Rizikové tehotenstvo úspešne za mnou. Aké bude ďalšie?

pizik
17. máj 2012

Ahojte mamičky. Chcela by som vás poprosiť či by ste sa so mnou nepodelili o svoje skúsenosti ak ste boli v podobnej situácii ako ja. Mám doma krásneho 18 mesačného synčeka, ktorý sa narodil zo štvrtého tehotenstva, ktoré bolo samozrejme po troch predošlých potratoch od začiatku rizikové. Prvé 3 mesiace som stále špinila, musela som si pichať injekcie do brucha, brať vitamíny a lieky na udržanie dieťatka, potom mi stále tvrdlo brucho. Našťastie všetko nakoniec dopadlo dobre a tešili sme sa z vytúženého drobca. Pred 2 dňami som zistila, že som neplánovane tehotná...druhé dieťatko sme síce chceli, ale trošku neskôr, napriek tomu sa na dieťatko tešíme. Mám však trošku obavy z toho ako toto tehotenstvo bude prebiehať, hlavne popri našom malom huncútovi, ktorý nám dáva poriadne zabrať 🙂 Samozrejme viem, že znovu budem musieť absolvovať celú liečbu ako pred tým, ale napriek tomu by ma zaujímali Vaše skúsenosti ako ste zvládli ďalšie tehotenstvá ak to predošlé bolo rizikové, bolo to pre Vás jednoduchšie, mali ste menej alebo naopak viac problémov....? Ďakujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre