Som prvýkrát tehotná a chcem vedieť, čo môžem jesť a robiť

zuzanita3
15. apr 2021

Ahojte žienky,
Potrebovala by som pomôcť, som prvý krat tehotná a neviem čo robiť. Máte nejaké rady čo môžem nemôžem? Čo by som mala nemala? Čo robiť nerobiť? Čo jesť nejesť? Čo brať nebrať? Čo kúpiť nekúpiť? Nejaké rady, typy, triky, odporúčania, skúsenosti.
Budem vďačná za každú odpoveď.

janinah
15. apr 2021

Prejdi si archív,tých rád je tu milion.Nemáš stresovať a nemáš googliť "hrôzostrašné" príbehy o zdravotných problémoch a ťažkých pôrodoch.Inak sa správaj normálne ako doteraz ,tehotenstvo nie je choroba a nie si prvá ani posledná tehotná,aby okolo teba muselo okolie chodiť po špičkách ako okolo kráľovnej.

zuzanita3
autor
15. apr 2021

@karhu ďakujem 🙏

karhu
15. apr 2021

@zuzanita3 s fyzickou aktivitou rozumne, tehotenstvo sice nie je choroba, ale ludske telo ma svoje moznosti a tehotnej zene netreba prepinat svoje sily..v nemocnici som stretla baby, ktore predcasne rodili, pripadne im hrozil potrat a nevedeli preco...potom vysvitlo, ze jedna sa prave stahuju, druhej skolabovala mama, tak stres, tretia veselo malovala obyvacku..cize hyb sa, ale s rozumom..

zanetakovacsova
16. apr 2021

@zuzanita3 jedz to na čo máš chuť lebo vlastne to pýta malé. Ovocie zeleninu poriadne umývaj. Mäso poriadne uprav. Aloe veru a bylinky vylúč. Hrozno prvé dva 3mestre veľmi pomáha na trávenie 😛vyhýbaj sa alkoholu a cigaretám. Nestresuj. Nepreťažuj sa a všetko s mierou 😇spi a oddychuj veľa. Za mňa ti odporúčam ešte femibion. Hygiena je dôležitá ruky častejšie umývať. Nenakupuj hneď.. Postupne...

vikybotka
16. apr 2021

Neviem či to tak majú všetky ženy ale za mna neodporúčam pomarančový džús vypila som na oslave 50-tky svokra asi 1,5 L a jediná tam vracala 😂 a segra mi potom povedala že to mala podobne 😂

appletree
16. apr 2021

@zuzanita3 zacni brat kyselinu listovu co najskor a bud v pohode🙂gratulujem🙂

zanetakovacsova
16. apr 2021

@vikybotka mne sa práveže žiadna pomarančový džús 😃pri telke zmizne rýchlo večer 😃

vikybotka
16. apr 2021

@zanetakovacsova no ja sa smejem spätne že všetci tam opitý a boli ok a ja jediná tehotná na dzusiku som vracala na 5-krát 🤦🏼‍♀️😂 ale asi zo má každá inak 🤷🏼‍♀️😂

hviera81
16. apr 2021

vynechaj sushi a tatarak hlavne :D z byliniek co pisali, ze sa nemoze, tak medovka sa moze, ostatne radsej vynechat, hlavne v prvom trimestri. sama uvidis co ti bude chutit a co nie, niektore veci by som mohla, a predsa som musela vyjst z kuchyne ked ich partner jedol 🙈
pohyb - urcite vynechaj nadskakovacky, beh, posilovanie.

angel993
16. apr 2021

@zuzanita3 súhlasím s @janinah, hlavne nečítaj čo všetko sa môže stať. Ja som pri prvom čítala a moja psychika bola úplne na nule. Až tak, že som si neverila že porodím, ešte na sále som plakala, že to nedám. Teraz som si to zakázala, radšej čítam knihy. Jem v podstate všetko čo doteraz akurát sa vyhýbam plesnivym syrom, údeninam a tepene nespracovanym potravinám. Zo začiatku mi bolo hrozne zle, tak som obmedzila aj sladké.

bagre
16. apr 2021

@zuzanita3 v skratke... ak nie si na rizikovom, tak funguj normálne
jedz normálne aj obsahovo aj čo sa objemu jedla týka s výnimkou biftekov, plesnivých syrov, a nepaster. výrobkov
pozor na lieky, bylinkové čaje
rob čo povie lekár, a ak niečo nebudeš vedieť tak sa opýtaj jeho - čo sa týka vyšetrení a podobne
a hlavne si vyberaj odkiaľ budeš čerpať info o tehotenstve. Nájdi si 1-2 seriózne zdroje a zvyšku nevenuj ani pozornosť ani čas.
Ak nemáš zdravotné komplikácie tak platí že tehotenstvo nie je choroba... Keď budeš v 7.mesiaci tak už budeš aj sama vnímať čo zvládneš a čo už je mimo tvojich momentálnych schopností...

zuzanita3
autor
17. apr 2021

žienky a keď od pondelka mám nastúpiť do práce s tým, že robím v obchode a budem musieť byť celý deň na nohách a zdvíhať krabice, to môže uškodiť babätku?

vasjar
20. apr 2021

@zuzanita3 ahoj, ak nie si v rizikovom tehu tak môžeš všetko, jest všetko na čo máš chuť (okrem surového mäsa)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre