon🙂)))))noo idem ja uz ofik..pekny dnik prajkam..zajtra sa sem stavim.pa paa 🙂

garonka
25. jan 2010

zazi až mi slzy vyhrkli ako si to krasne napísala 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

akdarka
25. jan 2010

zazi gratulujem strasne moc k Miškovi - prajem vela vela zdravia a ostatne pride 🙂 a prajem tiez nech sa rychlo zotavis po cisarskom!

dugyna
25. jan 2010

zazi aj mne vyhrkli nielen garonke krasne

garonka my sme sa dohodli ze ked uz bude brusko vacsiea bude mi zavadzat tak potom bude zehlit/xixi len ho to musism naucit 😉 lae sak moj drahy je sikovny/..a zase to neni nic namahave..nemozem byt uplne leniva..a neboj popritom si budem pisat..sak sa musit aj troska hybat 😉 a ja pri zehleni nestojim takze aj to je v pohode 😉

zazalienka
25. jan 2010

ďakujem kočky, ste zlaté.. máte sa na čo tešiť.. stojí to za všetky bolesti sveta... prvý pohľad a zabudnete na všetko..

janefonda
25. jan 2010

zazalienka pripajam sa ku gratulacii, pekne si uzivaj rodicovstvo!!! 🙂
dugyna k tym atkam kupovala som ich v zdravotnickych potrebach, kupila som troje, su pratelne, a vyslo ma to na necele 3 eurace.

janinna11
25. jan 2010

Zazalienka tiez sa pridavam, hlavne nech ste zdravucki!!Naozaj si o tom tak krasne pisala, ze nam vsetkym, co sme take precitlivene aj skoro slzy stastia a dojati vyhrkli.... 😉

dugyna
25. jan 2010

jane diky 😉 ja som objednala tiez nejake pratelne ze 5ks za 8,3 su ze pratelne nemocnicne nohavicky..

dugyna
25. jan 2010

baby a kolko kupite postelneho pradla a plachiet?

janinna11
25. jan 2010

Baby trosku mimo temy, co teraz preberate, len by som chcela vediet, kedy ste zacali kupovat veci pre malicke-napr. prvu vec-dudlik, alebo miniponozticky...... Cakali ste na koniec 12tt - myslim tym tie bybske povery, ze az po prvom trimestri a tak..... A tiez by som chcela vediet, kedy ste to oznamili rodine... My s priatelom este cakame, ale uz by sme to velmi chceli oznamit... co mi poradite, ako ste to robili vy??

akdarka
25. jan 2010

janinna, my sme to na Vianoce (6tt cca) povedali rodicom a mojej babke. zatial som kupila 2 pary miniponoziek - to v den ked som dostala tehu knizku 🙂 a napr.v robote som to povedala sefovi, lebo som teraz na PN (nech si nemysli, ze mam chripku) ja verim, ze sa stane co ma a neovplyvni to ci to vedia rodicia alebo blizki priatelia...

jjana17
25. jan 2010

ahojte , moa mamina to vedela aj so sestrou ako prve a ostatnym som vravela az ked mi to potvrdila doktorka,,,

janinna,,,ty ked si teraz na pn aj ti doktorka napisala nejake vychadzky, lebo ja som tiez doma a nechodim von lebo sa bojim ze mi pride kontrola

dugyna
25. jan 2010

janina no prvu vecicku sme kupili asi 8-9 tt kupili sme flasticku ,a kocik a aj autosedacku sme kupovali myslim v 12tt koncom
neverim na tie babske povery
a rodicom sme to povedali fuha..myslim ze potom ako to potvrdila dr. v 5tt ale iba rodine

akdarka a zamestnavatelovi si oznamila pisomne ze si tehu?

dugyna
25. jan 2010

jana a teba dr nedal vychadzky??

janine a tebe vlastne vysla ta PN?teda ty robis v CR ze?

akdarka
25. jan 2010

dugyna, zatial nie - ale volala som na personalne a tam mi povedali,ze mam odovzdat ofotenu tehu knizku. takze ked manzel zoberie papier na peniaze tak im tam asi pridam aj tu kopiu. hadam ma medzitym nevyrazia 😀

jjana17
25. jan 2010

dugyna no ja mam vychadzky este pred otehotnenim co mi dala to som mala od 15tej do 17tej ,,,a to je vsetko teraz ked som povedala ci mozem normalne chodit po vonku povedala ze tehotne nemaju vychadzky,,,,a sa bojim ze pride kontrola, ci tehotnym nechodia? sestre neprisli ani raz a na PN bola od zaciatku tehu

janinna11
25. jan 2010

Akdarka a Jjana, dakujem za odpovede 😉 Ved prave som si tiez povedala, ze ak sa ma stat nieco zle, stane sa to bez rozdielu, ci budeme cakat, alebo nie, a ak to ma byt bez problemov, tak to bude 🙂

No a co sa tyka prace baby, nie som na PN - este, momentalne si to ani nemozem dovolit, z financeho hladiska, zijem v CR sama v byte a mam najom zienky fest vysoky a k tomu nejake tie splatky, este by som chcela mesiac a pol min robit a a potom sa dat na PN a odist na SK a tam u SK- lekara tiez vybavit PN, je to trochu zlozite,a budem mat behacky, ale stoji to za to,ja som v CR a priatel na SK. Takze je to cele zlozite, ale snad uz v aprili budeme spolu vo svojom...Ale s tymi vychadzkami to je dost blbe, podla mna zena v tehu by mala mat neobmedzene vychadzky ak ide o PN napr. prace, ze ma nebezpecnu pracu pre mimi, ale inak je v poriadku, ine je to ked zena krvaca a musi lezat... Ale ti nasi doktori... Ved predsa zene prospieva pobyt na cerstvom vzduchu, alebo kratka tura v lete, sport predsa kazdy potrebuje...

akdarka
25. jan 2010

ja to budem mat teraz vesele - vychadzky nemam a muz mi odide na 2 tyzdne prec, nakupit budem musiet ist asi vecer po 18tej, vtedy uz kontrola snad nepride...kym je manzel doma tak sa da, nakupi a nemam problem. ale 2 tyzdne bez nakupov - to sa neda

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre