Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
1. feb 2010

ale to nieeee, ale už si môžem aspoň popratať a povysávať a bez strachu 😝 a ty kedy vstaneš z postele? 😀 😀

janinna11
1. feb 2010

kocky musim off, pa zatial 🙂

garonka
1. feb 2010

vefi ja sa hybem dosť ah jaj včera som taka dolamana ledva vošla do postele, dvakrat sme boli s havom vonku a nasnežene mame až až snehu po kolena ešte sme s autom zapadli tak komicke na tom bolo že havo nevedel sa ani zo snehu vytrepať a ja s bruchom som vyzerala ako šialena 😀

garonka
1. feb 2010

jani papa 😉

mirka12011
1. feb 2010

garonka ja som sa dnes brodila presovom az som sa spotila 😝

garonka
1. feb 2010

mirka no hovor mi niečo bola som i s havom vonku a nemame za blokom odhrnute, slnko svieti ako debilne, snehu po kolena a ja rozopnuta s holym krkom som sa brodila po snehu ako nenormalna no keby ma tak videla mama alebo mm zabili by ma 😀

vefi89
1. feb 2010

😀 😀 😀 ja reku sa len prevalje z boku na bok 😀 😀 😀
inak tlak som mala ešte nenormálny 😲 140/60 ale doki ni nepovedal, tak sa nestresujem

a tu máme len ždibku sneh,asi 20 cm môže byť 😝

lji
1. feb 2010

garonka obdivujem ťa. ja sa s našim chlpáčom radšej nejdem von bo mám bojáka že mierne potiahne a letííím 😅

mirka12011
1. feb 2010

uch ja som len zvedava ako dlho nam ten sneh vydrzi 😀 no ale chodniky by mohol niekto odpratat od snehu sak to je namaha pre nas teraz 😀

vefi89
1. feb 2010

tak ešte aby si chorá nebola, keď sa nevieš pozapínať...ťa prídem asi nakopnúť do tej malej ritky, len vyhutuj 😀

vefi89
1. feb 2010

mirka a čo maminy, čo kočiar musia cez to tlačiť 😅

vejula
1. feb 2010

no kočky kukam že ste rozoberali ako ste oznámili drahému že bude mimi... TaK U mna to bolo také nečakané že fakt nikdy nezabudnem na drahého pohlad, on bol z toho taký hotový že nespal 48 hodín 😀 😀 Ja som si robila test len tak lebo som mala doma jeden nepoužitý... _Kedže bývalý gyndoš povedal že mám nejako málo hormonov že asi preto mi nedošla ms tak som len čakala kedy dojde najbližšia ms a že potom budem musiať nasadiť HAK aby sa tie hormony zvýšili... A stále nechodilo, tak som fakt len tak z halušky raz ráno obrala test čo som ešte mala z balenia čo som kupila predtým ked mi meškala ms a som skoro odpadla... mm ešte spal, tak som ho zobudila a šupla mu test do ruk no to bol pohlad... Fakt bol strááášne zlatý a velmi sa tešil 😵

mirka12011
1. feb 2010

no vefi uch kociariky to je horsie a co vozickari a starsi ludia

garonka
1. feb 2010

vefi my mame dobry kočík ma fajne kolesa no do neodhrnutej cesty neviem ako s snim budem manipulovať 😲

vefi89
1. feb 2010

vejula, tak to si mala potom šťastie, že si si ten test spravila pred nassadením HAK

rogerka
1. feb 2010

caute kinderka 🙂
stravila som 3 hodiny na internom, no skoro ma slahlo. som mylsela, ze budem mat zase nejaky vyssi tlak od jedu a ono tam bolo ze 120/80 😀
vefi, rada ta tu vidim po dlhom case 😉

dugyna
1. feb 2010

ahoj vefi nie ze ta napdna upratovat a rubat drevo..lebo pridem za tebou a dam ti po zadu 😠 😀
a super ze je vsetko ok

vefi89
1. feb 2010

mirka, starí ľudia majú doma sedieť na zadkoch a nezvyšovať nám tlak 😀 😀

vefi89
1. feb 2010

rogi ďakujem....a prečo si bola na internom???

dugy, ale upratovať hádam môžem 😀

rogerka
1. feb 2010

kvoli mojmu prekvapku, stale je dole ritou, takze ak to nepojde nohami dopredu, bude musiet von cisarskym, tak kvoli tomu

vefi89
1. feb 2010

a preto na internom???to mi nejde do hlavy...svokra vravela, že keď rodila dvojičky, prvé jej išlo von zadkom 😀 😀 😀

dugyna
1. feb 2010

vefi ale zas na prechadzku aj stary ludia musia ist tak ako maminky s kocikymi..

co som chcela napisat.:
jaj liv ja mam psa pusteneho navolno lebo nechcem riskovat aby ma potiahol..takze riskujem len to ze ked zbada ineho chlpaca da klapky na oci a usi a bude bezat za nim..lebo sa chce hrat 😀

miska1981
1. feb 2010

rogi a ked sa robi cisarskym a nebudes mat kontrakcie kedy sa robi, presne v termine teda v 40tt???
zaujimalo by ma to, dufam, ze mne ho nebude treba, ale tak nikdy nevis.... 😉

jjana17
1. feb 2010

rogerka, tak ti budu robit cisarsky, nenechaju ta trapit normalnym porodom, som ti raz pisala ze sestra mala obe deti tak otocene

rogerka
1. feb 2010

to kvoli tomu cisarskemu mi robia predoperacne 😀 ja sa v tom nevyznam 😀 inak potom som mala ist este za anesteziologom a tam kopec ludi, cize by som tam sedela do vecera a este taka ftipna teta mi skodoradostne zahlasila, ze uz nie su cisla, ze ona ma posledne 😀 som mala chut jej jednu vrazit, hlavne, ze na dverach mali velkodusne vypisane, ze tehotne beru prednostne. kaslem im ja na to, stat som tam nechcela, pojdem v stredu, snad dovtedy neporodim 😀

jjana17
1. feb 2010

rogerka si ty cislo s akou lahkostou si to povedala ,,,,,snad do vtedy neporodim,,,,,,inak to cakanie u lekarov je strasne ,,,

rogerka
1. feb 2010

miska, to netusim, lekar mi povedal, ze sa este moze otocit, tak dufam, ze sa umudri a pojde to normalne

jani, uz sa da rdit normalne, aj ked je babo otocene dole ritou, teda, pokial neni moc velke, nejsu komplikacie atd. stale dufam, ze to pojde klasicky a cisarsky nebude treba 😉

rogerka
1. feb 2010

no, jani, dnes v noci som myslela, ze budem musiet manza budit 😒 ale nakoniec nic 😉

garonka
1. feb 2010

prichadza na mňa hlad a draheho nikde tak si dam sama nebudem hladovať 😀

rogerka
1. feb 2010

gari, nehladuj 😀 co dobre ides papat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre