Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
3. mar 2010

ahoj Mirka, drzim ti na zajtra palceky, neboj cukor bude v norme uvidis... A napis nam o Vefi nove spravicky hned ked ti da vediet, teda ked budes moct... a preco si to bola v praci, ta volali ze musis ist? ci ako?

mirka12011
3. mar 2010

lulu zatial sa neozvala asi spi 😀 alebo uz komanduje okolie 😅 dakujem dufam, ze to bude fajn zajtra...no musela som ist bo veduca dostala crevnu chripku a ja som ju videla asi 2minuty a dostala som ju tiez tak som bola "happy"

lulu4
3. mar 2010

coze Miri takze aj ty uz mas crevnu chripku 😖 no to nie je bohvieco.... tak sa z toho riychlo dostan.... to je dobra pliaga...a nikto iny tam na zastupovanie nebol, to museli volat teba a predpokladam ze ti to nezaplatia ved si na PN nie?
no ako pozname vefi tak ta je uz silna a urcite uz komanduje 😀 😀

barbyes
3. mar 2010

Mirka, tak to Ťa tiež obdivujem. Lebo ak si na PN, ja by som sa na nich osobne tiež vykašľala lebo Ti to nevedia zaplatiť a ak by Ti náhodou prišla kontrola tak Ti ani nevyplatia sociálku. A ešte Ťa tá krava nakazila, čo nerozmýšľa? Veď to je príšerne nákazlivé ...

vejula
3. mar 2010

baby ja mám akusi dilemu... Som si dávala rosalgin tým aplikátorom... Davali ste si už??? LEbo doki povedal že ked má svrbi zo spodu mám si to dať. No ale povedal že nie moc hlboko.. Lenžekde ja teraz cez to moje brušisko vidím kde je hlboko 😕 A mám teraz strach či som to nemohla nejako prešvihnuť a malému ubližiť alebo čo. nekrvácam ani nič také len ten strach, a malý začal neuveritelne kopať, tak aj to sa bojím či sa mu tam niečo zlé nedeje 😢 Alebo je len vylakaný ked som aj ja vylakaná. Neviete mi poradiť kočky?

elko69
3. mar 2010

mirka tak mi napis ake to bolo,ja idem na cukor bud.stvrtok a uz teraz mam z toho strach trosku,hadam to vo mne zostane...

mirka12011
3. mar 2010

hihi juj babenky tak ta chripka uz nejako sa dnes neprejavila tak dufam, ze zajtra na cukre nebudem curat a kakat zaroven 😀
vefi sa este neozvala asi spi ja jej dam este hodku dva a tak jej volam nech vstava 😀
elko napisem jasne no nic fajneho necakam 😅 kedze sladke nemusim 😀

elko69
3. mar 2010

hmmmmmmmm sak toho sa bojim aj ja jakoze sladke uz zjem co na zaciatku tehu nehrozilo ale uz sme sa rozpapkali 🙂 ale tak 2dcl sladkej hnusnej vody...bleeeeeeeeee,neskusis si dat do toho citron?zevraj sa to moze ale neviem 100% tiez...keby s ato mohlo by som si ho tam aj dala...

barbyes
3. mar 2010

veji tak skús zavolať dokimu, on Ti bude vedieť najlepšie povedať. radšej mu zavolať zbytočne a urobiť paniku pre nič ako by si niečo zanedbala.. ja fakt neviem.. ale podľa mňa mu tým nemôžeš ublížiť a bábo bude rozrušené presne ako hovoríš len z toho, že si rozrušená ty... veď keď máš sex, tiež vystriekne a bábu tým neublížiš 😀

vejula
3. mar 2010

barbyes volala som sestričke a pýtala sa že či by som cítila že keby som to prešvihla ona povedala že hej že by som cítila keby to bolo moc hlboko, tak hádam je to OK... A možno ešte aj napíšem maila dokimu... Už bude zo mna chytať infarktové stavy ked ho zakaždým otravujem. Ale tak čo ked som taká vylakaná

barbyes
3. mar 2010

radšej otravovať zbytočne ako... 🙂 on je podľa mňa na to zvyknutý, veď odkiaľ máš vedieť, od toho tu je 🙂

elko69
3. mar 2010

vejula poradila by som ti aj ja ale tiez nemam s tym skusenost ale ako vravi barby tiez ked mate s drahym sexik tak si malemu neublyzila tak hadam s tymto tiez nie...

vejula
3. mar 2010

no ja tiež dufam... Je pravda že mm je obdarený viac ako je dlžka toho aplikátora tak snad je všetko OK 😅

elko69
3. mar 2010

vejula 😀 😀 😀 😀 tak to si teraz dobre napisala...hehe

baby a viet emi povedat ktorym tt sa oficialne zacina 7. lunarny mesiac??,sak co ma knizku tak je tam ze v 25 tt, takze zajtra ked mam 24+1 tak uz by som mala byt??a zase niekde inde az 26 ci 27 tt???sak mam z toho chaoz,lebo ked sa ma niekto opyta v ktorom som mesiaci a ja im poviem tt tak naman kuk jak puci :D

barbyes
3. mar 2010

no vidíš 😀 Keď mu nevadí väčšia výbava tvoja muža snáď mu nebude vadiť nejaký mini aplikátor 😀 😀

vejula
3. mar 2010

🙂 už sa nejdem zbytočne stresovať 😉

elko dam ti link kde su tie mesiace https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

Ale to su normálne mesiace nie lunárne... Lunárnych je desať a normálne ludia počítaju na 9 kalendárny&ch mesiacov. Ale lunárne máš po 28 dnoch čiže po 4 týždnoch... Ale ako vravím väčšinou sa to ráta na normálne kalendárne mesiace a to máš na to linku 😉

barbyes
3. mar 2010

čo ste všetky zdrhli?

happy8051
3. mar 2010

caute baby,

tak som sa trochu vyspala, ale aj tak som po ceste ako mechom udreta... janefonda sa pytala, kde som presne... tak je to Gostling an der Ybbs asi 90 km od St Polten... cesta trva dost dlho, dufam, ze uz to budem co najlepsie zvladat, lebo tu je nastup na matersku 6 tyzdnov pred terminom... uvidime...

zajtra idem tu prvy krat k dokimu, som zvedava co to bude, lebo s praktickymi lekarmi v rakusku bohvieaku skusenost nemam, ale nejdem sa stresovat 🙂

barbyes
3. mar 2010

ahoj happy, aj tu nástup na materskú 6 až 8 týždňov pred. môžeš si vybrať, ja pôjdem tiež 6 týždňov, načo skôr. aspoň sa doma nebudem nudiť 🙂

barbyes
3. mar 2010

a ty žiješ v Rakúsku, či si tam isšla až teraz?

happy8051
3. mar 2010

ja tu iba prcujem dva tyzdne z mesiac... uz som tu dlho niekolko rokov... teraz budem musiet pozistovt, ako to tu funguje, ked robim na zivnost co sa tyka porodu mterskej... zase sa natelefonujem po uradoch 🙂

barbyes
3. mar 2010

a internete to nenájdeš? skús nejaké rakúske fórum ako je koník možno by ti pomohli a neprídeš o nervy 🙂

barbyes
3. mar 2010

baby, nepíšte toľko, nestíham čítať 🙂
kde ste všetky?

janefonda
3. mar 2010

barby kolko humoru 😀 všetky sa stratili...som dnes neodolala a dala som si camembert, nie veľa, ale už som naň mala hroznú chuť! Aj tak mi bolo povedané, že keď som s tým nemávala predtým problém tak nebudem mať ani teraz a že to by bolo treba oveľa viacej plesnivého syru zjesť, aby to spôsobilo nejaký zápal 😒 čiže som si dopriala pár kúskov 😝

janefonda
3. mar 2010

happy radšej si obvolaj riadne úrady keďže si tak trošku špecifická...si cudzinka, máš živnosť v AT, a máš tam aj nejaký pobyt??? Prechodný či trvalý? Ja na tvojom mieste by som si ho nahlásila,mnohé sa tým zjednoduší. Aspoň podľa mojich info.

barbyes
3. mar 2010

ja neviem kam všetky zmizli... ja tiež miluje plesnivé syry.. 😝 😝 mňaaam 🙂 ale odkedy som tehotná tiež sa bojím, dala som si zo 2-krát taký kúštik a asi raz celý vyprážaný, ale to mi už sliny tiekli. niekedy neodoláš 🙂

janefonda
3. mar 2010

no veď ja som si tiež nedala veľa, len tak trošku, ale no čo už. A minule som mm odjedla z vyprážaného, ale tiež len trošku 😉 a čo inak barby ako sa darí? Si teraz v práci, alebo už doma?

barbyes
3. mar 2010

v práci, doma net zatiaľ nemám... už ho zriaďujeme asi 2 mesiace 🙂 nevadí, zatiaľ mi nechýba až keď budem doma a to máme ešte 2 mesiace čas 😀 s mojim mužom je to ťažké 😝 s tým kým niečo vybavím tak aj porodím asi 🙂
vidím, že ty si tiež taká syrová ako ja. môj muž mi za to nadáva, že to nie je zdravé, ale čo mám robiť keď mi to chutí ☹

janefonda
3. mar 2010

ja milujem syry...na svoju 18 som dostala od našich namiesto torty misu z 18 druhov syra. Asi najdrahšia torta v mojom živote 😉 ale stálo to zato. No tak veľa trpezlivosti pri vybavovaní netu 😉

barbyes
3. mar 2010

ja toho svojmo manžela si zavraždím. potrebujem ísť vyzdvihnúť lístky na muzikál na Nedeľu a sú tam len do 6 a on ešte neodišiel z práce. ja neviem ako to budeme stíhať. a to som chcela odísť pôvodne skôr z práce, okolo 4, že po ne zbehnem busom, ale že on ma zvezie. super.. keď to nestihnem tak ho asi vážde zabijem, on je strašne nespoľahlivý ☹
a tá torta musela byť super 😀 perfektný nápad 🙂 teraz mám zasa chuť na syrík, ale mala som včera ☹ nemôžem to papať každý deň ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre