Som tehotná 4 mesiace po pôrode

sheena95
5. júl 2015

Ahoj baby zistila som som ze som tehotna 4 mesiace po porode som s toho zufala neviem ci robiť aj manžel je v soku chcem si to nechať všetci sú proti tomu ze to bude riziko tak skoro po sebe , ja viem že je to riziko ale keď som si kukla co je ten potrat tak ma depka chytila s toho poplakala som si keď som videla že je to malý človek je tu niaka taká co sa jej to stalo . Som smutna vôbec sa netesim bojím sa ze oboriem moje deti o detstvo keď príde ďalšie nikomu sme to nepovedali lebo to by sme len pocuvali .

janickacrazy
6. júl 2015

@sheena95 Mojej kamoške sa stalo tiež tak, že malá mala 4 mesiace a ona zistila, že je znovu tehu. Tiež bola z toho na mrtvicu, aj o potrate uvažovala, proste bola úplne hotová. Jej manžel to zobral športovo, veľmi jej pomohlo sa s tým nejako vyrovnať a bábo si nechala a všetko bolo v poriadku, ani na rizikovom nebola. Okrem toho u nás na sídlisku máme jednu mamičku, ktorá má 10ročné, 3ročné, 2ročné deti a k tomu ročné dvojičky. Akože úprimne ju obdivujem, ako to zvláda a ešte aj každý den varí.

zimmi1
6. júl 2015

@sheena95 madzi mnou a mojim bratom je len 11 mesiacov rozdiel...mama prakticky otehotnela hned po sestonedeli, tiez jej vsetci radili, nech si da druhe dieta zobrat, ale nedala sa a tak nie som jedinacik 😉 druhe tehotenstvo prebiehalo absolutne v poriadku a tak isto porod 😉

vobec sa neboj, zvladnes to 😎

cecilia68
6. júl 2015

@sheena95 Nie, všetko o.k. obaja sa narodili klasickým pôrodom a načas....len potom to bolo "o hubu", keď som pendlovala medzi oboma drobcami, domácnosťou a mužom 🙂

cecilia68
6. júl 2015

@veronikax Ani ja som nemala ešte PM a otehotnela som ešte pred skončením šestonedelia a preto som nejaká sprostá cigánka? Proste sa to stalo, vedomosti o antikoncepcii len zbežné, nie ako teraz, 1000druhov kadejakých tabletiek, telieska a podobne. Netreba hneď útočiť a odsudzovať ☹

veronikax
6. júl 2015

@cecilia68 ja som jej nepisala ze je sprosta ciganka. Ale ze im sa to stava vo velkom....a nic sa nedeje....ziadne rizikove ani nic. Samozrejme ze je lepsie otehotniet hned po...ako uz vobec ;) A po 3 detoch ...ked uz nechcela dalsie....v tejto info.dobe ... si mohla davat pozor... ;)

guinevre
6. júl 2015

@sheena95 Mam kamosky, dve sestry rozdiel medzi nimi je 13 mesiacov, nebol ziadny problem, ale ich matka tiez mala trosku z toho depku. Ale dopadlo to dobre 🙂

cecilia68
6. júl 2015

@veronikax Áno, je pravda, že v tejto dobe a pri tých množstvách antik. si mohli dávať pozor, aspoň kvôli tomu, akí sú mladučkí ešte ☹

veronikax
6. júl 2015

@cecilia68 a dost velka pravdepodobnost...ze to ani nie je pravda ;) Kedze sa registrovala len pred par dnami :P

majusik11
7. júl 2015

jejda zeny namiesto podpory takato kritika? a pripada mi dosť blbé že vždy každý obvinuje len zeny, ved to muži tam pri tom neboli? my si tie deti robíme samé?..šak ani ona si ho neurobila len tak že na to pomyslela..to v prvom rade má mať muž na starosti..ved on rozdava! tak už jej dajte pokoj..4 dieta nie je ziadna katastrofa..poznam baby co maju 5 a nebanujú ani jedno a argument ze ostatnym detom berie detstvo je somarina..ta rodina je omnoho sudrznejsia a aj deti sú a ked su starsie nedaju na seba dopustit. Dnes ked mate jedno alebo dve tak su z nich rozmaznany krpci co uz nevedia co od dobroty a o chvilu vam zacnu skakat po hlavach viac ako tym co maju deti viac!

jerry
7. júl 2015

deti sú poklad buď rada že ich môžeš mať, koľké sú nešťastné a márne sa snažia o detičky. Toto som si povedala keď nás zaskočilo tretie. Teraz by sme ju a svet nedali, je to miláčik všetkých. Mám kolegyňu ktorá má do roka dve a druhá dokonca tri deti. A prežili to obe 😀 , a keď ešte píšeš, že máte svoje bývanie tak to je len veľké plus. Mne osobne sa viacej páči malý vekový rozdiel ako veľký. Odkrútiš si to skôr miestami možno s jazykom vyplazeným po kolená ale hlavné je zdravie. Držím palce 😉

laura1804
7. júl 2015

Deti su pozehnanie, nech pridu za akychkolvek okolnosti...vsimla som si, ze si veriaca a tak iste vies, ze ked ti bol zvereny taky poklad, tak dostanes aj silu vsetko zvladnut...Kazde dieta je dokazom, ze Boh este nestratil doveru v ludi...ked sa ty rozhodnes prijat dar, zaroven dostanes aj prostriedky, aby si ho zvladla...mozno prave toto dieta bude niecim vynimocne a bude pre teba a tvoju rodinu pozehnanim...nerozumiem a asi ani nikdy nepochopim postoj tvojej rodiny...ved ty si ta, ktora si to najviac "odskace"...nenechaj sa ovplyvnovat, ani znechutit...chod si za svojim a ked si sa rozhodla, hrdo si vybojuj toto tvoje dietatko...aj ked to bude tazke...a keby si sa citila niekedy "nafigu" kludne napis IP 🙂

majusik11
8. júl 2015

konecne spravne nazory! 🙂

prdolet
16. júl 2015

Je jedna rodina, maju dve deti. Jedno je narodene v januari, druhe sa narodilo (o mesiac predcasne) v oktobri toho isteho roku. Narodili sa presne v ten isty den, napr. jeden je 15.01 a druhy 15.10. Su ako dvojicky a ked ich mama pise niekde datumy ich narodenia, tak ju upozornuju, ze sa pomylila v jednom z datumov (ze vymenila jednotku a nulu). Sranda, nie?
🙂

marcela2015
22. júl 2015

Ak mozem,niesi prva ani posledna...hladaj v tom len vyhodi...budu sa spolu hrat...mozes ich obliekat ako dvojcata...a...budu si lepsie rozumiet kedze budu vekovo skoro rovnako...ano budes to mat taske zozaciatku cca do veku 1roku...ale to zvladnete...sak ste nato dvaja...drzim palce radujte sa...

esterienka
22. júl 2015

Presne tak radujte sa! 🙂 nepocuvajte na inych ludi..mas muza,ten ti pomoze a dvaja to zvladnete.. prajem vam vela zdravicka!

kliara
22. júl 2015

@sheena95 - nie je to vôbec žiadno riziko, to kto ti nahovoril? Je bežné, že ženy mávajú deti aj s ročným alebo menším vekovým rozdielom. Tvoje telo to fyzicky zvládne a kým príde k pôrodu, budeš pripravená aj psychicky, tomu ver. Sama mám deti s vekovým rozdielom necelý rok a nemala som žiadne problémy fyzické ani psychické ani počas tehotenstva, ani počas pôrodu a ani po ňom. Samozrejme, tiež sa mi ani neprisnilo, že budem mať detičky s takým malým vekovým rozdielom, ale len kvôli tomu by som druhé dieťa určite preč nedávala. Pre mamičku je to síce trošku náročnejšie, to áno, ale z hľadiska detí je taký maličký vekový rozdiel len a len výhodou.

livietta
24. júl 2015

neboj nic ja som otehotnela ked mala moja mala tri mesiace....takje medzi nimi rocny rozdiel tiez som nevedela ci sa mam z testu tesit alebo plakat..ale prezili sme

petanet
24. júl 2015

nic neboj, ja som otehotnela 2 mesiace po porode, cize takmer hned po sestonedeli a medzi malymi nebuderozdiel ani rok 🙂 len si toho anjelika nedavaj vziat...vsetko sa da zvladnut 🙂

ema15
24. júl 2015

@sheena95 to zvladnes, tes sa... ja mam princezne s rocnym rozdielom a nic nelutujem... da sa to zvladnut

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre