Skríning v prvom trimestri

vilma20
14. apr 2014

Prosim poradte, lekarka ma poslala na skrining v 13TT, ale po tom co citam, kolko zlych vysledkov vyslo a nakoniec bolo vsetko dobre, tak sa velmi bojim..viem ze aj keby mi nieco vyslo, tak to nic neovplyvni, len to bude zbytocny stres, Tak ma potom vyznam tam ist???

kiwi82
14. apr 2014

@vilma20 ahoj ak myslíš na tie krvné testy na vývojové vady, tak na tie som ani ja nebola, odmietla som a doktor to rešpektoval. ale bola som na 3D ultrazvuk, kde nám spočítali aj prstíky 🙂

jana312
14. apr 2014

...ja som tiež mala najprv skrining a na 3D ultrazvuk som musela čakať vyše týždňa po výsledkoch zo skriningu. Ten dopadol tak, že mi bolo oznámené, že moje dieťa pravdepodobne bude mať "Downov syndróm". Následujúce dni som preplakala....A ultrazvuk ? Tam som sa dozvedela, že moje dieťa je absolutne v poriadku.
Dnes mám ZDRAVÉHO 3-ročného synčeka 🙂 🙂 🙂
Tak potom k čomu sú dobré takéto stresy pre nastávajúcu mamičku, to fakt nepochopím.

vilma20
autor
15. apr 2014

a z coho vlastne pozostava ten prvotrimestrialny skrining? nieje to ultrazvuk a odber krvi? ja tiez vtom nenachadzam logiku, naco je ten stres dobry!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre