Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

zuzka1008
6. feb 2010

soni, ja som bola hrozne vyčerpaná, ledva som sa doplazila z roboty, citila som tlak v prsiach ako pred mesiačikmi, tak som si myslela že už už dostanem a ked týždeň meškali robila som si test

ak ti možem poradit nam pomohlo k otehotneniu ked som si dala vyššie panvu a bolo to

soni1
6. feb 2010

Vyššie panvu a ako dlho si asi tak ležala?

zuzka1008
6. feb 2010

pri sexe sme mali vankušiky pod mojim zadočkom, a potom som si vyložila nohy na stenu a tak som bola asi 10- 15 min, my sme čitali že to pomaha a vyšlo to 🙂

garonka
6. feb 2010

otehotnieť sa da pri hociakej polohe 😉

elko69
6. feb 2010

baby aj mna dnes akosik pali zaha,no idem vyskusat to mlieko,hadam zabere lebo je to dost neprijemne...

soni1
6. feb 2010

Dlho ste sa pokúšali o bábo?

rosannar
6. feb 2010

soni1...dakujem pekne...no priznaky? včera a predvčerom som pociťovala menšie nevolnosti a už 3 dni ma pobolieva podbruško... 😉

lucy1990
6. feb 2010

To ja som si nohy vykladala vzdy cez plodne dni a prd...keby mi skoro mesiac nemeskala ovulka, tak sa este stale snazime...stacilo to len vypustit z hlavy, ze ved ked nedosli kramy a test je neg. tak teraz nemozem otehotniet, a ono len meskala ovulka...tak sa stalo...len sa treba uvolnit a nemysliet na to..to je vsetko...snazili sme sa skoro rok..

rosannar
6. feb 2010

soni1 no a ešte cítim, že mám citlivé prsia...

zuzka1008
6. feb 2010

niečo viac ako pol roka
vy kolko?

rosannar
6. feb 2010

my sme sa snažili tri mesiace 😀

miroslava89
6. feb 2010

otehotneniu treba nechat volny priebeh...vsetko p ride vo vhodny cas 😉

lucy1990
6. feb 2010

Ja som sa absolutne nesledovala, len ked mi narastli o vyse cislo prsia a 2x po sebe mi prislo rano zle, tak som zacala premyslat.. 😉

garonka
6. feb 2010

mirka a som rada, že malinka krasne bojuje a ma sa k svetu tak nech sa pekne držka

a aku odsavačku maš?

soni1
6. feb 2010

Dva a pol roka. Boli sme aj na IVF, ale neúspešne.

lucy1990
6. feb 2010

Miruska ahoj 🙂 citam ze malinka Harmony je velka sikulka a robi vam samu radost, to sa velmi velmi tesim 😵

zuzka1008
6. feb 2010

baby a neviete ako je to s krvnými skupinami? ja som negativ, a priatel pozitiv, som počula že to nieje velmi dobre

lucy1990
6. feb 2010

Zuzka, doktor by ti mal vziat krv aby zistil, ci si nevytvaras protilatky...este ti to nerobil? 😕

miroslava89
6. feb 2010

malinka nam robi ozaj obrovsku radost 🙂

a odsavacku mam tu z it..nejakej talianskej znacky..

zuzka1008
6. feb 2010

brala mi doktorka krv a bolo to v poho, o 2 tyž. idem znova na odber ☹

garonka
6. feb 2010

zuzka nestresuj to nieje nič zle, iba teba budu cele tehu sledovať myslím že trikrat ti vezmu krv na protilatky a ak sa ti babo narodí Rh pozitívne pichnu ti injekciu Rhegu aby si nemala problemy pri druhom tehu 🙂

garonka
6. feb 2010

mirka veľmi sa teškam taka radosť
a idem napísať andrejuši čo s ňou je nejak sa neozyva vôbec 😕

miroslava89
6. feb 2010

garonka a ty si ako uzivas posledne dni/tyzdne s bruskom?🙂

garonka
6. feb 2010

mirka celkom v pohode ani sa necitím že som tehu len v posteli sa nemôžem pretočiť inač v pohode
včera som bola na CTG a prietoky a na pôrod to ešte nevyzera 😉
chcem ešte týždeň vydržat no dohovaram malemu nech ešte pekne si žblnka v brušku 🙂

lenocka84
6. feb 2010

baby kazda poloha je vhodna na otehotnenie, ta co by ste povedali ze najmenej, asi zena hore, tak v tej sa to podarilo nam, co som az nechapala

lusy este tyzden?? myslis ze zvladne tak dlho na teba cakat?

garonka
6. feb 2010

leni jasne, že zvladne na pôrod sa necitím vôbec 😵

aj my v takej polohe čo som bola ohromne prekvapenaaaaaa 😵 😵 😵

lenocka84
6. feb 2010

ved prave, by clovek povedal ze to stecie opacnym smerom, a ono to slo kam malo
sme ostali prekvapeni
ale co uz

inak je normalne ze mi v priebehu 2-3 dni stvrdne brusko cca na 5 minut? potom to zase prejde

janefonda
6. feb 2010

leni: dokonca je to nutne, aby ti brusko obcas tvrdlo, samozrejme len v ramci normy. Maternica musi trenovat porod pocas tehu, takze ak je to naozaj len par min. nie je to problem. Svokor je gynekolog a takto nejak mi to podal, ze to nesmie byt prilis casto a dlho, ale inak je to uplne normalne. V pripade, ze je to caste, treba ist okamzite za lekarom.

marika17
6. feb 2010

prosim vas kde najdem cinsku tabulku

?som tu 1 krat

garonka
6. feb 2010

leni ak ti netvrdne pravidelne a maš krčok v poho tak to je dobre netreba stresovať
i mne tvrdlo a hlavne ak som dlhšie sedela alebo chodila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre