Som druháčka na strednej a som tehotná

sonarumanova
18. nov 2014

Želám krásny večer. Dnes som za dozvedela že na 75% mám v brušku môj vytúžený pokladik Miška/Zuzku. Všetko by bolo krásne ak by som mala aspoň o 3 roky viac , vlastné bývanie a stabilnú prácu. Bohužiaľ opak je pravdou som 2 na strednej škole a bývam s rodičmi v 3 izbovom byte, ktorý sú v rozvodovom konaní. Môj priateľ má 17 a je tiež 2 na strednej. Nikdy som nemala to práve rodinné zázemie... Otec mi od mala nadával do kuriev a špín, maminka ma ľúbila a chránila si ma. Keď sa pred 10 rokmi narodil môj braček, jej vzťah ku mne akoby ochladol. Bola som na tom psychicky veľmi zle a z toho všetkého má vyliečil môj priateľ s ktorým som už cez dva roky. On to tiež doma nemá ľahké. Otec alkoholik mama sa ide zodrať no finančná situácia im nedovolí odísť od tyrana. Moje momentálne pocity ? Ako som mohla toto urobiť mojej maminke ? Potrat ? Nie to by som psychicky nezvládla. Čo budem ďalej robiť ? Adopcia ? Do konca života by som sa s tým nezmierila. Prosím odpustite si blbé reči, nie som dievča ktoré si pustí chlapca k telu po pol roku... Niake riešenie ? Také, aby som nikomu neublížila... Hlavne nie mamine,tomu krehkému živému stvoreniu a priateľovi. Asi tu hľadám iba kúsok empatie. Je tu niake dievča s podobným príbehom? Ďakujem Soňa

lyzzy
18. nov 2014

@sonarumanova... Príprav sa na to že tu budeš zdrbana z každej strany.Dopredu ta chcem ochrániť pred tým

cicimotinka
18. nov 2014

Sama si si odpovedala... potrat nie, adopcia nie, ostáva Ti iba byť maminou... zober si príklad od svojej maminy, sama píšeš - ľúbila Ťa a chránila Ťa... takže vieš, čo treba s tým Tvojím drobčekom - ľúbiť a chrániť... a všetko ostatné bude ok, nie si prvá ani posledná, ktorej sa niečo také prihodilo... a pokiaľ máš priateľa, ktorý bude stáť pri Tebe, je to len dobre... ak budeš kojiť, budeš mať minimálne náklady na bábätko... a čo vravia ostatní? nerieš... a už vôbec nerieš, ako neublížiť ostatným... porieš si to, ako neublížiť sebe a bábätku... držím palce

kikush1811
18. nov 2014

Velmi ti drzim palce. Riad sa srdieckom. Ja som v podobnej situacii. Teda, mam trosku viac rokov a rodim uz co nevidiet ale otecko sa na nas vykaslal a ostali sme bez financii. Vybavicku som podostavala a pokupovala po bazaroch. Neviem co bude dalej, viem len to, ze tu moju blsku milujem nadovsetko 🙂

sonarumanova
autor
18. nov 2014

@cicimotika ďakujem vám za odpoveď. Moja maminka nemohla kojiť, netvorilo sa jej mliečko. Predpokladám že to bude dedičné. A čo škola a financie ? Priateľ síce pri mne bude, ale niaku extra finančnú pomoc nebudem môcť očakávať... A čo bývanie ? Nechcem ísť bývať k alkoholikovi ale tiež nechcem vidieť sklamanú tvár mojej maminky...zlomilo by ma to... Som zúfalá :'( vôbec sa necítim nato,aby som mohla v poriadku vychovať dieťatko...

zltalienka
18. nov 2014

http://www.alexisporadna.sk/

skús pozrieť tieto stránky

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sue
18. nov 2014

@sonarumanova ach dievča zlaté :( objímam na diaľku,chyba sa stala,už sa neodstane :( s pravdou by si mala ísť von...a uvidíš. Istotne kontaktuj alexis,sú to kúzelnì ľudia. Ale pouvažuj aj o adopcii alebo pestúnstve niekoho blízkeho. Musíš myslieť aj na dieťatko... V kt.si týždni? Koľko máš rokov?

mawka
18. nov 2014

@zltalienka ta stranka je fajn, ale este som nenasla projekt, ktory by sa venoval do hlbky profylaxii. bohuzial. sexovat mladych bavi, ale o nasledkoch su slabo informovani. alebo im je to jedno.

stangb
18. nov 2014

ja si myslím, že by si sa s mamou mala čo najskôr porozprávať, a tvoj priateľ zase s tou jeho, dať hlavy dokopy a nejako to poriešiť (myslím bývanie a pod.) ak su tvoji rodičia v rozvodovom konaní, môže trvať kým otec odíde, lebo sa musia majetkovo vysporiadať, ale ak podal návrh na rozvod on, možno už má nejaký plán ako odísť a tak by vam nemuselo byť v trojizbáku zle.navyše mala by ti pomôcť aj priateľova rodina, aspoň čo sa financii týka, aj keď ako vravíš nie su na tom dobre, ale aspoň niečo.určite sa posnaž pokračovať v škole,dá sa individuálne, ale určite si dokonč školu. a vieš keď budete chcieť, všetko zvladnete, len sa nevzdávaj. veľa síl prajem a nech sa vám darí

cicimotinka
18. nov 2014

@sonarumanova ak začneš hľadať pomoc, nájdeš ju... myslím, že je tu dosť mamičiek, ktoré by Ti pomohli s výbavičkou (aj ja Ti dačo môžem posunúť, ale mám 2 chlapcov)... škola sa dá prerušiť a dokončiť neskôr (ja si tiež teraz dorábam VŠ a to budem mať 40)... ak si niekto chce privyrobiť, tak si prácu nájde aj keď len v nejakom supermarkete... ľudia nie sú takí zlí... len ak nepochodíš doma, obráť sa na známych, aj cudzích... ja som tiež bola nedávno skoro 6 týždňov v nemocke, manžel bol s deťmi sám a čo myslíš, čo sa stalo? Tí, o ktorých sme mysleli, že pomôžu, sa na nás vykašľali a známi, ktorých sme ani nechceli otravovať s pomocou, tí sa sami ozvali a pomáhali... taký je život, len sa ho netreba báť... kojenie nie je dedičné, dnes je veda zase o kus vpredu... laktačné poradkyne fungujú a dokážu veľakrát zázraky...

sonarumanova
autor
18. nov 2014

Mám 17 rokov v auguste budem mať 18. Veľmi pekne vám ďakujem za podporu, pravdupovediac som čakala osočovanie. S mojím otcom je to komplikované a z bytu budeme musieť odísť asi my. Mamina má 400 eur a kopec dlhov. Veľmi sa za seba hanbím... Vždy som maminke sľubovala, ako pôjdem do zahraničia, zarobím peniažky a bude nám konečne lepšie... Nechcem ju sklamať ešte aj ja... Je to pre mňa najdôležitejšia osoba na svete samozrejme spolu s mojím bračekom.... Priateľ je fakt úžasný a veľmi ho ľúbim, plánuje si ma vziať... A aby toho nebolo málo chodím na gymnázium a neviem či to zvládnem. V učení som nikdy niak nevynikala... Každopádne ďakujem za podporu.

cicimotinka
18. nov 2014

@sonarumanova zvládneš to... nič iné Ti neostane... život sa nikdy nezastaví... za 3 roky pôjde dieťa do škôlky a Ty sa môžeš rozhodnúť - dorobiť školu, ísť do práce... na tom, čo sa stalo, nie je žiadna hanba... ja mám kamošku, otehotnela ako Ty... v auguste mala 18, v septembri sa jej narodilo dieťa a jej priateľ mal v novembri ešte len 17... proste sa stalo, niekto im povedal, že sa pri prvom raze nič nemôže stať... všetci na nich tlačili, aby šla na potrat... nedali sa... sú 20 rokov spolu, majú 2 deti, postavili si domček... všetko sa dá, len treba život chytiť za pačesy a neplakať v kúte...

danieli
18. nov 2014

no podla mna to krasne citis, vies co chces a nechces, velmi ti drzim palce a to kojenie ako pise cicimotinka, ani mna mamina nekojila a ja som este pred porodom vravela, ze to nepojde a nakoniec hotova mliekaren plne dva roky, maly nepoznal umele mlieko

misdan
18. nov 2014

@sonarumanova len jedno ti poviem, vsetko sa da ked sa chce 🙂 treba najma podporu rodiny..drzim palce

katrinka8
18. nov 2014

@sonarumanova - si úžasné dievča a budeš úžasná mamina 🙂 Cítiť z Teba veľkú lásku k maminke a bračekovi a tiež k bábätku. Neboj sa, určite to zvládneš. Rodina Ti pomôže, aj keď z počiatku to asi bude trochu zložitejšie. Baby Ti už napísali, čo a ako sa dá. A nezabudni, žiadna kaša sa neje taká horúca, ako sa navarí. Zo začiatku bude mamina asi v šoku, ale predýcha to a nakoniec sa budete spolu radovať z bábätka. Nič nie je stratené, máš pred sebou celý život. Bude iný ako život Tvojich spolužiakov a kamarátov, ale to ešte neznamená, že horší. To, čo získaš, alebo vlastne už máš, je to najcennejšie, čo nám život môže dať 🙂

sue
19. nov 2014

@sonarumanova aj tvoja mamina je riadny bojovnik ! Neboj ! Ak to takto pevne citis,nepochybuj uz. Uz ries veci takto. Kocky maju pravdu,treba sa co najskor porozpravat s maminami. Ak budes mat v lete 18,nie si vobec dieta. Drzim ti palce !

maslenka47
19. nov 2014

@mawka aka profylaxia prosim ta, ved sama pise, ze to decko je jej *vytuzene*. Vyrasta v otrasnych podmienkach, a sama nespravi ani makke FN aby jej decka vyrastali inak. Pride mi to ako vrchol nezodpovednosti, hlavne voci niekomu, po kom tak strasne tuzi.... Ale to je na slovensku zjavne moda, vsak on jej ten zivot nakoniec niekto zaplati, ci uz dobrovolne alebo nie 😠

@sonarumanova

mawka
19. nov 2014

@maslenka47 hej, hej... vytuzene, ale keby prislo neskor. obaja vyrastaju v zlych podmienkach, ked to maju tazke ich rodicia, ako mozu ocakavat pomoc od nich, no neviem. stat sa moze aj mojej dcere, ale dufam, ze nie, lebo aj keby som nemala ja co jest, dcera nafasuje antikoncepciu kazdy mesiac alebo teda nieco podobne, co ju ochrani. preco takto nerozmyslaju ini rodicia?
iste, poznam pary, ktore to uspesne dotiahli do manzelstva a spokojneho zivota, ale vacsinou aspon ten chlap bol starsi a uz mal po skole a chodil do prace. ale dvaja studenti? tiez nemam slov.... no co uz.

namornicka
19. nov 2014

@sonarumanova Zober si to tak, že teraz vám (tebe a priateľovi) nič iné neostáva ako prerušiť školu po pôrode, ty budeš s bábom a on pôjde pracovať, proste musí vás uživiť a ty sa budeš starať. Dieťa pôjde do škôlky a vrátiš sa na gympel. Pokiaľ nemáte finančnú pomoc od rodičov tak si tie peniaze musíte zabezpečiť samy, keď dokončíš školu ty tak môžeš ísť robiť a on zas do školy. Oblečenie ti môže niekto darovať alebo kúpiš lacnejšie na bazáre. Porozprávajte sa sa spolu a zvážte reálne kroky, potom sa každý porozprávajte s rodičmi. Držte spolu a mysli hlavne na seba a na bábo. Keď pominie tvoj počiatočný šok z tehotenstva tak začni plánovať veci. Tragédia to nie je, tragédia je vojna alebo živelná katastrofa. Proste si si skomplikovala život, nie si prvá ani posledná.

anatalia77
19. nov 2014

@mawka darmo das dcere antiku do ruky...ak bude chciet tak ju brat nebude. Toto nie je vzdy zodpovednost rodicov. To uz si davkuju mlady.

mawka
19. nov 2014

@anatalia77 tak hadam ju aj kontrolujem, nie? ved poviem tu to mas a kazdy den pri ranajkach alebo vecer ju uzijes predomnou. ide o navyky. a ano, aj o to, ci rodicia maju zaujem take nieco s detmi riesit alebo nad tym mavaju rukou. a ide o zodpovednosti mladych.

maria1989
19. nov 2014

@sonarumanova počuj, robila si si tehotenský test? alebo odkiaľ vieš, že si tehotná? pýtam sa len preto, že si písala, že si tehotná na 75%... tak ako? si či nie si?

sonarumanova
autor
19. nov 2014

Neviem zajtra idem na vyšetrenie včera som si robila test bol tam duch a dnes som opakovala a už iba jedna čiarka @maria1989

leni_
19. nov 2014

Držím Ti palce pred 11 rokmi som bola v podobnej situácií ako ty a nebudem ta klamať všetko bolo velmi ťažke a chcelo to velmi vela odrikania a obety. Hlavu hore 😉

radopp
19. nov 2014

@sonarumanova Buď mamou, nikdy to neolutuješ. Začni si vybavovať rodičovskú dávku, nejakých 200 eur mesačne, zíde sa ti. Spýtaj sa na úrade na dalšie dávky. Sunar vpohode nahradí materské mlieko. Ak chceš kojiť, kúp si elektrickú odsávačku, pravidelným odsávaním sa zvýši tvorba mlieka. Informuj sa na dobrú porodnicu. Priatel by mal uvažovať nad prácou, vlastným bývaním a zabezpečením rodiny. Jedna čiarka znamená že nie si tehotná. Na testy nechod, aj tak tým nič nezmeníš.

sonarumanova
autor
20. nov 2014

Ahoj žienky, tak dnes som bola u gynekologičky a urobila mi len ster a pichla vyvolávačku. Ak nedostanem o 3 týždňe som objednaná na sono.

nyusika
20. nov 2014

no, pekne...na 75 percent tehotna...sestnastrocna caka VYTUZENE dieta.
neverim, ze toto nie je vymyslene. teda, dufam, ze to je vymyslene, to znie lepsie.
lebo pokial to je pravda, tak dakujem pekne...

rencici27
20. nov 2014

@sonarumanova Prepáč ale žiadna dr ti nepichne vyvolávackú pokiaľ povies že máš podozrenie na tehotenstvo to je ako keby ti mala vyvolať potrat.....A mala ti zobrať krv a zajtra by si vedela výsledok. ....Neverim ti dievča podľa mňa si vymyslas....a dosť. ......

vika35
20. nov 2014

@rencici27 nemyslim si. vyvolavacka potrat nevyvola. a ked mala iba ducha a na druhy den nic, pravdepodobne ani tehotna nieje. niektore testy skresluju a vyvolavaju dojem ducha ale je to skor presvitajuca druha ciarka. no ved slecna to nakoniec zisti ci je alebo nie.
aspon si dobre premysli ci sa nabuduce nebude radsej chranit aspon kym nedostuduje

sonarumanova
autor
20. nov 2014

??? Nevymýšlam si. To vy ste asi neznalá. Vyvolávačka dieťatku neublíži. A nemám 16 ale 17.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre