Škodia gélové nechty bábätku v brušku?

alexandra25
28. sep 2010

ahojte, mam taku otazocku ci skodia gelove nechty v tehotenstve babatku ....
Som cele dni doma nudim sa a tak ma napadlo ze si skratim cas a spravim si gelove nechtiky .... mam doma celu sadu takze som nikam nemusela chodit a chcela som si ich naposledy pred babatkom este uzit .... potom uz ich robit veeelmi dlho nebudem.No a ked som si ich spravila ma kamoska zdubala ze ci chcem ublizit babatku :( vobec ma nenapadlo ze aj taketo nieco by mohlo uskodit :(:( .... ani v noci som nespala co som nad tym rozmyslala .... Dnes som nasla na zopar forach len to ze skodit by to nemalo,ale to boli prispevky spred 3-4 rokov ...... ak niekto vie prosim nech napise .... dakujem

sallina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moon1979
5. jan 2013

skôr sa prikláňam k názoru, že práve UV lampa môže byť problém ... a necht je živá časť tela, keď sa zahrieva dostávajú sa do tela látky z gelu a všetkých tých dezinfekčných prostriedkov, odmasťovačov a podobne, všetko je to chémia ... môže a nemusí to byť problém, ale v tehotenstve by som sa tomu asi vyhýbala ...

stojdulka
9. jan 2013

ja nosím gélové nechty od začiatku tehu aj predtým som nosila a nik mi nič nepovedal že by to mal byť problém

allesandra
19. sep 2013

Milé žienky, s touto otázkou som sa zaoberala už velmi dávno, nakolko mám nechtové študio a radila som sa s niekolkými lekármi.
Pokial chodíte do salonu, kde používaju produkty schválené EU a neobsahujú škodlivé kyseliny, je to bezpečné. V tehotenstve by som sa akurát vyhla akrylovým nechtom, nakolko akryl sa viac vpíja do prírodneho nechtu, a tak isto sa z neho možu vyplavovať škodliviny do tela.
V tehu sa hlavne treba z dialky VYHYBAT VIETNAMSKYM SALONOM, nakolko tu si nikto nieje isty materiálom ktorý Vám na nechty aplikuju a tak isto je tu hrozba nebezpečných pliesni a mykoz, na ktoré su tieto salony nachylnejšie, kvolí nedostatočnej hygiene.

sashha
19. sep 2013

Neškodia, robievala som si doma pravidelne, ale samozrejme som nepoužívala "pofidérne" gély a podobne 🙂 keďže som šla na cisarák, musela som si to dať dole 10min. pred pôrodom - to bol masaker 😀 a taktiež po pôrode som si spravila také kratučké - a samozrejme, nemá to vplyv ani na kojenie 🙂 ak si robievaš sama tak určite dbáš na kvalitu a hygienu a ak si nechávaš robiť, tak si na to daj pozor 🙂

nechtova
16. okt 2013

ahojte, milé slečny, ženy, matky. Ja som nechtárka, väčšinu robím akryl, všetky moje tehotné zákazníčky, počas celej doby tehotenstva a aj po ňom, nemali problém ani s nechtami ani s tehotenstvom ani s miminkom.
Momentálne som aj ja tehotná. Moja kamarátka vynosila dve deti a pritom robila s akrylom celé tehotenstvo. Samozrejme dbáme na kvalitu a hygienu ako u nás tak aj u zákazničiek. Sledujte viac etikety na potravinách čo jete a dávate priamo do tela, prestante pozerat televizor, aby vám furt nahovarali čo je dobre a čo nie a používajte "zdravý sedliacky rozum" .

maminkazuzulka
16. okt 2013

ahojte, ja nosim gelove nechty uz asi 10 rokov, aj v tehotenstve uplne bez problemov,aj pri porode (rodila som na Kramaroch) v pohode, dokonca som mala gelove nechty aj nohach 😀 ,ale je pravda, ze pri porode som mala len francuzsku manikuru, ziadne divoke farby a nikto nepovedal ani slovo.

lucia_ma
20. jún 2014

mile mamicky, musim sa priznat ze ja nechodim na fora a modry konik sa mi paci kvoli sekcii bazar. Nechcem Vam davat rady, len sa podelit o nazor a sami uznajte co dalej..
Zakladne su dve veci - uvedomit si ze v tehotenstve sa dava dietatu zaklad na cely zivot, cize to co mu teraz uskodi sa nemusi prejavit okamzit alebo po porode.. a po druhe nechavat si radit od ostatnych mamiciek ktore davaju len svoj laicky nazor je podla mna velmi nezodpovedne. Ja mam gelove nechty a je to uzasna vec, ale v tehotenstve s nimi koncim - je nebezpecne vzdychovat ciastocky ktore sa uvolnuju pri obrusovani a takze som citala studiu ze latka ktora je v gely priamo nepriaznivo vplyva na plod - ako napr amoniak pri farbeni vlasov- prenika cez kozu az k plodu a tiez sa vzdychuje.
to ze nejaka zena mala gelove nechty a teraz ma zdrave dieta nic neznamena. treba si precitat studie a odborne clanky pretoze vela veci sa moze prejavit az casom.. od imunity az po nachylnost na astmu..
tolko moj nazor.. nenechajte sa ovplyvit tymi ktore horovia laicky a stylom ja si myslim.. hladajte nazori odoborniikov, ved ide o zdravie vasho dietata.. 😕

uberfrau
20. jún 2014

preboha... mám nápad..akonáhle otehotniete zatvorte sa do miestnosti 2x2 m a trčte tam celých 9 mesiacov, aby sa Vám náhodou niečo nestalo, resp.dieťaťu.. toto už je choré

lenka110611
20. jún 2014

ty vole niektorým mamičkám už drbe... sorry.. normálny človek takúto otázku ani nepoloží...

lobotienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babulkabamb
26. aug 2020

Ja mám tak tiez gélové nechty ale má trasne svrbia prsti môže to byť z nechtov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre