Rozličné názory lekárov na tehotenstvo a hroziaci potrat

emka9
19. sep 2012

Ahojte, ani neviem odkial zacat, je to tazke a neviem komu verit. Zacnem teda od zaciatku, ked mi meskala M urobila som si test, vysiel mi 2 x pozitivne, hura tesili sme sa, ze cakame babatko. Po navsteve u lekarky sa vsetko zdalo v poriadku, no o par dni neskor som zacala spinit, hned rano som sla k lekarke a ta mi oznamila, ze vyzera to na zacinajuci potrat, nebije srdiecko (5 tt), a mam sa pripravit na potrat. Nedalo mi, tak som navstivila Sacu a tam mi pan doktor povedal, ze vidi reakciu srdiecka, urobil mi foto, pomeral aCRL bolo 6,5 mm GS:10 mm, skor mi povedal, ze plodik ma malo plodovej vody, dal mi magne b6, + duphaston 3 x1, podla neho GS ma 4t+6d a CRL ma 6t+5d, ...upokojila som sa, a tesila, ze srdiecko bije, o par dni som mala ist opat k svojej "uzasnej" lekarke, kde mi oznamila, ze nevidi ozvi srdiecka, plod nema jasny tvar, a nech idem na centralny prijem na kyretáž .... len som je povedala, co si mysli o tom, ze este pred tyzdnom, ked ona nezaznamenala srdce, iny lekar uz zaznamenal, len sa vyjadrila, ze nema tak citlive USG, ako v Saci, tak nech cakam ak chcem, .... nakoniec mi po 1 x zobrala krv na HCG po tolkych tyzdnoch .... :( zdesenie a hroza, urcite si od nej vezmem kartu .... a ak je plodik mrtvy, ako moze teda rast? dnes po týždni ma GS:1,4 cm a CRL: 1,2 cm.... co si o tom myslite? Moze ist o potrat ak babo rastie? a v inej nemocnici pred tyzdnom poculi srdiecko? Komu teda verit ? Pockam na zajtrajsie HCG vysledky a ked budu rast, snad to znamena nieco dobre ...

emka9
autor
21. sep 2012

@baskamisko ďakujem, snáď Ťa počulo ☹

gambika
26. sep 2012

@emka9 ahoj no co ako si dopadla???

emka9
autor
26. sep 2012

@gambika Ahojky, akurat som prisla od lekara zo Sace, no bohuzial potvrdil mi, ze babatko nam zomrelo 😔 , prestalo bit srdiecko.. ale ked som bola este u mojej lekarky, tak zilo, aj ked ona tvrdila opak .....................Dokonca narastlo a ani som nedufala a gestacny vacok podrastol o 0,5 cm ... proste stal sa zazrak, uz tam bolo tolko vela miesta ... videla som to aj na ultrazvuku ..... nechapem, je mi tazko....aj ked vravia, ze takto je to lepsie....radsej skor, ako neskor.....je to tazke....bolo to predsa zive, bilo mu srdiecko, takze az tak povzniest nad to vsetko sa len neda :( ... o par dni pojdem do nemocnice, dat telo ako tak do poriadku a potom ostane len mysel ... ale vy mile tehulky, drzte sa, prajem Vam tehotenstvo bez problemov, nech mate krasne, zdrave a stastne deticky .... drzim Vam vsetkym silno prsty .... ahojte a mozno raz tu este budem, ale uz ako opat tehulka .... papa

gambika
26. sep 2012

@emka9 to ma velmi mrzi... 😔 verím tomu ze sa dás rýchlo dokopy a za chvilu budes znova tehulkovat... 😉

flower2
21. jan 2013

@hradnapani Ahoj, az v 10 tt? ja som bola na usg kde mi doktor povedal ze som v 4-5 tt, ibaze ja sm presvedcena o tom ze som otehotnela o mesiac skor, , takze som vtedy bola v nejakom 9 tt, mala som len 2 styky a z toho druheho je velminepravdepodobne ze osm mohla otehotniet..... neviem terza comu verit, vlastna intuicia a logika, alebo sono?
Bolo vidiet gestacny vacok, a v nom bola taka ciarka..... tak neviem:( prosim ta ako to bolo u Teba?

poisonblu
21. jan 2013

@flower2 ak by si bola v 9 tt tak by tam bolo nieco urcite vidiet...u mna v 10 tt uz malo embryo eucicky, nozicky

hradnapani
21. jan 2013

@flower2 v osmom nebola akcia srdiecka, v desiatom bola. No, ja mam zmiesane pocity z tych ultrazvukov a hlavne mam pocit, ze nie vsetci lekari ich vedia uplne spravne vyhodnotit. Na druhej strane si myslim, ze v tvojom pripade by sa lekar snad nesekol 4/5 tt a 9 tt , to uz je dost velky rozdiel a to embryo sa velmi meni z tyzdna na tyzden a medzi 4 a 9 tyzdnom je uz dost velky rozdiel aj na pohlad...
Otehotniet sa da naozaj aj akoby "z nicoho", je tu par takych maminiek na fore, staci jedina zivotaschopna zubrienka 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre