Tehotenstvo ženy, ktorá má viac ako 100 kg

nicolette8
9. mar 2016

Mali ste niektorá viac ako 100kg pred otehotnenim? Koľko ste pribrali počas tehotenstva a jak ste to celé zvládali? Mali ste nejaké extra zdravotné problémy kvôli váhe? Ďakujem

janka2463
10. feb 2017

@misulka22 ďakujem ,no my máme problém otehotnieť ,už dva potraty a vyše roka snaženie

luna379
10. feb 2017

@janka2463 nechcem sa ťa dotknúť ale neuvažovala si o schudnutí teda ak sa vám 2 roky nedarí? Veď trochu sa zapri a pôjde to. Ja som pribrala za posledné dva roky 15kg a vspamätala som sa keď sa mi začali robiť strie na bruchu, 2 týždne športujem a jem max. 1400kcal za deň a mám dole 6kg už a všetko oblečenie mi padá. Neni to ťažké veď a ak máš takú veľkú motiváciu akou je bábo neverím že to nedáš

luna379
10. feb 2017

@janka2463 ak chceš napíšem ti do správy nejaké rady na stravovanie a cvičenie 🙂 netrápim sa hladom ani prehnaným cvičením, dá sa to všetko zvládnuť

nicolette8
autor
10. feb 2017

@janka2463 kukni vyššie, ja som zakladala túto tému a otehotnela som, keď som mala 109kg, rodila som 127kg, ale 10 dní po termíne, malý 3660g a 54cm, zdravý ako repa 😉 počas tehu som mala problémy dosť veľké, nakoniec aj pôrod skončil akutnou sekciou, ale nebolo to kvôli kilam navyše. Čo ti môžem poradiť, veľmi dôležitá je psychická pohoda a snaž sa zdravo papat, to je dôležité, jedno ci máš 50 alebo 150kg 😉 neviem o žiadnych problémoch v tehotenstve, ktoré by mali vyslovene len ťažšie tehulky, takže kľud a nohy v teple alebo najlepšie podložené vankúšom 😄 držím palčeky, aby to tentoraz vyšlo 😘

nicolette8
autor
10. feb 2017

@luna379 ona práve spomínala, že má pocit, že tentoraz to vyšlo, takže by zrejme nebolo moc vhodné teraz začínať s cvičením a diétami 😏

janka2463
10. feb 2017

@nicolette8 ďakujem ti veľmi pekne😊no dnes mi mala prísť mrcha a zatiaľ nič ,a pritom ju mám presnú ako hodinky tak sa len modlím a prekrizujem nohy nech to nepríde😁

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre