Štátnice v tehotenstve

pralinka99
30. jún 2018

Štatnicovali ste niektorá s bruškom? V auguste mam štátnice a budem vtedy v polovici 7meho mesiaca. Keďže už normálne pracujem a tehotenstvo v kombinácii s prácou je vyčerpávajúce moja diplomová práca nieje úplne taka ako by som si predstavovala. Navyše má niektorí profesori nemajú veľmi v láske lebo vždy som venovala viac energie skôr iným veciam než štúdiu. Netuším ako budú reagovať keď sa tam objavím s bruškom. Aké máte skúsenosti? Zvykne brat komisia ohľad na tehotné?

dadanu5
30. jún 2018

Zalezi asi podľa poroty ale výhody nečakaj. ..kamoska tak statnicovala a brali ju normalne ako by ani tehu nebola a to mala mesiac pred porodom, akurat ona už bola unavena a taka trosku otapena ale zvladla to

danajahotkova
30. jún 2018

Niekde na to berú ohľady a niekde nie. Tiež mám kamošku, ktorá štátnicovala s bruchom ale vravela, že nemala pocit, že by na ňu boli nejaký miernejší ale tak prakticky nemáš to s čím porovnať. Hlavne sa snaž nestresovať

daakotaa
30. jún 2018

@pralinka99 Ja som bola v siedmom mesiaci ked som statnicovala. Vsetci vedeli ze som tehotna a boli fakt mily ...dokonca mi ponukli ze mozem ist prva aby som im tam nahodou neporodila pri cakami. Ale ja som sa venovala studiu a vedeli ze u mna problem nebude....🙂 ja som taka vesela kopa, takze sme sa aj dobre zasmiali. 🙂... Drzim palce.

ukulela
30. jún 2018

@pralinka99 nuz a v com by mali brat ohlad na tehotnu? miernejsi pri hodnoteni byt nemozu. max ta mozu vziat skor, ci nejakym inym sposobom ti umoznit lepsie pohodlie, ale ked tie vedomosti nebudes mat, za tehotenstvo titul nedostanes ...

alex49
30. jún 2018

vedomosti máš v hlave a nie v bruchu, pýtaj sa ako prvá, nech tam neodpadneš a to je asi všetko.

pralinka99
autor
30. jún 2018

@ukulela tak som to nemyslela my už nemáme klasické štátnice len obhajobu práce a nekedx je tendencia zo strany profesorov sa v tých prácach po odprezentovani vŕtať a dusiť tam dlho študentov coho sa obávam celkom lebo ten stres plus všetko okolo a nechcem aby ma tam držali dlhšie než je nutné takže ohľadom skôr niečo takéto myslela

nadazdi
30. jún 2018

@pralinka99 statnicovala som v 5 mesiaci popri 12stkach v bare.. diplomovku som napísala za 10 dni čo moja školitelka skoro odpadla, ale tak aj keď to bol celkom hnoj, chápala moju situáciu, dala mi C, obhájila som si na B.. do školy som nechodila, nechcelo sa mi stále popri práci v Žiline cestovať do ba, takze profesori ma dobre poznali skrz moje ospravedlňujuce e-maily.. ale poviem ti tak.. že na štátnice som sa učila každý predmet 1 deň.. dokopy 3 dni som tomu venovala a ono je to fakt o šťastí.. nestresuj sa, v živote sú dôležitejšie veci ako štátnice 🙂 vždy si ich môžeš s bábätkom zopakovat a tak som to brala aj ja, len mi to proste vyšlo 🙂 budem na teba myslieť

daakotaa
30. jún 2018

@pralinka99 ak si pisala pracu sama tak ta nezaskoci ziadna otazka... nestresuj

nadazdi
30. jún 2018

@daakotaa to som inak tiež chcela napísať 🙂 lenže som si potom spomenula, že ja som bola tehotná strašne vygumovana a keďže to bolo 2mesiace po odovzdávaní tak som mala problém si spomenúť aj na tému :D ale inak hej, obhajoba je to najlepšie to nie sú pre mňa ani štátnice 🙂

pralinka99
autor
30. jún 2018

@nadazdi však to ze ja som vygumovana už teraz mam pocit ze mi to prestava myslieť ešte som po dlhšej pauze upravovala prácu a vôbec sa v nej nevedela zorientovať ani zosmolit dáku zmysluplnu vetu neviem ci je to tehotenstvom ale odchádza mi dáko mozog🤔 dokonca keď sa niekto spýta na bežné veci napríklad ako sa niekto známy vola mne trvá niekoľko sekúnd ba až minút kým mi to naskočí v hlave

nadazdi
30. jún 2018

@pralinka99 no veď to je najhoršie 😂 ja som mala síce v hlave dokonalú vetu s pointou ale tak kým som sa vyjadrila, akože vyjadrovanie na úrovni školáka, ale som sa ospravedlnila keď už som sa začala potiť, že si neviem spomenúť na slovíčka :D oni to pochopia.. veď zas keď vieš tak im je jedno či si guma 😂😂😂

rucka77
30. jún 2018

Záleží od tých ľudí čo budú v komisii :/ Možno ťa budú dusiť a možno nie, to musíš ty poznať tých učiteľov aspoň niektorých akej sú povahy

tajecka
1. júl 2018

Ja som statnicovala pred mesiacom a som v 7. Mesiaci. Všetci učitelia boli príjemní ale ja som zas chodila stále do školy a diplomovku písala cely rok takze v podstate moje tehotenstvo neriešili vôbec. Az pri vyhodnotení mi gratulovali aj k bábätku 🙂

siska53
1. júl 2018

@pralinka99 u nas nebrali,ale to bolo pred 20rokmi..jedna bola tehotna a aj tak ju vyhodili zo statnic, aj predcasne porodila(asi o mesiac),no vyhodili ju aj druhykrat,to statnicovala asi s2m.miminom.. az na tretikrat sa jej to podarilo. Ale ona bola pohodacka.

extempore
1. júl 2018

Ako si si mohla čo len na minútu myslieť, že ako tehotná budeš mať nejaké výhody? Ako k tomu prídu tvoji spolužiaci, ktorí boli natoľko zodpovední, že si tehotenstvo nechali až po škole? Veď keď na to nemáš, nemala si do tej školy chodiť. Alebo si nemala otehotnieť ešte v škole.. čo čakáš?

extempore
1. júl 2018

@nadazdi áno, takýchto ľudí, ako si ty, produkuje náš vzdelávací systém a potom to degraduje vysokoškolské vzdelanie aj ostatným, ktorí do školy riadne chodili, snažili sa, učili. Už fakt každé tupelo urobí výšku...

pralinka99
autor
1. júl 2018

@extempore no to celkom ta nieje ja som nikdy problém s učením nemala skúšky som urobila tak ako bolo treba lenže som musela veľa chodiť do práce nemala som na vyber takže som v skole bola len keď som musela a takéto vyjadrenia si vyprosim nikto tu nečaká že dajú titul len za to ze prídem s bruchom keby ste poriadne čítali komentáre tak by ste chápali co som tým myslela ale to si zrejme vyžaduje viac rozumu najskôr sa poriadne pozrieť a zamyslieť k čomu sa vyjadrujete

nadazdi
1. júl 2018

@extempore načo sa vyjadruješ keď si zas od témy? Aspoň vidno aká si sprostá 🙂 čo ty môžeš súdiť druhých 😂

nadazdi
1. júl 2018

@pralinka99 veď ona čo téma, to píše odveci a len každého uráža 😂 potrebuje sa niekde vybiť, zjavne sa niekto doma riadne vybíja na nej 🙂

pralinka99
autor
1. júl 2018

@nadazdi neriešim 😀 ja som chcela počuť názor niekoho kto to zažil lebo mam kus stres z toho ale takéto vyjadrenia sú mi ukradnuté úplne som zvedavá aké vzdelanie a prácu ma ona keď sa takto vyjadruje

extempore
1. júl 2018

@pralinka99
@nadazdi dámy, ja mám dve vš a doktorát, ktorý som si oddrela, ani nie tak učením, ako výskumom. Takže dve, ktoré ledva vyštudujú električkové univerzity mňa nerozhádžu. :D
A môžem ťa ubezpečiť @nadazdi, že na mne sa nikto nevybíja, ale takéto chúďatká ako ty ma len dokážu vytočiť...
a ty, @pralinka99 si sa priamo spýtala, že či komisia zvykne brať ohľad na tehotné... no a prečo by mala? Znovu sa pýtam - prečo?

pralinka99
autor
1. júl 2018

@extempore myslela som ohľad v zmysle ze ich tam nedria dlhšie než je potrebné lebo niekedy majú tentendciu to robiavat aspoň u nás na skole a pripadne ci ma pustia obhajovať skôr ak sa nebudem cítiť dobre. Hodnotenie som nemala na mysli už som to vyššie vysvetľovala.

extempore
1. júl 2018

@pralinka99 ale to je jedno aké ohľady.. každý "ohľad" voči tehotnej je voči ostatným diskriminačný. AJ oni si to tam musia odčakať, aj oni majú nervy, aj oni hnačkujú. Nepríde mi to v poriadku. Ja som nikdy žiadny úľavy nepotrebovala a nikdy som ani žiadne nedostala. A tiež som porodila dve deti. Nechápem, prečo si mamičky myslia, že sa z nich každý musí pototo.

nadazdi
1. júl 2018

@extempore hej? 🙂 no tak aspoň nad sebou popremyslas :D sprav si doma výskum že ,,prečo som taká debilna?” Možno nájdeš riešenie, ja sa na tebe inak smejem 😂 v každej diskusii kde ta vidím úplne odveci komentovať 😂😂😂

extempore
1. júl 2018

@nadazdi si trošku drzá, nezdá sa ti? no čo už človek môže čakať od 24 ročnej šťandy, čo ledva urobila vš?

nadazdi
1. júl 2018

@extempore si si kukla moj profil? 🙂 ďakujem za námahu 💋 že ledva som urobila vš 😂😂😂😂 Hahaha trubkaaa

extempore
1. júl 2018

@nadazdi však si sama napísala, že do školy si nechodila, diplomovku si napísala a obhájila a budeš tu vyskakovať na niekoho s červeným diplomom... :D

nadazdi
1. júl 2018

@extempore sú tu dve tehotné mladé baby ktoré ti ,,nesiahajú ani po päty”, tak načo sa nad nimi pozastavuješ? Máš nejaké komplexy? Za to že ty si zahodila život učením?? 😂 serie ťa to že mám rovnaký červený diplom ako ty a nikto sa nikdy nepozrie na to že za čo ho mám? 🙂 Za to že my to mame doma vyrovnane a žijeme si šťastne životy narozdiel od teba, tu ešte nemusíš vyskakovať a otierat si papuľu ;) venuj sa mužovi a utri si svoje diplomy.. urobíš tým pre tento svet viac ako tvojimi debilnymi komentármi

extempore
1. júl 2018

@nadazdi určite máš rovnaký červený diplom ako ja :D :D :D
Už systém tvojho vyjadrovania degraduje tvoje vzdelanie z tej električkovej univerzity... Ja som svoj život učením nezahodila. Ja som vyštudovala a momentálne si krásne zarobím svojím vzdelaním, čo asi tvoj prípad nebude :D

nadazdi
1. júl 2018

@extempore no ty na Vianoce teda od Ježiška nič nedostaneš 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre