Som druháčka na strednej a som tehotná

sonarumanova
18. nov 2014

Želám krásny večer. Dnes som za dozvedela že na 75% mám v brušku môj vytúžený pokladik Miška/Zuzku. Všetko by bolo krásne ak by som mala aspoň o 3 roky viac , vlastné bývanie a stabilnú prácu. Bohužiaľ opak je pravdou som 2 na strednej škole a bývam s rodičmi v 3 izbovom byte, ktorý sú v rozvodovom konaní. Môj priateľ má 17 a je tiež 2 na strednej. Nikdy som nemala to práve rodinné zázemie... Otec mi od mala nadával do kuriev a špín, maminka ma ľúbila a chránila si ma. Keď sa pred 10 rokmi narodil môj braček, jej vzťah ku mne akoby ochladol. Bola som na tom psychicky veľmi zle a z toho všetkého má vyliečil môj priateľ s ktorým som už cez dva roky. On to tiež doma nemá ľahké. Otec alkoholik mama sa ide zodrať no finančná situácia im nedovolí odísť od tyrana. Moje momentálne pocity ? Ako som mohla toto urobiť mojej maminke ? Potrat ? Nie to by som psychicky nezvládla. Čo budem ďalej robiť ? Adopcia ? Do konca života by som sa s tým nezmierila. Prosím odpustite si blbé reči, nie som dievča ktoré si pustí chlapca k telu po pol roku... Niake riešenie ? Také, aby som nikomu neublížila... Hlavne nie mamine,tomu krehkému živému stvoreniu a priateľovi. Asi tu hľadám iba kúsok empatie. Je tu niake dievča s podobným príbehom? Ďakujem Soňa

hanka_april
20. nov 2014

ak nie si tehotna, aspon sa z toho pouc a snaz sa....

katy2
20. nov 2014

@rencici27 neprehanaj... kolko zien dostalo vyvolavacku a nakoniec to bolo tehotenstvo....

iv01
20. nov 2014

@rencici27 vyvolavacka urcite nevyvola potrat, ja som mala test negativny, dostala som vyvolavacku ked som bola tehotna..... 😀

rencici27
20. nov 2014

Kocky sorac ale žiadna zodpovedná dr nepichne vyvolávacku !!!!!...a mam kamosku gindu takze viem ......zodpovedna dr urobi krv test a este hore dole kolko mas rokov uz ...

rencici27
20. nov 2014

@katy2 neprehanam......

rencici27
20. nov 2014

@iv01 vyvola zisti si zlozenie....a potom hovor....mala si šťastie

sonarumanova
autor
20. nov 2014

Tak teraz vidno kto si tu vymýšla vyvolávačka dieťatku neublíži... Oveľa viac by mu uškodil acilpirín atď.

iv01
20. nov 2014

@rencici27 sice to nie je odborny clanok, ale zakladne info sa docitas http://zena.atlas.sk/vyvolavacia-injekcia-ako-f... , tak nebudem stresovat buduce mamicky

rencici27
20. nov 2014

@iv01 najdi si odbor clanok a nie clanok co pisala amaterka a nik nestresuje je to realita.....a uz nemam chut to riesit opustam ja konverzaciu.........

rencici27
20. nov 2014

@sonarumanova neobvinuj s klamstva pokial nevies....tak isto mozem ja teba nazvat klamarkou....

mamcucha
20. nov 2014

@rencici27 mozes sa hanbit, ta 17tka, co tu ziadala radu, vie o vyvolavacke viac ako ty! Vyvolavacka su hormony, ktore babatku skor pomozu, ako uskodia.
Tej tvojej kamaratke gynekologicke by mali zobrat diplom, ak tvrdi, ze to vyvolava potrat..

garrincha
20. nov 2014

@rencici27 ja som dostala tiez vyvolavacku a nakoniec to bolo tehotenstvo, vymen gyn aj ked je to kamoska urobis mozno lepsie pre teba a svoje dieta...

katy2
20. nov 2014

@rencici27 nastuduj si aj v odbornej literature - hormony, ktore obsahuje vyvolavacka, dokonca plodu prospievaju a nie skodia... takze zopakujem - prehanas a siris dezinformacie... ak tvoja gynekologicka tvrdi nieco ine, nech vrati diplom 😕

katy2
20. nov 2014

na doplnenie : Agolutin - vyvolavacia injekcia - pribalovy letak:
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/ago...
Okrem ineho sa podava aj v TEHOTENSTVE - citujem:
V tehotenstve sa používa pri nedostatočnej produkcii progesterónu, k udržaniu tehotenstva v prípade habituálneho resp. hroziaceho abortu.

sonka3535
20. nov 2014

Ach jaj, Sonicka. Ked sa tak volas. 🙂 Mali sme v rodine podobny pripad, svagrovi otehotnela jeho prisvojena manzelkyna dcera 15rocna a v prvom momente som myslela, ze ju zabije. No nestalo sa, pretieklo vela slz, ukludnili sa nervy a preslo 5 rokov. Svagrove manzelstvo sice nevydrzalo, no mala ma 4 roky, bola na maminej stuzkovej a prezili to obe. Otec malej sice stroskotal na plnej ciare - sedi v base za marihuanu, no dievcata nejako bojuju a nikto uz neriesi, kde sa stala chyba. Nepotesis nikoho touto spravou, necakaj pochvalu, pretoze to lahke mat nebudes ani ty, ani tvoji a partnerovi rodicia. Ja deti nemozem mat, dala by som cokolvek za to mat babo a len sa pytam, preco sa toto deje ludom, ktori este o to babo nestojaa, resp. ich maju tolko kolko chcu a uz nechcu.Ked budes tehotna, maj ho, raz za to budes vdacna, aj ked to bude na 100% tazke 😉 .

radopp
21. nov 2014

Netreba si nič pichať, nikdy neviete aké svinstvo injekcia obsahuje.

mamcucha
16. jan 2015

@sonarumanova ahoj. Ako to dopadlo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre