Tehotenstvo a injekcia proti bolesti u zubárky. Máte skúsenosť?

lulla
17. sep 2013

Ahojte maminy, musim ist k zubarke , mam kaz a velmi ma boli zub, neviem si ani predstavit. ze mi ho bude vrtat - som v 4mesiaci tehot. nikdy doteraz som injekciu proti bolesti u zubarky nepotrebovala. ( ta strasna citlivost asi suvisi s tehotenstvom, inac si to neviem vysvetlit) Neviete prosim, ci mi moze dat nieco proti bolesti ked som tehotna ? Mate s tym prosim skusenost ? Vopred vdaka za info.

surviver
17. sep 2013

može vam dat anestezu,nebojte sa 🙂

brumka
17. sep 2013

injekcia proti bolsti, to sa dava? mne zacely zivot davali len ked mi trhali stolicky a raz antibiotika. ved zvlasdnes vyvrtat zub aj bez injekcie. viem ze napriklad trhat zub sa moze len v 2trimestri, ze 1a3 sa nesmie

zuzik307
17. sep 2013

ja som bola v stvrtom mesiaci na stomatochirurgii s osmickou, normalne s lokalkou, takze sa to nevylucuje 🙂

povuma
17. sep 2013

najlepšie sa poradit so zubárom 😉

juranka
17. sep 2013

Kludne mozete poprosit zubara pri vrtani o anestezu, je to mala davka a babatku to neuskodi. Ja som bola v 1.trimestry (ked som cakala prvu), doktor ma ubezpecil, ze sa nic neudeje ak si dam anestezu a nestalo sa nic 😉

maria286
17. sep 2013

vyjadrenie od môjho gynekológa - je to úplne v pohode bez problémov ti môže zub opichnúť. ešte mi čosi hovoril, že tá istá látka ktorú používa zubár proti bolesti sa používa v tehotenstve u žien pri obličkových kolikách proti bolesti a teda nie je v tehu problémová. ale toto neviem či som nepoplietla 🙂 riešila som to pred mesiacom - ja bez umŕtvenia u zubárky ani ústa neotvorím 🙂

lucinkab
17. sep 2013

robila som sestričku u zubára . Zákroky by sa mali robiť len v druhom trimestri čo spĺňaš. čiže 4-6 mesiac tehu. Inj ti môžu pichúť-je to lokálne ošetrenie. aj keď sama v tom nevidím význam-ak ťa tak strašne bolí asi to bude riadne hlboký kaz, možno až po pulpu (nervy). Lepšia v tehu je krátkodobá a rýchlo učinkujúca inj(podáva sa akoby takou pištoľkou) narozdiel od klasickej dlhoucinkujucej, ktora zacn ucinkovat po 10minutach od vpichu. 🙂 Neviem či som ti odpovedala ne všetko čo ťa zaujíma... 😉 Ale treba pamať injekcia ťa strachu nezbaví 😀 😀 😀

katka1981
17. sep 2013

Ano, mozes, mam to potvrdene anesteziologom, zubarom aj gynekologom. Gynekolog sa smial, ze kludne aj dve. Trhali mi zub mudrosti v 7. mesiaci. Ta injekcia posobi iba lokalne, na babatko nema ziadny vplyv.

dejka77
17. sep 2013

Ja som bola v 7.mes. u zubara. Nalomil sa mi kusok zuba, pichol mi injekciu na umrtvenie predtym nez to vytiahol. Lucinkab tu pisala o kratkodobej injekcii, asi som mala tu pretoze to znecitlivenie som uz potom necitila.
Inac kamaratka zije v cechach a ona bola normalne u zubara, aj jej vrtal. Vraj je to normalne. Myslim, ze bola v 2.trimestri.

anika142
17. sep 2013

mne trhali zub koncom 8meho mesiaca a pichol injekciu, uplne v pohode, kludne mozes.

sakura77
17. sep 2013

no ja bez injekcie ani ťuk do zuba....🙂 vzdy vzdy....obdivujem kto zvlada bez,ale teda moj prah bolesti je na tom velmi biedne....urcite si mozes dat,vzdy lepsie ako trpiet 😉

kalifa28
17. sep 2013

najidealnejšie je počas tehu na zakrok neist... druhe najidealnejšie riešenie je ist počas druheho trimestra, ak je nejaký problem a ak je akutnym treba ho samozrejme riešit okamžite... zápal je mimoriadne nebezpečný pre plod, ovela, ovela viac ako anesteza, ktorá nepredstavuje takmer žiadne riziko
ale neverím, že aj keby ti tu milion žien napisala, že anesteza neškodí a zubár ti povie, že škodí, tak si ju dáš, lebo ved modrykonik.sk 🙂 🙂 🙂

helsinka
17. sep 2013

Mne vŕtala v tehu 4 zuby, musela som si ich dať urobiť, všetky boli s injekciou proti bolesti a v pohode . . nemáš sa čoho báť.

palomka
17. sep 2013

aj nerv ti moze vyberat, aj injekciu dat, v pohodeee 🙂 je to lokalne 🙂

romi55
17. sep 2013

8 a 9 mesiac som presedela väčšinu času u zubárky alebo na zubnej pohotovosti, injekcie mi dali bez problémov, myslím že len v prvom trimestri zubárka spomínala že neodporúčajú alebo dajú slabšiu keď je to akútne

aristka
17. sep 2013

ano, môže je to len lokálka ,bolesť alebo možný zápal zo zuba je horšie pre bábo ako lokálka ,takže kľudne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre