Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

xxveronikaxx
8. feb 2010

mirka12011

Ahoj no konečne mi niekto odpísal neviem či to mne patrilo.Cez tehotenstvo som tu písala mi poradili tu stránku ale nikto zatial neodpisal.

barbyes
8. feb 2010

to je dobrééé. si PN, ale vlastne nie si. to sa oplatí, to máš pravdu. ale veď ležať môžeš aj v robote, no nie?? naši doktori...škoda rečí.

mirka12011
8. feb 2010

no ja stojim 12hodin tak velmi nemozem lezat 😀
veronika a ty si tehulka alebo mamina?

barbyes
8. feb 2010

tak to fakt dobre ležíš. ale ak Ti lekár nakázal ležať tak by som to na tvojom mieste veľmi neriskovala, ešte ak máš takú robotu, že si non stop na nohách. Ho zajtra donúť nech Ti dá PN.

xxveronikaxx
8. feb 2010

mirka12011

Ja už som maminka minulý rok v septembri som porodila celý rok som tu písala a nikto nič ale to nevadí. 🙂 Ty si tiež maminka alebo čakáš bábätko?

mirka12011
8. feb 2010

no zmenila som doktora tak zajtra idem prvykrat za nim a tento doktor rad dava PN a rad posiela do nemocnice :D tak dufam, ze ja dostanem len PN 😀

dugyna
8. feb 2010

ahoj veronika a vitaj

barby mysli to s chlapcekami 😀 ?
ok a mam jej povedat ze volam od barby? alebo netraba? a kde ma kvetinarstvo?to je dobra cena..my chceme ruze a vsade ze 100-150 eur pytaju za piremer kytice 20cm ..to je otras..

barby hypoteku ma v dnesnej dobe kazdy normlany clovek...len my sme vedeli ze nebudem moct pracovat ked budem tehu..takze sme to tak ratli ze budem mat PN a nie vyplatu

mirka a co mas placenta praevia? aktory tip?to by si mala pkne lezat doma moja

idem napisat rogerke

lenocka84
8. feb 2010

čaute tehule

ako sa mate?

vefi nedovol im aby si prenasala dlhsie ako 10dni, viac nie
nasa Janka sa tak spoliehala na dr. a teraz ma doma pacienta od narodenia, a maly bude mat uz 2rocky,
napil sa skazenej plodovej vody, z dovodu prenasania

dugy zajtra cvicis?
o ktorej?

mirka12011
8. feb 2010

dugy neviem mam pisane ze predna stena typ 0, zasahuje do dolneho segmentu
a tak podciarknute ze nizko ulozena placenta...
ja som ju mala na pravo ale nejako sa posunula 😀

xxveronikaxx
8. feb 2010

dugyna

Ahoj no ja sa k vám pripojím to je pravda že keď lekár nariadí aby ste cez tehotenstvo ležali radšej ležte ja som neležala a začala som veľmi krvácať ale našťastie mi dieťa zachránili.Nemala som žiadne problémy preto som neležala.

mirka12011
8. feb 2010

veronika ano je to pravda ale nato potrebuje clovek PN-ku alebo dat vypoved v praci alebo odist alebo ja neviem...
ake stare mas miminko?

xxveronikaxx
8. feb 2010

mirka12011

Ja som cez tehotenstvo nechodíla do práce a to más pravdu ale to musí lekár nariadiť.Moja dcérka ma 5 mesiacov už je z nej veľká slečinka 🙂

dugyna
8. feb 2010

miruska tak v tychto skratkach sa este nevyznam..palcenta praevia je ak je maternica v DS cize dolnom segmente..a typi su podla toho ako moc zasahuje do vnutornej branky..a urcite by si nemal cely den stat..lebo mozes zacat krvacat..a potom by tam poslal lezat dr do nemocnice..takisto nesmies nosit nic takze..a este mirka pozor pri milovani..treba byt opatrny..a placenty praevia rodia cisarskym..no to si dobre spravila ze si zmenila dr..lebo v 2 trimestri je nebzpecentvo krvacania..

leni idem na 18h..len dufam ze to stihnem..lebo sme s drahym neodolali a ideme zajtra do genetonu..a este vybavovacky okolo svatby 😉

napisala som rogerke..tak caka co odpise..mozno maju vizitu..alebo rodi..lebo zatial nic..tak uvidime ci je este kinderko..alebo uz maminka 😉

lulu4
8. feb 2010

barbyies: zaujala ma ta infoska o svadobnom salone na Zilinskej, tam si kupovala len ten zavoj a saty si odtial nemala? ci nevies ako sa tam pohybuje vypozicne siat?

dugy: k tej mojej kytici, ja ti moc nepomozem lebo ja tam budem mat od 25 do 28 ruziciek cca a bude stat aj s pierkom cca do tych 40 Eur, ale ja ju nedavam robit v BA...

garonka
8. feb 2010

dugy a fajny je ten čajik nie? síce drahy ale taky sladky ani cukor netreba
hoci píšu, že stačí dvakrat denne ja si ho občas dam i trikrat a ma kopu vitamínov pre babo 😵

mirka12011
8. feb 2010

veronika jejejej tak to je slecinka robi radosti co? jejejeejejej a ako sa vola?
dugy tak uvidim co povie doktor, ale zasahuje do dolneho segmentu tak neviem aka to je...
no mne povedali ze ked sa nevrati spat tak sa ide na cisarsky ale ze do 30tt by sa mala vratit spat ak sa bude lezat a pod....a zakazali mi tahat a zdvihat veci....
jejejeej tak mozno rodi hihi uvidime co napise...

lulu4
8. feb 2010

dugy: takze zajtra idete do genetonu? tak paradicka, budete vediet ci je to maly dugynko, alebo vas prekvapia a bude to mala slecna 😀 potom nam daj urcite vediet a uz mate aj mena vybrate?

lulu4
8. feb 2010

garonka a aky je to cajik, kto ho vyraba a kde si ho kupila? este raz to pls. napis, nechce sa mi to hladat niekolko stran dozadu... dakujeeem

mirka12011
8. feb 2010

ano dugy ako pise lulu daj nam vediet ci je to chlapcek alebo dievcatko....

dugyna
8. feb 2010

miri sory tam som napisala preklep pacenta praevia je ked je placenta v DS nie maternica..boze pisem a rozmyslam a akosik ako tehu nestiham dve veci naraz a potom vypotim taky blud..ze sa az hanbim

xxveronikaxx
8. feb 2010

mirka12011

Anna Mária sa volá ano veľa radosti robí preto som tu aj v tejto téme tehotenstvo lebo to je najkrajšie čo môže byť ako rastie v brušku a tie jeho kopance.Hoci som rada že som už porodila ale nikdy na tie chvíle tehotenstva nezabudnem. 🙂 Preto sa chcem s vami tešiť aby ste si to na plno vychutnali.

mirka12011
8. feb 2010

jejeejeejeej tak ma dve mena a ako ju volas anna ci maria? planujes este jedno miminko?

dugyna
8. feb 2010

lulu cajik je hipp 200g balenie a maju ho v dmke za 111sk
garonka este som ho nestihla spravit lebo odkedy som prisla z vencenia a obchodov tak som stvrdla pri konikovi

rogarka napisala:ze je este kinderko,len ju chcu mat na ociach keby to na nu prislo aby vedeli vcas rozhodnut ci to pojde normalne alebo cisarskym rezom/takze som hovotila dobre ze preto ju tam chcu mat/, domov sa uz 2v1 nevrati, ze ma fajn spolubyvajucu takze je fajna ze ked bude nieco nove tak sa ozve a zdravi vsetky kinderka 😉

mirka12011
8. feb 2010

garonka a premna nic? ccc 😀
ako sa ma havko? uz si ho pripravila na prichod miminka?

mirka12011
8. feb 2010

jejeejej tak to je fajn ze sa ma s kym porozpravat a uz je kludna ze co tam bude robit ta kecat 😝 a pripravovat sa na porod a papat 😀

lulu4
8. feb 2010

garonka: dakujem ozaj obsahuje dost vela vitaminov a ty ho zalievas horucou vodou alebo ti chuti ako studeny napoj?

dugy: pytala som sa ta na mena? mate uz vybrate, hmmm? zvedavost velka vies 😀 a dobre spravy o rogerke zatial, je dobre ze ma fajn spolubyvajucu, aspon jej ubehne cas rychlejsie.... a radsej nech ju maju pod dohladom, ved coskoro to uz musi prist

garonka
8. feb 2010

mirka havo sa ma oki zatiaľ ešte s nim treba absolvovať jedno vyšetrenie ale musíme nahrabať peniažky
teraz mu je dobre, nenamaha sa takže pekne s nami odychuje 😉

garonka
8. feb 2010

lulu ja si zalejem vodou prevarenou teda dam prevrieť v konvici počkam a tak zalejem a pijem taky horuco teply 🙂 a ozaj je vyborny ja už pijem asi tretí 🙂

lulu4
8. feb 2010

garonka: to je dobre ze je vas havo taky silny, no len je svinstvo kolko tie vysetrenia stoja, este aj za tie zvieracie si pytaju nehorazne prachy.... ach jaaaj... ale hlavne ze ho daju do poriadku a bude veselsi a zdravsi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre