Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

blazka24
21. júl 2009

garonka tiež som horekovala okolo februára že to nie je možné ja už to chcem mať za sebou a zruzu tie mesiace preleteli a ja už neviem či si nemám obstarať tank lebo nevládzem už ani dýchať nieto ešte chodiť 😀
neboj každá sa dočkáme, vieš aké som mala nápady minule? dostala som strach z pôrodu a mužovi hovorím, že čo keby sme to ešte o mesiac odložili 😅

miroslava89
21. júl 2009

garonak ved prave a maloktori chlap sa z toho dokaze tak uprimne tesit..a vysledky budem vedeit najskor v piatok ak nie tak v pondelok 🙄 to cakanie je neskutocnee

blazka ved ty uz mas tehulkvoanie o paru dni za sebou🙂 ach jaj ako rada by som bola na tvojom mieste 😔

garonka
21. júl 2009

blazka

u mňa bude vyhoda v zime že mi nebude horuco ale budem funieť ako môj pes a presedím celu zimu doma 😀 jaj a pôrodu sa som sa bala i ja ešte pred tehu lebo ja som strašna citlivka 🙂 ale keď to zvládli aj ine baby zvládneme to aj my 😉

miroslava89
21. júl 2009

idemperc ahojte

blazka24
21. júl 2009

miroslava89 tak sa maj krásne a držím palčeky pri malých ........

garonka je to o tom že prah mojej citlivosti dosahuje asi 110 % takže si vieš predsaviť čo robím keď ma lekár vyšetruje, idem rodiť cisárakom a musela som za to normál kopať ale poradilo sa.
čo sa týka zimy - to by si presedela aj teraz v lete, ja som na rizikovom už dlho a veru prepína mi, ak idem sem-tam s mužom nakupovať do tesca aby som sa prevetrala 😀

selyma
21. júl 2009

Čo je to kufrík pre buducu maminku?

andrejusa
21. júl 2009

ahojte, už som tu. Musela som ísť do obchodu a niečo navariť.
Garonka... my máme korunky, ale nechcela som dávať posledné na tú úpravu, keď neviem kedy mu nabehnú korunky.
Práve som dopapala polievočku, strašne mi začali chutiť polievky a nakrájala som si do nej feferónečku. Už som nevydržala. 😝

Mirka... ešte si tu? takže je s tebou na izbičke aj mužík? hrozne ti držím palčeky. Ja nechcem rúbať do živého, ale cítila si sa pred tými testami nejak zle, alebo si robila niečo namáhavé? ☹

andrejusa
21. júl 2009

selyma... tam sú rôzne letáčiky, vzorky plienočiek, vraj prášku na pranie, cumlík a tak. Ja ho stále ešte nemám ☹

selyma
21. júl 2009

To som ani nevedela, že to sa dostáva. Som prekvapená. Myslím, že to asi nebude davat každý lekar

blazka24
21. júl 2009

selyma to si vypýtaj v poradni, tiež som to dostala až tesne pred pôrodom volá sa to byby bag a obsahuje letáky a nejaké vzorky pre mamičky a ich dieťatko..........

andrejuška máš pravdu, plienočka, krém proti zapareninám, prášok na pranie, balzám na pranie, cumlík a caro nápoj som mala ja........... vypýtaj si ho presne ako ja nadrzovku od sestričiek - povedala som že ho nemám a hotovo........ je tam aj zaujímavá kniha od začiatku tehotenstva a som si ju prečítala tesne pred pôrodom
😀

andrejusa
21. júl 2009

tiež si myslím, že to asi nebude dávať každý dr., lebo ja som ešte žiadnu kočku nevidela od neho odchádzať s takým kufríkom.

selyma
21. júl 2009

DAkujem za radu 😎

blazka24
21. júl 2009

andrejusa dostáva to určite každý gynekológ ku ktorému v TO chodíš ty?

selyma na to sme tu aby sme poradili.....

andrejusa
21. júl 2009

k Sílešovi, len nedávno som k nemu prešla a som prešťastná že ma vzal, je veľmi dobrý 🙂

garonka
21. júl 2009

no zas som tu som si zdriemla na pol hodinku 😀 nestačilo mi a neda sa ani spať susedia si prerábaju byt buchaju vrtaju no čo už len vydržať treba. ☹

blazka24
21. júl 2009

andrejusa lietame jak mastný papier vo vetre po všetkých miestnostiach hehehe ale ja sa tak nudím už ma ani časáky nebavia a píšem desiatimi tak ma čakanie zabíja 😀
k sílešovi chodí veľa báb a dokonca bude mať aj jednu babu čo čaká trojičky, ležala som s ňou na gynde - vo štvrtom alebo piatom som krvácala tak som ležala v nemocke a hajde na rizikové.......

andrejusa
21. júl 2009

a na čo čakáš? aha asi už na pôrod, čo? ja možno tiež budem musieť byť na rizikovom kvoli operácii maternice.

garonka... pospinkala si si? ja som dnes ešte nedrichmala, ale asi by som potrebovala, lebo som jak mechom ovalená.

blazka24
21. júl 2009

garonka tak to je sila, prerábky bytov poznám dôverne - volám to susedovi zase nedala, u nás vŕtajú nonstop 😀

andrejusa tak už asi nečakám, teraz som sa dočítala že plánované cisáraky robia v 38 tt tak som zvedavá čo mi povie na poradni vo štvrtok kereková
mala si maternicu operovanú a čo sa ti stalo moja?

vejulienka
21. júl 2009

ahojte

blazka24
21. júl 2009

vejulienka ahojček ...........

vejulienka
21. júl 2009

ako sa mate

blazka pozeram ze uz sa blizis ku koncu, ako sa citis?

blazka24
21. júl 2009

tak ako sa cítim? hrozne - uvažujem či sa dám vyšmirgľovať po pôrode, strašne veľa strií mám a nohy ma nechcú niesť ale inak pohoda a ty?
ako sa ti darí a ako si užívaš materstvo?

andrejusa
21. júl 2009

pred 10 rokmi som stále bola v nemocke kvoli zápalom váječníkov a potom ako ma prepúšťali, ma vyšetrovala nejaká dr, lebo môj gynoš mal vizitu a natrhla mi krčok kliešťami... 😠 ale môj úúúžasný obvodný gynoš to zistil až o rok a zatiaľ sa to tam zapalovalo a tak. Cyto som mala 3, tak hneď po skalpel. Histologiu som mala chvalabuhu dobrú. No a len pred rokom som sa dozvedela, že mám vlastne spravenú plastiku krčka, to je tá komunikácia medzi dr. a pacientom. No a teraz tento môj nový dr. bol z toho dosť zhrozený. Ale neviem či z tej plastiky, alebo z čoho, tak neviem, či plastikový krčok plní tú istú funkciu ako normálny a či nebudem musieť byť tiež na rizikovom. Zatiaľ sa k tomu Síleško nevyjadril.

aknomis
21. júl 2009

prvý krát tehotná a takto to dopadlo... Pred 2 dnami som potratila... Ale od začiatku... S priatelom sme sice neni svoji, staviame spolu domček a tak sme si povedali, že začneme pracovat na mimču. Nečakane som otehotnela na prvý krát... Mali sme z toho velkú radost, nečakali sme to.. Tehotenstvo prebiehalo v poriadku, žiadne vracanie, len ma občas pobolievalo podbruško. No a v piatok po obede som začala z ničoho nič špinit. Večer to už bolo krvácanie, tak sme zašli na pohotovost a nechali si ma hned v nemocnici. Vyšetrili ma, na sone videli mimi - 9 týžden. Dali mi nejaké lieky, pichli injekciu... V nedelu som išla v nemocnici na WC, stále som krvácala a ked som sa po vyčúraní pozrela do misy, v tej krvi bolo niečo malé biele, taká bublinka. Hned ma napadlo čo to je. Vytiahla som to mierne von z tej krvi, aby som sa lepšie presvedčila. Ano, bola som si na 100% ista, že to je moj drobček.. Kvočala som tam nad nim asi pol hodiny. Nakoniec som šla za doktorom, vyšetril ma a na sone nič nevidel... Moj drobček bol fuč... Pytala som sa na dovod, nevedel prečo, vraj je to bežne, že mohlo byt chybne vajičko, možno spermia, proste genetika. Pustili ma domov. A tak sa teraz bojim o druhe tehu. Doktor povedal, že sa možme o 2-3 tyždne pokusit o dalšie. Chcem sa spýtat, či ste niečo podobné zažili, že prvé tehu nevyšlo, potratila si, a druhé bolo úplne v poriadku. Že to je proste len náhoda.. Alebo sa vam nedarilo ani pri druhom a čo potom...
Trapi ma to, lebo sme toho drobčeka moc a moc chceli, a boli sme velmi radi, že sa nam podarilo otehotniet na prvy krat. Smola, že to takto dopadlo...

blazka24
21. júl 2009

a to ťa operovali v nemocke v TO?
ak ti môžem poradiť pýtaj sa na všetko čo chceš vedieť, lebo oni ti sami nič nepovedia..........
neboj bude to tehu v poriadku ak síleš nič nevraví ale opýtaj sa ho pre istotu..........

andrejusa
21. júl 2009

aknomis... je mi to hrooozne ľúto. Až mám zimomriavky. Je tu dosť tém o dievčatách/ženách, ktoré zažili to isté čo ty a asi ti budú vedieť lepšie poradiť po psychickej stránke. ☹ Neviem si tú bolesť ani len predstaviť, iba ti môžem napísať že mi je to veeeľmi ľúto. A budem držať palce, aby sa čím skôr podarilo splodiť druhé mimčo a bolo silnejšie a ty si bola v poriadku. 😉

andrejusa
21. júl 2009

blazka... nie v Blave. Ja som sa sem presťahovala pred 3 rokmi. Som rodená Blaváčka. A nevieš ako je to s tou plastikou? splňa plastikový krčok to isté ako normálny? musím sa aj dr. opýtať, ale teraz je až do 27.7 na dovolenke a potom hneď idem na kontrolu.

blazka24
21. júl 2009

andrejusa to ti nepoviem či je to možné alebo nie, toto som ešte nepočula........neboj ale ak ti síleš nič nepovedal tak je to v poriadku ............držím palčeky musím si ísť ľahnúť malý nehorázne kope.........

andrejusa
21. júl 2009

tak paaa 😉

lulu4
21. júl 2009

ahojte, akurat som dorazila domkov od novej gynekologicky, ludkovia ta Dr. Sladicekova to je poklad, uplne kamaratsky mily pristup, idem si od toho povodneho vyziadat dokumentaciu aby ma uz ona vysetrovala a nezabudla som sa jej zverit ze sa pokusame o babenko a bola zlata, ze tak ked sa objednate okolo 10. augusta lebo ide na dovolenku akurat tak ze mozno tam budeme aj nieco vidiet 🙂)) juuuj povedala som jej ze by som sa velmi tesila....stale na to myslim, nemozem prestat.... keby mi to uz testik ukazal ale nebudem si este robit, musim vydrzat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre