Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

hathor1231
10. jún 2009

ja som sa tiez bala chytit drobca mladsieho ako 6m... cakam na materinsky cit 😉
isto to zvladneme, ved su to nasi milacikovia a tolko sme si spolu prezili a vytrpeli😉
drzim palce

hathor1231
10. jún 2009

ozaj,a ako v praci?

slovakia13
10. jún 2009

teraz som na PN a preto som na nete cely den 🙂
musim povedat ,ze vsetci su strasne zlati a max.mi vychadzaju v ustrety......mozno preto,ze otec maleho tam je top manager ...... .inak koli tomu som sa dala preradit na nocne,aby sme sa nestretavali,ale nezvladam tie nocne 😖 spim max. 4 hod co nie je dobre!
a ty ?..... co obskakuju? 😉

hathor1231
10. jún 2009

ja som od 15/04 na sick-u a od 16/05 na materskej, som to nezvladla,po amniu ma bolievalo brusko moc a moc😖 ... robila som jeden tyzden rannu a druhy poobednu, takze som bola unavena z toho menenia rezimu.a overtime som musela robit niekedy aj cez tie dva volne dni v tyzdni, som qa, takze v praci som pomali aj spavala... ja som nemala ani v praci nic extra, cele moje tehu mi niekto alebo nieco hadze polena pod nohy a som z toho unavena...

slovakia13
10. jún 2009

tak aspon si doma odychnes 🙂 ja idem na matersku az 26.10 😢

hathor1231
10. jún 2009

ja by som tiez chcela ist az neskor, takto idem spat,ked bude mat mala 6m 😠 hroza, ale si najdem len nieco n 16 h tyzdenne,nech som s drobcom...
bud rada,ze to mas take a mozno ta chrani aj tvoj byvali... uzi si to, mne tam robili peklo, smazili sa ma zbavit ked som povedala,ze som tehu a nebola by som ani prva a ani posledna... 😖
t 😖 ak si uzi par dni oddychu, kedy ides spat do prace?

slovakia13
10. jún 2009

az v pondelok este ma caka 6 dni pohody a nic nerobenia,ale uz sa zacinam strasne nudit .....robota sa da vzdy najs aj na 16 h tyzdene. ja by som chcela nastupiit po 9 mesiacoch ak bude drobec v poriadku ,co pevne verim ,ze je 🙂

hathor1231
10. jún 2009

neboj, ja som tiez mala pochybnosti lebo som neverila,ze je chora, ved ja by som to mala citit,nie? rovnako ako som citila,ze som tehu aj bez testu a s cyklom nacas... 😉
len ma vystrasili a ostala som chorobna paranoicka, vkuse nas kontrolujem a studujem co sa da o tehu a to je niekedy viac na skodu ako na osoh... 😠
s tou materskou to tu maju blbo vymyslene.,..
uz vies,co bude?
ja som sa xx dozvedela az z testou na amnio 😀

slovakia13
10. jún 2009

este nie ......v piatok mi budu volat priebezne vysledky.povedia mi hned v piatok aj pohlavie,alebo to budem mat az o 2 tyzdne? super pocit ked vies ,ze vsetko ok 😀 dufam ,ze aj ja budem na tom podobne 😉

hathor1231
10. jún 2009

mne povedali hned ked mi volali z tych priebeznych- ze vraj 'normal girl' 😀 😀 😀
viem,ze sa neda byt kludna a nemysliet na to,ale aspon skus nejaku osobku,co ta povzbudi... mne pomohla nasa mala ginger-nas psik, nema dusa a doda odvahy ako za dvoch psychologov 😉 byvas sama alebo s niekym inym... tak drzim palce a setri sa...

slovakia13
10. jún 2009

byvam s jednym anglicanom ,upratujem mu a mozem tu byvat lacnejsie....mam v podstate samostatny byt.raz do tyzdna mu povysavam ,umyjem jeho toaletu a kupelku pohoda.cakam na byt z cancelu,ze som prva v poradi tak uvidim.

hathor1231
10. jún 2009

tak si sa chytila rychlo, vraj sa na to dlho caka...
ja mam s priatelom domcek s velkou zahradkou a s ginger 😉 (mojou terapeutkou, chlap ti vtedy nepomoze, mne lezie na nervy 😝 ) takze sme taka mala rodinka 😀
dufam,ze ti ten byt vyjde,a videla si ho uz? niektore su pajzle a vraj ani moc bezpecne nie... ale v birme nie je bezpecne nic 😀

slovakia13
10. jún 2009

mala som na vyber lokalitu,tu poznam.my sme take male mestecko.stale iba cakam kedy sa nieco uvolni.majitel mi napisal list ,ze sa musim vystahovat koli tomu ze som tehotna a cancel urobil hned na druhy den so mnou pohovor ako som tam volala.ubezpecili ma ,ze pokial sa male narodi uz by som mala byvat 🙂

slovakia13
10. jún 2009

domcek so zahradou by som brala aj ja 😀

hathor1231
11. jún 2009

my sme tiez chceli zo zaciatku domcek,ale to by nam neuznali-s nasim prijmom a este sme na zarabanie dvaja... nie sme zsobaseny, ale mojho mam vedeneho ako partnera a nechceme velmi klamat,ako mi vela ludi radilo- nepriznat,ze som neni sama,atd 😖 aj tak by som dostala ako ty nanajvis byt a mi potrebujeme domcek kvoli pejskovi... dufame,ze nam uznaju aspon benefity na najom a council... 😉
je super,ze ti tak pomohol a hlavne,ze sa pohli aj tie kancelarske zdochliny,co nikdy nic nevedia (isto mas aj ty skusenosti 🙂)... ved isto potrebujes svoje byvanie, nemozes byvat v podnajme s babatkom...
pozistuj si,ako to je s prispekom na byvanie- prerabku a vybavenie... nie som si tymto istal, som to len zahliadla na direct.gov, ale na to mi narok nemame... ☹ a ked k tebe bude chodit health visitor,tak on presne urci,ci potrebujes financne pomoct s dorabkou bytu (niekedy je lepsie nemalovat atd. a pockat na nich 😉 ) a znama mi povedala,ze poziarny alarm a ostatne bezpecnostne veci kvoli babu nemusis riesit- postara sa o to stat...
skus si skocit na to direct.gov a pomali si pozistuj,na co mas narok- http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits...
😀
ake kolko je to roboty na dome aj na zahradke 😀

slovakia13
11. jún 2009

vau diiiiik za info, to o tej prerabke som vobec ani netusila idem sa na to kuknut 🙂

janahad
11. jún 2009

ahojte. chcem sa spytat mavate vytok?alebo take hustejsie vytokove kusky? prepacte ak som nechutna,ale chcela by som vediet ci je to normalka

lucylulu
11. jún 2009

hathor1231 ahoj je to asi ine v usa ale je lepsie ak nepriznas ze ste svoji myslim manzelia alebo racej povedat pravdu ? my sme svoji ale iba na sobasnom liste ale doklady mam stale stare tak som teoreticky slobona tak neviem ☹ vidim ze este musim vela zistit kym pojdem k lekarovi .

allinka79
11. jún 2009

ahojteee.... mam knizku.... 🙂 teda vlastne tehotensky preukaz... whao... sa tesim... uz len vydrzat 6 a pol mesiaca...

arrett
11. jún 2009

Janahad- ahoj. Vytoky su bezne tehotenske. Pokial su cire, alebo biele nemas sa coho obavat. Je to normalne. Pre istotu o tom informuj aj svojho gynekologa. Urobi ti vyter a vyluci sa tak podozrenie na nieco ine.. Ale ako som vravela, normalka🙂)

janahad
11. jún 2009

arrett dakujem i 🙂 dem k midwaife v stredu tak jej poviem,mozno povie,ze to je nic ako vzdy na vsetko 😀

slovakia13
11. jún 2009

tiez tehotna v uk?

janahad
11. jún 2009

ak myslis mna tak hej

aninka89
12. jún 2009

ja už som teraz v 6 mesiaci a doteraz som žiadny výtok nemala až minuly týždeň som mala taky čudný pocit že tam niečo je... V stredu som bola na poradni, doktorko sa pozrel a dal mi vaginalne tabletky, že vraj treba pobrať....
A ten výtok bol viac menej biely takže hoci je to bežné, treba to povedať u doktora....

hathor1231
12. jún 2009

lucylulu,
z mojej skusenosti v uk- poznam mnozstvo rodiniek,ktore to nepriznaju a byvaju spolocne v jednej domacnosti, ale council (mesacny poplatok statu a za odpadky,poziarnikov atd.) platia len na jednu dospelu osobu a ta pobera vsetky benefity na deti,byvanie atd. a ten druhy byva akoze oddelene v podnejme u NIEKOHO 😉 hovoria mi,ze ak nemame spolocne ucty,ziadne splatky za auto alebo podobne, nemusis ho priznat, pretoze nie je ziadny pisomny dokaz,ze spolu byvate, ale druha vec je (a toho sa ja bojim), ze si to mozu kedykolvek prist skontrolovat. jednej dievcine napisali z councilu,ze tam eviduju postu na dalsiu dospelu osobu- nenahlasenu (meno a priezvisko bolo tej dievcinky) a maju to objasnit. ti sa zahravaju a povedali,ze je to jeho dcera (ma rovnake meno aj priezvisko ako mama)... ja na to zaludok nemam, je krasa usetrit celu vyyplatu ale potom siahnem,az ked skutocne ostanem sama s malou (ak sa nieco stane) a budem potrebovat financne pomoct od statu... takze poznam aj manzelov,co to takto robia 😉 zalezi len na tebe,ci to chces riskovat. ale naozaj neviem,ako v usa 😖
tak si to nejako pozistuj, najlepsie od niekoho,co to takto urobil a zvaz pre a proti... 😀

ema1987
12. jún 2009

Hathor1231 @ slovakia13 no ty& kokos tak to by ma vobec nenapadlo ze v UK je to az take hrozne zo starostlivostou o tehotne mamicky .
Bibione k tym bolestiam ja mam take bolesti obacas ale davno som ich teraz nemala ale mas pravdu je to strasna bolest a ti doktory su taky strasni ze neberu vobec na nic ohlad ja sa zatial nemozem na nic ani postazovat akurat tak na to ze 1.6 my brali krv na testy na vrodene chyby a este doteraz nemam kompletne vysledky tak som z toho mierne v strese ale no co uz 🙂 😉 😒

hathor1231
12. jún 2009

ahoj ema,
tak ty cakas na tie zakliate vysledky,co maju dievcata z amnia taaak v laske 😀 testy su testy a niekedy ti to vyjde uplne o niecom inom- ja som mala krvne testy ok, scan s dvoma vyvojovymi chybami a amnio na zdrave dievcatko, druhy scan tiez o.k.... 😀 takze tak. vacsinou aj tak vsetky skoncime na fore o amnio 😖 😖 😖
starostlivost o tehu je tu na prd, naozaj. ked som bola na skoleni pre tehu a ukazovali nam porod 99% tych anglaniek sa pozeralo akoby si mysleli,ze fakt im to prinesie bocian a celkove su nevedome co sa tyka info pre tehu a starostlivosti prvorodicky o babo... je to skoda, tolko deticiek potom skonci s popalenymi ustockami, lebo maminka dala mliecko ohriat do mikrovlnky 😖 🙄 😠
fakt som chcela chodit na prehliadky ku mojej gynkacke na slovensko,ale to by bolo moc problemov...
ale co sa tyka porodu, je to super a rovnako ta chodi do domu kontrolovat 'porodna baba' a decky doktor, takze nemusis behat ty... 😀

arrett
12. jún 2009

Tehulky.. Boli ste na nejakom predporodnom kurze?? Dychanie a tak..?

eva3107
12. jún 2009

Arrett...no aj ja som o niecom takom rozmyslala...nevie niekto..ci v presove su na to neake kurzy ci cvicenia?

hathor1231
12. jún 2009

arrett,
ja som bola- brali sme starostlivost o novorodenca, porod a po porode, resuscitaciu novorodenca, kojenie, ako zvladnut bolest pri porode... mozes sa tam dozvediet vela vela veci a hlavne si tam neni casovo obmedzena ako v poradni, takze si tam urcite dobre pokecas... ja som na dychani nebola, je to skoda. osobne som chcela chodit na jogu ale uz som bola tehotna pridlho,aby som zacala... ☹ urcite si nieco najdi. ja zijem v uk a tu sme mali tieto 5tyzdnove kurzy zadarmo, za jogu a podobne sa plati. skus pozriet na internete nieco blysko domu 😉 ja si myslim,ze su to skusenosti naviac a kedze je to prve, dozvedela som sa veci,ktore som ani netusila 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre