Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lucy1990
26. feb 2010

Ahoooj 😉 aj tu to vyzera "na spadnutie" ☹ a vcera bolo tak nadherne...

vejula
26. feb 2010

jj no ale aspon som si to včera poriadne užila s chlpáčom sme sa vyblaznili... No a zda sa že mužik konečne dorazil z robotky bol akosi dlho 😒

lucy1990
26. feb 2010

Takze sa mu asi pojdes venovat 😉 u nas je Dominik, mm syn a drtia pocitacove hry, tak sa nudim 😝

elko69
26. feb 2010

vejula dakujem 😉

no baby uz som pridala foto co mi dosli veci z Anglicka od babky 😉

lucy1990
26. feb 2010

Idem kuknut 😉

lucy1990
26. feb 2010

Elko, krasne vecicky, nadherne, take som tu ani nevidela 🙂 super je to I love my mummy 😵

vefi89
26. feb 2010

veji, nás prší od ráááána, a je to hrozné ani ja nemôžem hafanov vyvetrať a aj pre mňa je to ako za trest byť celý deň zavretá 😢

lucy ako u svokrovcov?

vefi89
26. feb 2010

elko, tá súpravička nemá chybu, to aj ja by som takú chcela....vyzerá to úžasne myslím tú "basistickú" 😀 😀 😀

lucy1990
26. feb 2010

Vefi, super, ja ich mam velmi rada...napapali sme sa, pokecali 🙂 ...aj tu uz sprchlo 😒

vefi89
26. feb 2010

aj ja mám svoju svokru moc rada, len nemá na nás moc času, zaneprázdňuje ju jej dcéra 😨 ale je supeeeer, najmä keď má dobrú náladu.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

elko69
26. feb 2010

dakujem baby no ta pasikova je fakt taka basisticka,ale mne s alubi aj ta superbaby :D no hadam bude aj :D a ta mikina mickey tak ta je na zjedenie,to je uplne malinka do 3 mes tusim..hehe no sak uz som jej zakazala nech moc nekupuje sak uz mam dve komody a dalsie nemienim kupovat uz...

elko69
26. feb 2010

tak to je prve vnuca od prveho syna aj takze oni sa tesia na vnuca strasne moc...moja mamina uz ma 5 vnucat ale oni ani jedno,preto tolke nadsenie...

lucy1990
26. feb 2010

Vefi, inak strasne ta obdivujem, ze vychovavas 2 mm deti...ten moj 7-rocny ma nechce respektovat 😒 a jeho mama ho proti mne hucka...nemozem mu nic, ona mu dokonca zakazala, aby ma drzal za ruku ked ideme cez cestu, alebo jej vadi, ked navarim a maly je jedlo odo mna, ked bol mensi, tak som mu nemohla pokrajat maso na tanieri...a mohla by som pokracovat...dalsia vec, povedala mu, ze som este mlada, a ze ma nema pocuvat...ona je stara kofa a lieci si na mne komplexy 😠 co ti poviem, rocnik 74, a moja mamka je 72 🙂 skoro sa zblaznila, ked zistila ze sme spolu...

vefi89
26. feb 2010

elko, aj nám môj otec poslal vecí jak nakakaných, najprv som aj že načo mi toho toľko bude, ale to keď sa zgrcká tak budeme stále len prezliekať, tak nebudeme musiať aspoň tak často prať 😀 😀 😀 ale ja toho nemám až toľko ako píšeš ty 😀 😀

vefi89
26. feb 2010

lucy, ja nemám rpoblémy s ďeťmi...akosi sa vybudoval prirodzený rešpekt. ich mater nemá absolútne trpezlivosť....napíšem ti radšej Ip, nech sa do toho nerýpe zasa 😉

lucy1990
26. feb 2010

Vefi, super, budem sa tesit...ono je to asi aj trochu ine, ked ste stale spolu, takto je to onicom, ked jeho mati stale rype 😠

vefi89
26. feb 2010

lucy, ale pokiaľ nezasiahne tvoj mm, tak sama nezmôžeš nič...ja som si teda nemusela deti kupovať, ale vždy keď ste s ním, musíš vytvoriť taký plán na deň, aby sa za vami vždy tešil...
a najhoršie je, že on je v takom veku, že nerozozná pravdu a lož a bohužiaľ, čo mu prirodzená autorita povie (v tomto prípade mama) tak on sa s tým bude automaticky riadiť...tam by bolo dobré, keby si sadol otec a syn a aby si to nejako vysvetlili medzi sebou 😉

natalia777
26. feb 2010

lucy: moja mala vazila 3470g presne a merala 51 cm 🙂

elko69
26. feb 2010

vefi89 sak hadam uz konci s tym, lebo mat ta asi 15 bodiniek s kratkym rukavom len 0-3 tak aby to aj obliekol a aby som to nebalila hned do vreca :D to by ma slahlo...no ti nasi rodicia co by pre svoje vnucata neurobili,ze? 😀 😝

inak baby ja vas tiez obdivujem vychovavat mm deti, a ty vefi ked ich mas este dve a stale doma a ty mlada baba tak smekam klobuk dole pred tebou,aj ty lucy samozrejme aj teba...

vefi89
26. feb 2010

elko, to ide samo..teda teraz to už ide samo..najprv sa musili naučiť decká na náš režim, pochytiť základy správania a museli sme prísť na to, ako deti trestať 😀 😀

k tým vecičkám, sa bojím toho, aby kadú vec nemal oblečenú iba raz 😀 😀 ale pokiaľ v tom nie sa moje peniaze tak ma to nerozčuluje..to čo nevynosíme my, dám bratovi, aj ten hádam zamiesi niekedy 😀 😀 😀

garonka
26. feb 2010

vefiiiiiiiiiiii čaveeeeees

vefi89
26. feb 2010

lucyyy a čo malinký buva zasa?

garonka
26. feb 2010

joj buva konečne reval ako pavian nevedel si najsť miesto bol 3 hodiny hore tak sa teraz vyspí 4 hodinky
a som sama domaaaaaaaa drahy si vyhodil z kopytka tak som zvedava kedy dorazí domov
a ty? v pondelok maš poradňu a ti povedia čo a ako?
a prietoky ti robili? kolik maly važi?

vefi89
26. feb 2010

váhu neviem, ani som sa nepýtala, mali ruušno, štyri ženy na vzdychárni a všetky chceli naraz rodiť..v pondelok nejak počítam že pôjdem rovno aj na príjem takže tak
a drahý oslávil synátora??či to teraz pozdejšie oslavuje?? 😀 😀

garonka
26. feb 2010

joj to ťa riadne trapia a daju ti vyvolavačku či cisarak?
ja neviem či by som ďalšiu sekciu prežila 😅
jazva štípe jak fras ani kychnuť nemôžem 😠 😠 😠
on furt oslavuje už mi to lezie na nervy tak som mu povedala, fajn bude teplo, ja si s malym vyrazím niekam vonku a jeho nechame doma a pôjdeme na nakupy 😝

vefi89
26. feb 2010

no teraz sa to stým počasím zopsulo zasa.... 🙄
ale však nechaj hrdého tatka 😀 😀 😀
s jazvami mi hovoriť nemusíš, ja mám za sebou 7 operácií, takže viem aké to je...aj keď toto bude asi drastickejšie, kým sa maternica nestiahne 😕
neviem čo mi budú a čo nie a ani neviem, či vôbec pôjdem na príjem, ja len tak s tým poítam že už je to kua dlho 😨

a žltačku nemáte?

garonka
26. feb 2010

tak tu maternicu mi nespomínaj ja som pri sekcii počula ako primar vraví asistentke naj poda oxytoxín a pomaly nech picha do maternice preboha a ta bolesť na jiske a na druhy deň som baranky počítala ☹
žltačku nemame včera sme boli na odbery bilirubínu dnes som volala takže to je oki ale ešte mu vezmu krvičku 8.3 pre istotu a davam mu vigantol vitamín D, takže by to malo byť v pohode

preboha 7 operacii? pre mňa bola len jedna ta sekcia ako operačny zakrok fuha

šupnem fotku bučika ako zaspal mame na pleci 😀 😀 😀

garonka
26. feb 2010

vefi ušla a ja si idem zdriemnuť čaka ma nočna 🙂

lenocka84
26. feb 2010

ahojte baby

elko69
26. feb 2010

vefi89 sak jasne treba odkladat nikdy nevies co ta postretne v buducnosti :D a jeho deti ta oslovuju ako??hovoria ti menom alebo mama??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre