Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Škodí vyčerpanosť, stres, nervy a plačlivosť v tehotenstve?

sonicika
1. apr 2014

Mám jedno dieťa a prvé tehotenstvo bolo také...a zda sa mi ze sa to nanho prenieslo..myslite ze psychika matky vplyva na dieta? ake mate skusenosti?
ked sa zena citi vyslovene nestastna demotivovana ...psychika dietata to nejak prijma??

sintra
1. apr 2014

Urcite ano, u nas to tiez malo vplyv.

edvelyn
1. apr 2014

Samozrejme ze sa to na dieta prenesie.si predsa s babom spojena a citi v brusku vsetky tvoje nalady..s aj ked sa narodi babo citi tvoj stres, nervozitu ale aj pohodu a radost

venija
1. apr 2014

urcite to ma na babatko vplyv. Ked je matka v pohode, dietatko je kludne, ked je vystresovana, dietatko je nepokojne, umrcane. Ako to moje.

cherry1981
1. apr 2014

Tak ja mam doma opak deti. Pri prvej som bola uplne kludna, vesela´kopa a mala bola velmi uplakane a narocne dieta. Pri druhom som bola sem tam nerovzna kedze dcerka mala 2 roky a ako pisem bola velmi narocna, tak aj druhe tehu bolo pre mna ´psychicky viac narocne, ale kupodivu syn bol ako anjelik,ani som o nom nevedela 🙂 🙂 Takze u mna to pri prvých detoch vooooooobec neplatilo. Tretie tehu som velmi tazko niesla a malinka bola a je uplakane dietatko, takze pri tretom sa mi to potvrdilo, aj ked ja tomu neverim , ze ked je mama na tom v tehu psychicky horsie, pripadne je nervoznejsia,ze sa to prenesie na dieta 🙂 🙂

ofinka83
1. apr 2014

Tak u mna to bolo naopak....mala som neskutocne stresy pocas tehotenstva a moja dcerka je vysmiata od narodenia ma rada srandicky a sala z nej optimizmus, kludna nie je ale skor fyzicky je velmi aktivna ale to zdedila po muzovi inak uplne oki tak neviem no urcite to babatko citi ale dolezite je co nastane ked pride na tento svet..ale kazde je ine samozrejme ;)

lulu369
1. apr 2014

Určite to má vplyv aj na dieťatko...No ja som bola v oboch tehotenstvách dosť nervózna, pri dcére dosť lenivá a tak sa zdá, že tá lenivosť prešla aj na ňu 🙂 pri synovi som bola vkuse v pohybe, stále som niečo robila a synátor je strašne živé dieťatko, od ráno do večera sa nezastaví vkuse niečo vymýšľa... Teraz čakám tretie bábo - toto tehotenstvo je asi moje najhoršie (začínam sa smiať, že som už na to pristará), stále by som spala, som lenivá, strašne náladová (najmä nervozita u mňa dosť prevláda ☹ ) tak uvidíme ako bude toto bábo keď sa narodí.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli