Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
2. feb 2010

jane si tu este?

janefonda
2. feb 2010

klasicke stvorcove plienky myslim, videla som tie tvoje este nie som celkom rozhodnuta co budem pouzivat. Svagrina zacala s obyc. plienkami a musela prejst na jednorazovky, lebo mala mala bolavu ritku z tych plienok a teraz je to uz v pohodke. My sme malej ulozili podlahu novu a vymalovali na taku jemnu zltu s nadychom do oranzova. Tiez sme uz pozerali lustre, ale zatial sa nam pacil len jeden s mackom Pu...ja sa uz tesim, ako jej budem kreslit na stenu, este urcite chcem kupit zirafu na stenu s metrom zabudovanym a budem si malu pekne merat a zakreslovat to tam 🙂
inak slniecko a oblaciky su vzdy vdacne, to maju deticky radi a aj macikov 😉

dugyna
2. feb 2010

tak mi sice nevieme este co budeme mat..tiez sme dali podlahy..a strop a jedna stena su bledomodre a ostatok ja travickovozeleny..mne sa ten luster pacil..dufam ze bude aj dost svettla robit..
inak tem meterz je dobry napad..no macikov ma uz aj na obleceni a aj na postlne pradielko chcem..ma cih aj na baldachyne..no macko je taky u nas oblubeny 😉 inak tiez sa strasne tesim na toho drobceka 😉 malinkeho

janefonda
2. feb 2010

dugyna ale tak coskoro to uz budete vediet...co si myslis ty baba, alebo chalan?
ja som tiez uvazovala nad zelenou, ale nakoniec som vybrala tu zltu a pekne sa to hodi aj k podlahe, mam z tej izby radost. 😉 ja chcem este na stenu kupit taku lampu slniecko, len pre take tlmene svetko v noci to bude uplne stacit a bude to aj pekne 😵

dugyna
2. feb 2010

no to som aj ja kukala taku lapicku na stenu..ale malinke bude aj tak prveho polroka s nami v izbe a az potom ho postupne budeme davt spat do jeho izbikcy
my si sdrahym obaja myslime ze chlapcek tak ho ja tak volame ze maly Dugy 😉 uvidime ak sa nam neukaze na UTZ asi pojdeme do toho genetonu ako bola lucy..lebo my by sme nevydrzali tak dlho cakat ako rogerka

janefonda
2. feb 2010

hehe ste na tom ako my dvaja s mm, tiez sme si mysleli obaja, ze chalan a hla cakame babu nasu malicku 😀
aj nasa mala bude aspon pol roka s nami v izbe a potom pomalicky ju nechame zvykat si na svoj vlastny priestor 😉 snad sa jej tam bude pacit 😵

dugyna
2. feb 2010

jani to ako my tiez chceme malinkeho pol roka u seba..a potom omaly tam bude chodit spinkat cez den a potom aj v noci 😉
no uvidime ci bude chlapec alebo dievca 😉 hlavne nech je zdrave 😉 😉
kukam linky na fotografov na tej mpja svatba

janefonda
2. feb 2010

mat dobreho fotografa je dost dolezite, pretoze tie fotecky budu pre vas krasnou spomienkou na vas velky den 😵 ja si idem lazkat, som nejaka unavena, tak sa maj zatial krasne 🙂

dugyna
2. feb 2010

dobru noc jabi aj brusku..ja uz idem tiez..
inak co su tam linky tak nemaju cenniky alebo potom take palky ze za cely den 600eur..

janinna11
3. feb 2010

No dobre ranko kocky, sice tu este nikto nie je, ale ani sa necudujem, ked vy takto do jednej vo velkom debatujete. Ja som uz hodku v praci a citala som, co ste popisali, normalne som uz na konikovi zavisla, to je strasne.

Inak Garonka, a ty si ani nechcela kupovat vanicku, alebo ste na to nejak pozabudli??

Pa zatial zienky, a dufam, ze ked sa vratim z porady, uz tu nejaka z vas bude, papa 😉

vefi89
3. feb 2010

hlásim sa ešte stále ako kinderko, dnes idem na prietoky, takže držte palce, aby mal malinký aspoň 2800g 😉

janefonda
3. feb 2010

Dobre ranko buduce maminy 🙂
vefi drzim palceky, urcite bude vsetk ok 😉
janina hej my sme vcera boli take nocne kecandy, sa mi nechcelo spat vobec 😵

janinna11
3. feb 2010

Ahojte Jani a Vefi,
Vefi a preco sa bojis o vahu maleho?? Vsak v 39tt by to uz malo byt v pohode, nie?? Alebo ste malinki??

jjana17
3. feb 2010

ahojte, tak som bola na kontrole ako som vcera pisala, vsetko ok az na moj tlak! babatko rastie ako ma ale mne tlak vyskocil na 140/90 tak zajtra idem este na premeranie a ak nebude dobry idem do nemocnice. Doktorka ma tam chcela poslat uz dnes ale povedala ze mozno sa to ukludni do zajtra

janinna11
3. feb 2010

Ahoj jjani, no vidis, ze male je ok, to je super!! A tlak moze byt problem, uvidim ako na tom budem ja, ja mam skor problemy s nizkym... Tak dnes pekne oddychuj a mysli len na same pekne a prijemne veci a zajtra to bude v poriadku, uvidis 🙂)

lenocka84
3. feb 2010

pozdravujem
vidim ze Vas tu vela nie je
ja som sa uz vratila z toho gluko testu, nebolo to take strasne ako som si myslela
ta voda sa dala v pohode vypit kedze nam tam vytlacili citron
bolo toho cca 3dcl, aby to nebolo tak brutalne sladke
najprv pichli do 1 malicka, zobrali, krv, potom sme si dali na zdravie, a po 2 hodkach do druheho malicka, a sli sme domov

janefonda
3. feb 2010

Lenocka a Janky caute 🙂
Leni ja som na tom glukozovom bola pred tyzdnom a tiez sa to celkom dalo vypit 😉
jjana presne ako povedala janina, len pekne oddychuj a zajtra bude ten tlak uz dobry 😵

lenocka84
3. feb 2010

ahoj jane
strasia s tym, a boja sa toho, ako cert svatej vody, a pritom to nic nie je

janefonda
3. feb 2010

Presne leni, jedine ze tam musis dve hodky cakat, to som sa uz dost nudila 😉

jjana17
3. feb 2010

diky baby, idem si ja lahnut ako mi kazala doktorka,,,

lenocka84
3. feb 2010

ja som si kupila nove cislo mama a ja, a cele som si v pohodke precitala
ako nam dovolili odist, ale kam by som sla, domov sa neoplatilo, obchody este zatvorene, takze som citala

janefonda
3. feb 2010

no ved aj ja som tam mala casak a citala som, len som ku tomu vsetkemu bola uz aj hladna kedze musis byt na lacno 😒 ale urcite sa to da uplne v pohodke zvladnut.
prave som si dala hrianky s paradajkou, tak som uz spokojna...a teraz ma bude zamestnavat myslienka, co budem obedovat 😀

lenocka84
3. feb 2010

no ja to mam vyriesene, kedze som vcera necakane sla na pizzu na veceru, vcerajsia vecera je na obed, a tym padom treba varit iba veceru, a drahy sa rozhodol ze dns to bude jeleni gulas, takze to caka na neho

janinna11
3. feb 2010

Ahoj Leni, takze uz sa to medzi vami lepsi??? Uz je normal a presli ho tie vypadky??

janefonda
3. feb 2010

lenocka takze muz aj vari? no parada 😉
my pojdeme dnes s mm na prechadzku do mesta, ktoru mi slubil vcera, kedze dnes ma volno moze sa mi venovat a mozno sa tym padom najeme vonku. Kupim si nocnu kosielku do porodnice som jednu vhodnu videla, tak nech to uz mam doma. Citala som, ze na svk zasa snezi a tu zatial nic. Sneh mame, ale len stary a svieti nam tu slniecko 😵 ale hlasili, ze by mohlo posnezit, tak uvidime.

lenocka84
3. feb 2010

jani tak ci ho presli to nemozem tvrdit
ale tak zase snazi sa

jane ano vari, a celkom rad
akurat som dala status na FB, co pre Bratislavu snehova kamalita, to pre Tatrancov snehovy poprasok
myslim ze vystizne, lebo uz hlasia, ake problemy a to padlo asi 3cm snehu
prezivaju to tu, aspon vidiet kto je aky sofer

janefonda
3. feb 2010

leni ono ide skor o to, ze v BA je ovela silnejsia doprava a asi preto to tam sposobuje kolaps...a navyse nasi cestari su vzdy zaskoceny kazdym snehom 😀 minule som niekde citala, ze je netipicke pocasie na toto rocne obdobie, do kelu tak kedy ma mrznut a snezit ak nie v zime? 😀 asi by to bolo lepsie v lete...
leni super, ze sa manzo chytil trosku prace, mozno mal vtedy len zle obdobie 😒

janinna11
3. feb 2010

Lei kde si zohnala ten vaknus na spavanie?? Je to urcite super, ked si mozes nim tak brusko podopriet, ja sa musim pomaly ucit spavat na boku, lebo doteraz spavam najcastejsie a najradsej na bruchu... a co stal by ma este zaujimalo, hoci to nie je nic tazke aj ho usit, ale na to teraz nemam podmienky 😢

lenocka84
3. feb 2010

jane aj v inych mestach je vela aut a taky kolaps tam nie je
je to vela o soferoch, su tu priserne arogantny, a neohladuplny

janina kupila som ho cez jednu babu, www.mimibazar.sk inzerent e-mama, ona predava rozne veci, a medzi nimi aj tieto vankuse

janinna11
3. feb 2010

dakujem leni 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre