Tehotná a vodičák

verca2687
22. aug 2013

Ahojte mamičky. Máte niektorá skúsenosť s autoškolou počas tehotenstva? Najlepšie okolie Prievidze. nemali ste nejaké výhody, ako napríklad to, že ste nemuseli absolvovať všetky náuky osobne, učili ste sa napríklad doma? Čakáme druhé a už musím vodičák spraviť, len akosi to prišlo naraz... Tehotenstvo aj euričká na vodičák ☹

marylis
22. aug 2013

@verca2687 ahoj, ja osobne s tym skusenost nemam, ale kamaratka si robila v 8.mesiaci (vtedy robila skusky). Vyhody nemala ziadne a dokonca jazdu musela opakovat! Cize az na 2.krat to spravila 🙂 No a robila si vodicak tu v Bratislave.

mamina1985
22. aug 2013

ahoj, sice som z ineho mesta, ale prave tento týžden som robila skušky 🙂 Záleží veľa od inštruktora a samotnej autoškoly, ja som mala šťastie na inštruktorku, tá sa bála dokonca o mna viac ako ja sama... Tiež som druhýkrát tehotná a už sa mi nedalo viac odkladať, ale už to mám a som rada 🙂 A výhody neviem aké máš na mysli, na hodiny som chodila stále jazdy som si prispôsobovala ako mi vyhovovalo, párkrát som aj zrušila nakolko bolo tak horuco, fakt veľa záleží od daneho inštruktora, ale pri samotných skúškach výhody veľmi nečakaj 🙂

dada1212
22. aug 2013

teória je síce povinná, ale mnoho autoškôl nevyžaduje aby si na ňu chodila ak sa nedá alebo nechceš. ale vo vlastnom záujme, aspoň na tie hodiny kde sa budú preberať križovatky, riešenia dopravných situácií atd by som išla, lebo to sa nedá nabifliť. nabifliť sa môžeš akurát tak vyhlášku. a v testoch sú také otázky trojbodové a stačí že sa na takých dvoch pomýliš alebo sa pomýliš na jednej takej a jednej z vyhlášky čo bude chyták a nespravíš ani testy...
takže výhody nečakaj.
a neviem ako si na tom zo stresovými situáciami, ale ver, že skúška je strašný stres a väčšina žien počas tehotenstva prežíva emocie ešte intenzívnejšie, takže neviem či z tohto hľadiska by nebolo lepšie počkať, ako byť príliš emocionálne rozladená a kvôli tomu nespraviť skúšky.
lebo je to naozaj len o tých nervoch, za tých pár hodín nebudeš vedieť šoférovať a policajti budú od teba vyžadovať aby si bola ako profík a vtedy je to naozaj len o tom, plne sa sústrediť, mať čistú myseľ a neurobiť chybu.

lutia
22. aug 2013

@verca2687 ako nechapem preco by si mala mat nejake vyhody?? a ze nechodit na teorie a ucit sa doma? ved doma sa tomu musis venovat aby si vedela znacky a pravidla CP atd. ja som si zacala robit papiere a nakolko som mala tazky zaciatok jednoducho som zavolala a povedala som ze co sa deje a ze pridem a budem pokracovat v kurze ked sa budem citit dobre a ked ma doktor pusti a potom po 3mesiacoch "volna" som pokracovala dalej, na hodiny som chodila normal, tak isto aj hodiny som mala normal....a skusky tam nehladeli ci som tehotna alebo nie...jednoducho skusky platia pre vsetkych ronvako....ved si len tehotna a ked mas nejake problemy s nevolnostou a problemy spojene s tehotenstvom tak si nezacinaj robit papiere alebo pockaj ked ti bude lepsie....

verca2687
autor
23. aug 2013

Ja výhody pri skúške nečakám.... Je mi jasné, že aj keď som tehotná, tak policajt na to neberie ohľad. Jenoducho tehotná, netehotná, v aute sa musím správať ako profík.... išlo mi len o to, že by som nechodila na všetky náuky.... Ale ako si napísala dada, radšej počkám a odkrútim si všetko ako sa má, lebo sú veci, ktoré musím pochopiť a nedajú sa nabifliť. Ďakujem

veronkarisko
2. nov 2018

Ja som robila ako tehotná, teóriu som mala zvládnutú a keďže som robila skúšky v 7 mesiaci ten policajt pri jazde má dosť setril a povedal že jazda najlepšia- išla som posledná, ale pri cuvani som suchla kužeľ- vodičák mi dali 😂 ale policajt má poprosil aby som veľmi necuvala 😁😂 a neviem to dodnes 🙈 🤦 robila som vodičák v BA

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre