Rozšírený komorový systém mozgovej štruktúry

petritta
19. apr 2020

Ahojte, chcem sa opytat, ci ste sa uz niekefy na sone stretli s terminom rozsireny komorovy system mozgovej struktury a co to znamena?

meluela
19. apr 2020

@petritta to znamena nabeh na hydrocefalus .. ale je dost mozne, ze sa to do dalsieho sona upravi, pripadne neskor. kebyze nie, treba konzultovat s neurochirugom, tieto veci sa uz daju v dnesnej dobe fajn riesit, niekedy netreba operaciu a niekedy treba. mozem pripadne poradit dobreho neurochirurga. drzim palce

elf4
19. apr 2020

@petritta moje deti obe mali tiež rozšírené komory po narodení.. Narodili sa 36,6 TT.. Tiež som sa bála... Nakoniec všetko v poriadku.. Ultrazvuk mozgu v 1 mesiaci to vyvratil

deti95060810
19. apr 2020

rozšírenú komoru mozgu zistili dcére až po narodení. Ani sa nám to neunúvali osobne povedať - len napísali do správy. Mali sme problémy , cvičili sme vojtovku.

petritta
autor
19. apr 2020

@meluela dakujem...zistili mi to v 10 tt...30.4. idem na prvotrimestralny skrining...potom sa ozvem

petritta
autor
19. apr 2020

@elf4 super...tesim sa

petritta
autor
19. apr 2020

@deti95060810 to ma mrzi...niektori lekari su hroza...mne to zistili v 10 tt a hned ma posielaju na dalsie vysetrenia...vojtovka vam dufam pomohla, ako ste na tom teraz?

meluela
19. apr 2020

@petritta drzim palce, oni ked uz raz nieco najdu tak to musia sledovat .. ale to je fajn, lebo aspon sa da vcas zasiahnut ak by bolo treba. v tychto skorych stadiach ale este byva vselico co sa casom ukaze ze je v poriadku

petritta
autor
2. máj 2020

@meluela ahoj...bola som na tom prvotrimestrialnom screeningu v KE ... doktor velmi zlaty...vsetko premeriaval a komentoval...na zaver...dietatko je zdrave...vysledky posle doktorke...tak tie budem vediet az ked pojdem k nej...

meluela
2. máj 2020

@petritta super, to sa tesim spolu s vami 😘 drzim palce nech vam uz nic nekazi radost z babatka

lea1234567
25. máj 2020

@meluela mohla by som vas poprosit kontakt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre