Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Som v 19 týždni. Môžem navštíviť dedka, ktorý má zápal pľúc?

miminy
5. nov 2012

Dobry den,
prosim o surnu radu, som v 19 tt a moj dedko je tazko chory, k comu sa mu pridal zapal pluc (neviem ci bakterialny alebo virusovy) ☹ . Je bezpecne aby som ho isla navstivit, mozem sa nakazit?

janinah
5. nov 2012

dedko predpokladám,že je v nemocnici,choď a vypýtaj si od sestričiek masku na tvár,dedka nebozkávaj,stačí,ak ho chytíš za ruku,šla by som,ktovie,či dedko vyzdravie a potom by si si to vyčítala...moja babka bola v nemocnici,šla som ju navštíviť pred našou dovolenkou,mala som naponáhlo,ale niečo mi kázalo ostať,prisunula som si k babkinej posteli stoličku a kecali sme asi hodinu...po dovolenke som šla už len babke na pohreb 😒

1234lubka
5. nov 2012

Urcite chod ked ta dedko potrebuje,,,,len sa informuj u sestriciek, rusko na usta ti urcite bude stacit.....

veriiii
5. nov 2012

a ja este dodam-nezabudni si dobre umyt ruky potom!

majcicanda
5. nov 2012

ja by som to asi neriskovala. pred niekoľkými rokmi mal môj brat zápal plúc a o niekoľko dní som už aj ja bežala k lekárke, na rontgen pluc a bolo to tam... potom na antibiotikách niekoľko týždňov. lekárka hovorila, že zápal plúc je nákazlivý. 😒 ja viem, že sa to nedá porovnať lebo s bratom sme boli v jednej domácnosti ale načo tak riskovať. neviem si predstaviť aká by bola liečba a ako by to vplývalo na bábo keby som ochorela počas tehotenstva ☹

henrietag
5. nov 2012

Je mi luto dedka ale ty sa taku hlupost pytas jasne ze sa mozes nakazit od hocikoho kto je chori ,
ked si myslis ze dedko je na tom tak zle a chces sa "rozlucit" kup si v lekarni nijake kvalitne ruško nech ti poradia tam a chvilku ho navstiv ale nieze pojde aj manzel a ten sa nakazi a zoberie vam to domov.. vela zdaru tebe aj dedkovi , 🙂

xlucia
5. nov 2012

NIE , tri krat nie. riesili sme v mojom tehu to iste. volala som primarke toho oddelenie, jasne neodporucala, ze ej to risk.

lulu369
5. nov 2012

ja by som určite šla...Pred 2 a pol roka mi ochorel svokor (dostal rakovinu pľúc), tiež bol v nemocnici, no bohužial sme už nestihli ho ísť pozrieť ☹ Pred 3 mesiacmi som porodila a v deň keď sme si synčeka doniesli domov, mi zomrel dedko (a keď si pomyslím, že niečo ma k ním v ten deň niečo ťahalo, ale nešli sme lebo pršalo, že sa ohlásime inokedy) ☹ Dodnes si vyčítam, že sme pred 2 rokmi si nenašli trocha času a nešli za svokrom aj s dcérkou...Choď pozrieť dedka, určite sa poteší keď ťa uvidí a želám mu skoré uzdravenie 🙂

maslenka47
5. nov 2012

Chod ak citis potrebu tam ist. Samozrejme neda sa vylucit, ze nieco "chytys", ale to mozes stejne tak chytit v elektricke alebo v obchode, alebo ti to moze importovat manzel z prace.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli