Som tehotná a mám chuť na párky a kofolu

sarka333333333
15. okt 2012

baby mam hroznu chut na parky a kofolu a nivovu pizzu ale v tehu sa to nesmie, co mám robiť? dakujem

matulka82
16. okt 2012

@sarka333333333 ja som bola tiez zavisla na kofole 😀 pila som ju pravidelne ,ked musis ,tak musis 😀 s nivou je to horsie,skus nejaky iny syr,ale v malom mnozstve ti ani ten nemoze ublizit 😉

k_a_j_k_a
16. okt 2012

@sarka333333333 daj si 🙂 dobru chut prajem. Ja som jedla vsetko, pravdaze nie na kila, ale vsetko. Jedinemu, comu som sa vyhybala boli niektore bylinky, co sposobuju stahy maternice.

trnka77
16. okt 2012

tehotenstvo nie je choroba🙂.......myslím,že v primeranom množstve sa môže všetko......tak ako píše
@k_a_j_k_a dávať si pozor na bylinky-čaje 😉

danulicek
16. okt 2012

@sarka333333333 ja tiez pijem kofolu, nie casto, ale sem tam si ju vyslovene "potrebujem" dat, az mi je lepsie 😀 inak, zo zaciatku som si vo velkom chcela nastudovat, co vsetko nebudem jest, ale som ostala v nemom uzase, co vsetko sa kade-tade pise. tak som vylucila len plesnove syry, ale ostatne jem normalne a jedine, co som spravila, je ze necitam tie mudre rady 🙂

niquska
16. okt 2012

jeeej ved to som ja parky a kofča ale cola mnaaam 🙂

alyze
16. okt 2012

kľudne si daj párky, aj ja si ich sem tam dám aj kofolu, jeden pohár 😀
je v pohode, len ten plesňový syr by som radšej vynechala 😉

whiterosses
4. nov 2012

prosím pekne ked chceš taks i daj, dopraj si .. teraz môžeš ..ked ti príde na chuť daj si .. a neobmedzuj sa ! ja som jedla aj párky, aj pizzu (len nie nivovú) aj kofolu .. len samozrejme nie že často, len kúsok a sem tam ...

aymee
4. nov 2012

no keby som ja začala písať čo všetko som s prepačenim ale doslovne ze pozrala od začiatku tehu tak by sa niektore tabuleckove buduce maminy za hlavu chytali 😅

jaannuusskkaa
4. nov 2012

hmmm co je zle na parkach a kofole???ja som v tehu jedla a pila vsetko so ma napadlo....samozrejme okrem red-bulu 😀 a podobnych veci ale ved parky pizza kofola su normalne veci :D

dodkap
4. nov 2012

trochu by ti nemalo uskodit, no pozor na Nivu, to by som sa bala a parky nejake kvalitne si vyber

moncikg
8. dec 2012

pila som tak 2 - 3 dcl kofoly, pepsi coly alebo coca coly do tyzdna pocas celeho tehotenstva, parky som jedla normalne, teda u mna je normalne 2 x za mesiac a na pizzu som tiez chodila...aj ked nivu som v case tehotenstva "vysadila"

namarie
8. dec 2012

Čo by sa nesmelo, nie si chorá, ja som si dala aj pepsi, aj kofolu aj zázvorový tonic aj pizzu, dokonca pár krát som si od priateľa jednu feferónku ukradla a malá je tu živa, zdravá, veselá... 🙂 uzi si teraz, keď budeš kojiť, potom si dávaj pozor 🙂 najmä zo začiatku...

moni244
8. dec 2012

parky som mala včera na večeru, kofolu dnes za segedínom a nivu moc nemusím, ale minule som cestovinový šalát s hermelínom 🙂 keď telo zažiada, je lepšie si dať, potom nemám až takú pažravú náladu, ako keď sa dlhšie obmedzujem a odolávam. Jediné, čomu sa vyhýbam, sú bylinkové čaje

efci
8. dec 2012

...tak si daj, toto je jediny cas kedy si mozes dat na co mas chut, bez vycitiek svedomia 😉 Rozumne a s mierou mozes vsetko. Ja som musela druhe tehu stale ku obedu Coca Colu, az ma triaslo aku som na nu mala chut 😀

hanka_april
8. dec 2012

nebyt Kofoly posledne dva tyzdne ani nevstanem z postele 😝 😀 😀
@efci

mandragora22
8. dec 2012

@sarka333333333 moj ty boze a kto ti povedal, ze kofolu a parky nemozes?? alebo nivu??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja som jedla totalne vsetko a pila vsetko (okrem alkoholu). jedla som aj huby, pila som kavu, tak 2-3x denne. mam zdrave dieta, vsetko je v poriadku... iba ak by ti mozno vyskocili nejake hodnoty a lekar ta upozorni, ze to ci hento by si mala obmedzit, tak prosim. inak papaj a pi vsetko na co mas chut. okrem teda toho alkoholu...

kotatko1232
8. dec 2012

ja som zase teraz zavisla na Spišskych parkach a pomarančovom džuse 100%.a ja papam vsetko.jasne okrem syrou.nejako mi prestali chutit 😒 a taky Pecenovy syr nato mam chut ale bojim sa ho papat ☹

janka7177
8. dec 2012

Ja som v prvych tyzdnoch mala chut na Coca-colu. Potom som pravidelne privoniavala ku kave a posledne dva mesiace som bola zavisla na kalerabe a mrkve. 😀

miskakyska
8. dec 2012

@mandragora22 máš pravdu..ale ja som mala akysi rešpekt pred plesnivymi a pečeňovymi syrmi 😵 aj hubami...ale párky a cola,to sa mi zdá už prehnané 😉

martinka_martinka
15. dec 2012

ahojte baby ja tiež mavam chuť na všetko možne a občas si dam aj kolu ... ale syri tie môžem jesť aj na kila tie su super 🙂 mne doktor povedal, že jesť môžem vsetko aj piť pokial to nieje zo salasa ( tie syri a brindza ) lebo tie su nepasterizovane ale že z obchodu môžem zjesť vsetko 🙂 a pocas tehotenstva teraz strasne ale straaaaaasne vela karamelovych vyrobkov... ludia ja krowky milujem po nich sa len tak zaprasi ... a teraz soms i spravila grilažky na vianoce takže sa tesim :P a tak isto mandarinky .... každy den aspon tri mandarinky si dam :D takže myslim si , že raz za čas nejake paročky a kofolka je uplne v pohode :P

weru3ka
30. máj 2013

baby poradte citala som ze sa nesmie syr ako bambino vraj poskodzuje plod lenze ja som to mala na zapekanej brokolici:( teraz sa hrozne bojim....jedli ste aj takyto syr?

llenulka
30. máj 2013

@weru3ka moja,papaj,na co mas chut..zo vsetkeho ,ked je to po troske a nemas to tri krat do dna sedem dni v tyzdni,tak sa nemusis bat 😉

wena
30. máj 2013

Úprimne, ja nechápem ľudí, ktorí dobrovoľne a vedome pijú tie sladké žbrndy typu kofola a jedia párky (ktoré okolo mäsa ani nešli).
Vážne toto niektorí jedia bežne?
Uff, nikoho neodsudzujem, ale keď toto vidím v nákupných košíkoch, až sa mi dvíha žalúdok, čo do seba poniektorí dávajú.
Keď si vážiš seba a svoje zdravie, tak to nejedz.

marry2112
30. máj 2013

@weru3ka nerob si ziadne starosti, si tehotna a nie chora,... ja som jedla parky dokonca vcera (mali obsah 80% masa) a coca-colu som milovala asi tak v 4-5 mesiaci, pila som denne asi tak 2-3 dcl a potom nic, prestala som ju pit.... milujem syry! a to vsetky,... nivu zvlast ked robim cestoviny, davam tam bambino aj parmezan,... a malicke je zdrave, nic mu nie je a vsetko je v poriadku,... edinemu comu sa vyhybam je mastne maso, stiplave (co som nejedla ani predtym) a bylinkam,... neboj sa nicoho a uzivaj si tehotenstvo, ubehne to rychlo a zrau budes finisovat... 😉

euka210
31. máj 2013

pokial nie si v 1.trimestri tak si dopraj 🙂 Ja som pri prvom vsetko mozne riesila a nejedla a teraz vidim aky je to rozdiel pri druhom...uz nebude veru take rozmaznavane 🙂

monika15
31. máj 2013

hmmm ja som bola zavisla na cole :(((((((((((((((((((((((((((( och hruza kazdy den aspon 1 glg sorry...... :((((((((heheheheheh

weru3ka
31. máj 2013

@euka210 no som v prvom trimestri veru ale sak nemozem sa az tak hadam pozorovat..uz nebudem radsej citat ziadne clanky ako ked sa mi nedarilo otehotniet som stale citalal clanky a plodne dni a nakoniec som nemala cas sedet na pc a zrazu sup je to tam🙂 hlavne nepit nefajcit a ani kavicku

mirka007
31. máj 2013

Ja pijem 3 dcl coca coly skoro kazdy den,lepsie mi potom travi 🙂
Parky jem tiez hocikedy
A nivu nejem vobec len pizzu bez nivy

jazmina83
31. máj 2013

@weru3ka ahoj, hlavne necitaj "múdre" rady niektorych maminiek čo sa môže a čo nie, ako si písala, nepit alkohol ( aj ked glg z 0,5% nealko radlera neuškodí 😀) nefajcit a surové masko asi tiež nie 🙂 bambino si daj kľudne ak samozrejme nespapas cele crievko 😀 to by ti bolo asi zle 😀

jazmina83
31. máj 2013

Mňam by som si hneď dala telacie parky v jednej ruke a do druhej nivovu pizzu a doraziť to s kebabom 😀
maly prehrešok žiadnej tehulke problémy nespôsobili 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre