Sóda bikarbóna a zistenie pohlavia dieťatka

dukokatka
15. mar 2013

Co sa tu nedocitam na m, konikovi,ze sa da urcit pohlavie dietata v tehotenstve aj so sodou bikarbonou.Date si do pohara sodu a vycikat sa a ked sumi tak bude chlapec a ked nesumi tak dievca.Rada by som vedela ci to vychadza.a cinsky kalendar co vy na to.http://www.chinesegenderchart.info/gender-ca...

pulsatilka
15. mar 2013

ked das k sode bikarbone ocot tiez zasumi... 😀 ten -ocot, ten-chlapec 😝 ....sumenie sposobuje, unikajuci oxid uhlicity, ktory vznika pri chemickej reakcii...

mezike
16. mar 2013

ja som to skusala, nic nesumelo a predsa mame chlapceka 🙂, treba to brat, ako vsetky tieto "metody" urcenia pohlavia s nadhladom.

briketa
16. mar 2013

a teraz to moze byt, ked zasnezi tak chlapec a nezasnezi tak dievca 😀 😀 😀

dajdarax
17. mar 2013

mno ja som to skúšala asi pred dvomi mesiacmi,nešumelo...malo vyjst dievčatko 🙂 ale doki si je istý,ze čakáme chlapčeka 😀,verííím skôr jemu hihihi 😉

radko23
23. mar 2013

mne vsade vychadza dievca , no podla sody bikarbony chlapec

radko23
23. mar 2013

@dajdarax nebude to skor naopak ze ked sumi tak dievca?

dajdarax
25. mar 2013

@radko23 ,nie nie,vraj u chlapca za to šumenie môže vraj testosteron, aspon tá baba to tak tvrdila... 🙂 😝 ,druhýkrát som si už test nerobila :D ale doktor na sone si bol veľmi istý,uvidím o pár mesiacov :D

kejtinka
3. apr 2013

@dukokatka - no my sme si s dievčatami zo súkr. skupiny robili test so sódou a zatiaľ nám vyšlo. Mne nešumelo a čakáme dievčatko. Podľa toho linku čo si dala ten čínsky kalendár mi tiež vyšlo dievčatko. Ale či by som sa na to spoliehala, to asi nie. 🙂

radko23
4. apr 2013

j auztej sode neverim prvy krat sumela , no za par dni som robila nanovo a nic sa nedialo

calea101
7. apr 2013

Cavte baby, niekde som čítala, že test so sodou treba robit v 13tt. Ja som akurat v 13 tt a skusila som ho zo zvedavosti. Trosku zasumela, ale iba, ked som si dala poharik k uchu - nebolo to vyrazne sumenie, ako ked nalejete do sody ocot.
No a teraz fakt neviem, ako vyhodnotit výsledok testu 😒 Záver: ziadna pena nebola, iba ked som sa velmi sustredila - akesi sumienkovanie - no ako hovorim, poharik som mala dobreze nie nalepeny na uchu.

reni1512
7. apr 2013

@calea101 na to sa nespoliehaj 🙂 co ma byt tak bude... aj tak to zistis az na usg a mozno skor, mozno uplne neskoro..🙂

bbtina
7. apr 2013

Jeeejda toto by mi uz fakt nenapadlo 🙂 a nezáleží nejaké ph mozu aj od stravy?

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tanula84
20. máj 2013

dievčatá a v ktorom týždni sa to má robiť?ja som čítala,že v 10tt,alebo v 12tt 🙂 či kedy treba?

kaciaatko
23. máj 2013

Babenky, ja som to teraz skusala stou sodou, dala som lyzicku sody, ocikala a sup spenilo sa a sumelo , potom som este skusila naliat trosku octu a div sa mala som z toho "hrnecku var".....myslite, ze by nam to konecne mohlo vyjst s chlapcekom...

valerko2004
23. máj 2013

nesumelo zeby to dievcatko bolo ale kde ja sak som 32tt tak to uz je za mnou uvidime 🙂 co to bude skor som o tom nevedela 🙂 skodaaaa

tanicka1984215
29. okt 2013

No ja som si robyla ten cinsky test a podla neho my vislo ze druhe babatko bude dievcatko tak este si skusim to s tou sodou bikarbonou 😉 a uvidim co my vinde ale s manzelom sme velmi tuzili po dievcatku tak uvidime ci to vislo.. 😉

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anabelleee
18. mar 2014

mne sa podla cinskeho roku 2012 narodil chlapec, vtedy aj soda sumela, teraz mi podla cinskeho vychadza dievca a soda nesumi, tak uvidime ....

pulsatilka
19. mar 2014

tiez som sa sem vratila, lebo mi niekto "lajkol" komentar.... a zistila som kolko srandistov je medzi nami 😀 😀 . pohlavie utrcuje kombinacia chromozonov X Y a soda bikarbona (NaHCO3) nema nic spolocne s urcovanim polavia!!! maximalne zstistite, ci mate kysely moc 😀 😀. ....

anabelleee
21. mar 2014

@pulsatilka ved jasne, ze to urcuju chromozomy XY od muza, ale moc moze byt v dosledku otehotnenia viac kysly pri chlapcovi a menej pri dievcatku, mne pri prvom sumelo hned, chlapec sa vytasil uz v 13. tt a teraz sa skryva, lekar v 18. tt naznacil babu a ani moc nesumel, absolutne, akoby som tam vodu naliala a pri chlapcovi akoby ocot, ale citim sa na vlas rovnako, pribrala som tak isto, aj mi chuti to iste, brusko sa mi zda, ze teraz viac vycnieva, plet sa mi zlepsuje aj vlasy ako pri prvom ... som zvedava, ci to bude predsa baba

aurora88
27. mar 2014

@anabelleee a v ktorom tt by sa to teda malo robit? a kolko tej sody mam dat do hrnceka a ocikat priamo ci potom naliat z ineho hrnka? dakujem 🙂...neda mi to neskusat taketo prkotinky :P

anabelleee
27. mar 2014

@aurora88 juuuuj, tak to ja v tom nie som odbornik, skus pozriet este ine podobne temy na konovi, tiez som to skusala len zo srandy 🙂

siska765
1. júl 2014

no neviem od kolkeho tyzdna sa to robi ,prave som skusala 🙂 absolutne nesumi,tak uvidíme ,ked odla cinskeho to ma byt chlapec 🙂

mata.g
21. jún 2015

@aurora88 cau, pozri si youtube, tam je kopec videi. Ja tiez skudim 😁

mata.g
22. jún 2015

@anabelleee Ahojky ako ti dopadol ten test so sodou pri druhom tehu? Mne test teraz vobec nesumel, ale ci bude spolahlivy netusim 😂

ywa16
26. jún 2015

Baby som v 35tt a doktor doteraz tvrdi ze to bude jednoznacne chlapcek no cinsky test aj soda hovoria ze dievcatko... uz dlhsie mam pocit ze to nebude chlapec aj ked brusko take mam... uz neviem co si mysliet vybavicka je prichystana komplet chlapcenska :D co si o tom myslite??

luma1
7. aug 2015

Tu sodu som neskusala ale k tomu cinskemu : prve mi ukazovalo ze budem mat dievca a mam syna druhe tehu mi ukazuje ze chlapcek a cakam dievcatko takze presny opak v mojom pripade :D

radka816
31. aug 2015

Mne vyslo podla sody dievcatko a cakame chlapceka takze tak 😊

mata.g
31. aug 2015

Mne tiez vyslo zle. Soda nesumela = dievcatko a naopak - cakame chlapceka 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre