Som v 7. týždni a dostala som kiahne

loprdka
21. nov 2015

Ahojte som presne 6t2d a dostala som kiahne akurat som sa vysypala a den predtym som mala zimnicu. O 3 dni som mam ist k lekarke na sono. No uz len tel. zavolam ze mam kiahne. A teraz som v strese neviem co mma robit ci to bude mat zly vplyv na plod. Rodinna lekarka povedala ze to nemusi mat vazne nasledky nakolko aj chripka je virusove ochorenie a niekedy sa plodu nic nestane. No ja sa aj tak bojim bo sa nam to podarilo na 3 pokus bo som mala zdravotne problemy. Dcerka dostala kiahne pred 3 tyzdnami a nevedela som ze som tehotna vtedy a lekar mal dovolenku tak som sa nemala kde informovat a bola som uz v tom ze som ich nedostala ze som ich uz mala no stal sa opak dostala som ich teraz.

luciferkax
21. nov 2015

Nepoteším ťa, ale kiahne v prvom trimestri môžu mať za následky vážne poškoddenie plodu :( mala by si zavolať už v pondelok, či ti nebudú pichať nejaké injekcie, protilátky či čo...

loprdka
autor
21. nov 2015

V podelok budem volat zenskej aj obvodnemu. No do vtedy sa zblaznim asi.

luciferkax
21. nov 2015

@loprdka držím palce.. len nečakaj do stredy....

loprdka
autor
21. nov 2015

@ luciferkax Dakujem ja som lekarke spomenula pred 8 dnami ze dcerka mala kiahne a neviem ci som ich mala a ona povedala ze ved viete co to bude znamenat. A to bolo vsetko

luciferkax
21. nov 2015

@loprdka hm, záludná odpoved lekárky.... :( :(

elise
21. nov 2015

@loprdka moja mama ked bola tehotna s brachom, dostala rubeolu, bracho sa narodil hluchy,s poskodenym sluchom

lucinkacinka
21. nov 2015

Ludia nestrašte,ja som v 20tt a malý má akurát tretí den kiahne a tiež neviem či som mala :-/

brisilda
21. nov 2015

nasad si vysoke davky vitaminu C , ak bude lahky priebeh malo by to byt OK ale toto ti asi nikto nezaruci :( drim palce a ak si nedockava skus zavolat na gynekologiu do nemocnice

elise
21. nov 2015

@lucinkacinka nestrasim, velmi ti prajem by to bolo ok. Je tam tiez mala nadej ze to bude ok, ale abysi vedela aj druhu stranu, co je mozne. Kazdopadne drzim palce. Dnes su kvalitnejsie monitorovania plodu ako volakedy. Inkubcna doba kiahni je 3tyzdne ja som ich dostala ako dospela a vnutorne.

elise
21. nov 2015

@lucinkacinka izoluj sa od dietata aspon na tyzden ak s ti da

loprdka
autor
21. nov 2015

Mamina ked ma cakala mala ruzienky v 3 mesiaci no nastie som sa narodila v poriadku. . Snad to dopadne dobre.

loprdka
autor
21. nov 2015

Dcerka uz ma po kiahnach ma poslednu chrastu. Nedalo sa mi izolovat nakolko ja som stale doma a byvame s nasimi. Tak sme boli v kontakte a mamka ma po operacii ruky tak som bola na nu sama.

cerez
21. nov 2015

Rubeola je vážnejšie ochorenie v tehotenstve než kiahne. Aj chrípka, herpes môže zmeniť priebeh tehotenstva. Takže skús zachovať pokoj a mysli pozitívne. Držím palce nech je všetko ok.

loprdka
autor
21. nov 2015

Dakujem pekne aj svokrovci ma upokojuju nakolko sa teraz dozvedeli ze som tehotna a aj ze som ich dostala, lebo sme prisli na vikend k nim a presne pred 3 tyznama ich tu aj dcerka dostala. No dostala ich doma no v den ked sme prisli tak to prepuklo ako u mna.

cerez
21. nov 2015

Užívaj kyselinu listovú. Tá je teraz zvlášť dôležitá ako pre teba, tak pre dieťatko.

cica869
21. nov 2015

nepotesim ta, do 3 mesiaca je to najhorsie a mozes aj potratit a ked vydrzis mozes mat postihnute dieta ale nemusi mu byt nic nikto na 100% nepotvrdi ze dieta sa narodi v poriadku.kamoska tiez mala kiahne ale bola vo vyssom stadiu tehotenstva dieta ma zatial v poriadku...asi by som bola pripravena na vsetko a modlit sa ze bude vsetko ok

loprdka
autor
21. nov 2015

Beriem aj kyselinu aj vitaminy a aj zeleninku a ovocie, lebo odporucila znama B a C hlavne na kiahne

holubicka28
21. nov 2015

@loprdka
https://www.modrykonik.sk/ovcie-kiahne-v-tehote...
Naj by bolo ist na pohotovost, nech ti hned nieco daju, necakala by som do pondelka.

katka1981
21. nov 2015

@lucinkacinka, zavolaj lekarke, nech ti pozrie do karty

eka__
21. nov 2015

@loprdka urcite necakaj do pondelka, utekaj hned na pohotovost. drzim palce, nech to dobre dopadne

lucinkacinka
21. nov 2015

@katka1981 prave som zistila že mám kartu doma akurát,idem si to pozriet

elise
21. nov 2015

@lucinkacinka to je dobre popozerj

lucinkacinka
21. nov 2015

@elise idem to hned pozriet,a izolovat sa mi bohužial nedá,kedže sme sami,muž je preč momentálne

elise
21. nov 2015

@lucinkacinka drzim palce

silvia321
21. nov 2015

urcite by som sla na pohotovost, alebo tam aspon minimalne zavolala...starsia dcera mala kiahne, ked som bola v 6.tom mesiaci s druhou dcerkou, a taktiez som nemala kam odist a izolovat sa, hned som volala svojej obvodnej, nech pozrie do karty, ci som ich mala, ale v karte som nemala ziaden zapis, tak mi hned brali krv, ci mam protilatky v krvi a keby som nemala, tak gynekolog mi povedal, ze akonahle zistim, ze som kiahne dostala, tak mu hned mam volat, ze budeme okamzite riesit, neviem, co tym myslel, hovoril a o nejakych injekciach, ale tak nastastie som mala protilatky v krvi, takze som ich asi absolvovala v detstve, ale tak urcite by som na tvojom mieste kontaktovala pohotovost a informovala sa o postupe, co robit dalej, ved za to nic nedas....drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo!!!

luciferkax
21. nov 2015

@silvia321 ono ja som bolat ehotná ked mali u nás doma kiahne.. ap ýtala som sa gynekologičky, či je to nebezpečné, ak som ich prekonala, tak vravela že "nemalo by sa stať nič".. následne v tom týždni sa dieťatko prestalo vyvíjať.. či sú na vine ovčie kiahne, nezistí nikto... ale.. vraj keby som ich dostala druhýkrát, čo sa občas stane, mám prísť hned... pichajú sa bud protilátky, alebo niečo na posilnenie imunity, neviem presne,

loprdka
autor
25. nov 2015

Dakujem no odpoved som dostala ked budem neinfekcna mam navstivit gynekologa. Tak zajtra taham na 8tt a este take 2 tyzdne cakat ma ide porazit.

luciferkax
25. nov 2015

@loprdka fíha... čudná odpoved.... Ale tak asi lekári vedia, čo robiť.. držím palcce, nech to má šťastný koniec

loprdka
autor
9. dec 2015

Tak bola som u lekara vsetko ok srdiecko bije podla mrchy som mala 8tt4d a podla sona som 8tt2d a plod ma 2cm tehotensky preukaz uz mam. Tak nech uz len vsetko vporiadku pokracuje. Zajtra idem na krv a o 10 dni na kontrolu.

luciferkax
9. dec 2015

@loprdka jeeeeeej tak to sa teším s tebou!!!!!! A vravel niečo o kiahnach?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre