Sono na konci tehotenstva

denda90
29. dec 2014

Ahojte mamičky ... Mám na Vás otázku som v 39 +0 tt a už od 33 tt mi nerobili žiadne sono ... Je to normálne ? neviem ani koľko malý váži. Naposledy mal 2120 gramov...Zajtra mám poradňu, mám sa doktorovi posťažovať, že by som chcela sono malého ?

maslenka47
29. dec 2014

@denda90 kedysi sa robilo sono 2-3x za celu tehotnost a deti sa rodili aj tak. Postazovat sa sice mozes, ale neviem, ci ti ho v nemocnici spravia len tak pre paradu. Ak velmi potrebujes sono, zbehni k sukromnikovi a za 30-50 evri ti ho rad spravi ;)

margarita
29. dec 2014

@denda90
co ja viem, tak poistovna preplaca len 3x sono pocas celeho tehu, nejako v 10tt, okolo toho 20tt a potom 30/34tt. mne ako rizikovke robil moj doktor sono pri kazdej poradni, ale tie zvysne som si hradila sama...takze ak Tvoj lekar ide len podla predpisov a toho, co mu zaplatia, tak je to myslim, ok 🙂

evittam
29. dec 2014

@denda90 Presne ako píše margarita, napríklad aj mne robil môj lekár sono na požiadanie a doplácala som 11,- Eur. 30-40 Eur sa platí za 3D a 4D sono.

denda90
autor
29. dec 2014

na 3D som bola 🙂 mne nejde o to ci sa doplaca ale o to ze ci to nie je nebezpecne ze uz potom nerobia

vejula
29. dec 2014

@denda90 vahu neviem ani ja... Mne naposledy ale už robil prietoky, či placenta ešte dobre vyživuje dieťatko. No neviem ti povedať, či je to povinne alebo nie. Asi každý lekar robí trocha inak.

evittam
29. dec 2014

@denda90 Nie nie je to nebezpečné ak nemáš nejaké komplikácie a podobne.

monika15
29. dec 2014

no baby u nas sa robi sono na zacatku aby sa potvrdilo tehu a potom az ku koncu ak lekar citi potrebu....
ziadne take sono tu a vtedy.....

pribinak
29. dec 2014

Skúsiť poprosiť ho môžeš, ved za opýtanie nic nedáš 🙂

reina2m
24. jan 2015

mne robi moj kazdu poradnu, uctuje ma 15 za kazde a vobec nie som rizikova . a vadi mi to... podla mna to nie je zdrave pre dieta...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre