Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

xpetka1x
7. jan 2010

to je ok ved nato sme tu aby sme si pomahali..ja som tiez vzzdy mala mrchu bez bolesti len ked mala prist ma zabolelo rano a do pol hodky ked somm sla cikat uz bola tak ma nikdy nezastihla nepripravenu a ani ziadne trapasi s flakmi na ritke 🙂 ale toje vse ziadne ine bolesti neboli ani pocas mrchy to mi kamosky zavideli tie sa v krcoch zvijali brufeny nasadzali

ludka140281
7. jan 2010

katka ja som napr mala bolesti v podbrusku aj den pred porodom....ako keby som mala dostat menstruaciu a cely den porodu tiez,dalo sa to vydrzat,voda mi neodtiekla,museli mi ju pichnut....a ano aj bolesti v krizoch,ale kazde tehotenstvo je ine.....mozes mat aj hnacky,to je tiez jeden z priznakov...
drzim prsty 😀

katka22r
7. jan 2010

ludka dakujem ved bez bolesti a bez odtecenia plodovky sa neda porodit ze? 😀

xpetka1x
7. jan 2010

no to by sme mali moc lahke aj ked este je tu jedna moznost Bocian 🙂 to je najnebolestivejsie

katka22r
7. jan 2010

hmm no ale aspon raz by sme sa mali dobre 😀 kocky idem ja hajat akasi som unavena tak ak nieco popisete rano precitam dobru nocku 😉

xpetka1x
7. jan 2010

baby mna bolia alebo stipu ani neviem bradavky co to je preco to je??miestami su take citlive,,aj brusko poboliva dolu ako kramy.. mali ste to aj vy?? bojim sa ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

halintoa
7. jan 2010

xpetka: mňa spočiatku boleli bradavky ako popisuješ Ty, potom prestali a začali ma bolieť celé prsia, ale hlavne tak zboku a tiež napríklad, keď ma drahý objal a tuho pritisol, tak som len zjojkla. Podbruško pobolieva ako na mrchu bežne, aj v ďalších týždňoch je to normálny prejav uhniezďovania, ale samozrejme nesmú byť prítomné silné kŕče. Mňa inak boleli na začiatku aj kríže, presne ako pri MS 🙂 .

xpetka1x
7. jan 2010

no mna tiez aj krize bolia krce nemam tie som mala ked som nevedela ze som tehu ani menstr, mi ete nemeskla musela som si dat aj polku paralenu to bola total bolest ale nevedela som ze mozem byt tehu to bol par dni po ovulke tak hadam sa nic zle nedialo teraz je to slabucke bolkanie sem tam ale prsia bolia viac menej tak na dotyk alebo kedd si na ne laskam a tiez na boku z vonkajsiej strany a su take plnsie a tazsie.. len nech mi moc nenarastu🙂

halintoa
7. jan 2010

xpetka: aj ja som si vravela, nech veľmi nerastú, lebo nosím 70D ale ony majú svoj rozum 😀 .

zdenkam
7. jan 2010

Katka ja som tiez nemala nikdy ziadne menstruacne bolesti.
Ani pri potrate som nemala bolest. Dostala som klasicku bezbolestnu 5 dnovu kramy. A to vsetci vraveli, ak potrat vacsia strata krvi. NIkdy ma nic nebolelo.

Tie kontrakcie poznas, to ti mozme pisat kolko chceme, az pridu poznas. Ja som tiez vahala ze ako to poznam. Poslickov som moc nemala. A potom som sa v noci o 23 zobudila na bolest, doklusala do obyvaku chodila a sledovala hodinky. Po tych 2O-3O minutach dosla za muzom, ze Petr je tu to. Mam kontrakcie. A uz cestou do nemocnice u nas 3O minut ma to slusne bolelo v tych krizoch. Vediet co pride hruza. A tehu som mala ukazkove, ziadne bolesti, ci vysoky tlak alebo cokolvek ine.

Jaaj baby ja mam 7OB lentilky ja tak chcem aby narastli tie prsia. Jooooj. Minule na mna kukal muz a vravi, jak si ty mohla s takymi malickymi prsiami 2 roky kojit. Ale viete co to bolo, ked som odstavila a zrazu plac, male prsia. Normalne som zabudla za tie 2 roky, ake boli male.

xpetka, ano to su tampony, aby chranili tehotnu pred vnikom infekcie. Ja tiez chcem v marci -aprili na Mallorku alebo Lanzarotte alebo tam kdesi.
A u nas su az na konci porodu lekari, niekedy ani nie, ak je vsetko easy. Odrodia to specializovane sestricky a vravi sa im midwife. Baby, tie su zlate krasne. Tie by vam dali aj modre z neba. Ako vazne uzasne. Ale je to aj taka sranda, pride do nemocnice, meraju vam kontrakcie ze o 2 rano a tak, ste na takej predporodnej vysetrovni, kde su dalsia cakatelky oddelene zavesmi a ona za vami pride ze date si tea and biscuits?
Ale tiez zeny, akoze to ozaj moze robit len niekto kto svoju pracu miluje a je to tam od nich citit na kazdom kroku. Su krasne. Ja som im chcela kupit kyticu kvetom a kartu Dakujem.

xpetka1x
8. jan 2010

dobre ranko no baby ja mam 75B a mala som 85D azE no a a ked sa mi naplnili po porode mliekom tak no koniec svete asi aj osmicky to boli ale kojila som len mesiac kedze mala oxorela a mne z mliekom zmyzli aj cecule 🙂 jediny komu sa to nepacilo bol moj manzel ale to je asi jasnacka 😉 aj teraz sa tesi kedy mi uz narastu ..ach ty chlapy

katka22r
8. jan 2010

dobre ranko xpetka tie bolesti su normalne na zaciatku tehu ja som mala take bolesti v podbrusku do 14tt pokial ale neni krv alebo silne krce...a s tym paralenom si nic nerob ja som vzala v 8tt ibalgin 400 2x vobec som nevedela ze som tehu a strasne ma bolel zub a este v 10tt som vypila s kolegom asi pol l vina cerveneho bez coly bol zufaly a tak sme isli posediet 😀 ...a mozno aj preto ta mala v brusku teraz kope

xpetka1x
8. jan 2010

no dufajme ze bude vse ok. zajtra rano si spravim este jeden testik tak uvidim malo by to byt uz pekne vidiet tak drzte palce,, nech je ako ma byt 😉

katka22r
8. jan 2010

jasne budeme 🙂

iwanna
8. jan 2010

tak ahojte babule 🙂 . Hlasim prichod z poza oceana 😉 😉 Kooooonecne sme doma. Cesta bola hrozna, este sme aj meskali, ale sme tu, vsetci zivi a zdravi. Uz som absolvovala aj lekara, zabiatko je v poriadku, NT v poriadku, ja som lahsia asi o 3kg. Akurat, ze ma boli hrdlo a straaaasna nadcha ☹

Maly je taky zmoreny z cesty , ze od vcera vecera od 21.oo spi a este stale sa nezobudil. Chudatenko male 😒

Ked uz hovorite o tych prsiach, tak asi vyhram. Ja mam 75A, vo vynimocnych pripadoch B. Pri malom a pri kojeni som mala dvojky, co som sa vytesovala, ze keby aspon aspon take mi ostali. Hm, nestalo sa, vratili sa do povodnej velkosti. 😒 . No teraz mi zatial vobec nenarastli, iba ich mam trosicku pevnejsie.

Inac este vam chcem popriat vsetkym vsetucko dobre v novom roku a nech len zubrienky rastu.

iwanna
8. jan 2010

Katka, kontrakcie spoznas. Tiez som nevedela, co ma caka a od takeho 38 tt som si myslela, ze rodim kde som sa pohla. Isla som do obchodu - bolest, bala som sa ze to uz je ono. Na trhu, v meste, doma , proste vsade som len stresovala a nevedela som ako to ma byt.
Ale potom to prislo v noci a po druhej kontrakcii som vedela. Bolo to uuuuuplne ine ako vsetci poslickovia. Drzim palce, nech uz to mas rychlo za sebou

katka22r
8. jan 2010

iwanna dakujem a som rada ze ste oki vsetci 4 🙂

burina111
8. jan 2010

iwi no ahoj, tak ste to super zvládli..malý len nech spí, aj ty si oddýchneš, kati ty neplaš, príde to ked vôbec nebudeš čakať a budeš presne vedieť že už to prichádza
tak ahojte

petika
8. jan 2010

Baby, tak sa pridám, ja mám 80B, čo nie je také zlé. Keď som bola tehu, to bolo super.. Pevné a väčšie, to som však prišla len po tretí mesiac, ale bolo to dobré, len boli boľavé 😀

xpetka1x
8. jan 2010

inak baby mynule v tv bola niaka zenska ktora vraj dokaze to aby sa muzovi spravilo mlieko a mohol kojit ked je na materskej xlap.. no ja som kukala ak puk vraj je vela takych muzou co im pomohla a dokonca ajzeny a tie deti mali adoptovane male baba a zacali kojit aj ked nikdy neboli tehu,, no ja som na rit padla ked som tu zenu pocuvala

katka22r
8. jan 2010

noo xpetka ja som tu uz tiez dakde citala ale ze iba u zien ony niejako tie hormony sa spravia a je aj mliecko 😉 ale keby mal kojit mm to by bola vyhoda aj kusa premna 😀

zdenkam
8. jan 2010

Iwanna, vitaj v klibe letiliek prs.
Ten navrat do povodnej velikosti poznam ten pocit nicoho 😖 Vravim ja som na 7OB.
Pri kojeni som ich volalal melony a vravela im obrovske. Pre mna a manzela boli.
Ako dufam, ze aj druhe dietatko budem rovnako kojit do 2 rokov ako Patricka.

A som rada, ze ste v poriadku s5. A nech ste nadalej pekne v poriadku a zdravucki.

A tak tak Katka, Iwana ma uplnu pravdu, kontrakcie spoznas s nicim sa nedaju pomylit. TAk som zvedava, ci ta tu najdeme este aj po vikende. 🙂

Baby, ja zacinam trpiet nespavostou, laham do postele po 23 a pri troche stastia zaspim do polnoci. Ako predvcerom po OO.15 a vcera tiez tak nejako. Uplne psycho. Ako nechapem, lebo pri prvom tehu som toto nemala. Ale pri prvom tehu som nemala ani rannu nevolnost ani zvracanie. Tie 2 veci su uz nastastie s 3.mesiacom za mnou, ale ta nespavost??????? Vobec sa mi to nepaci.
A este pozorujem, ze su dni, ked som nervozna. Napriklad vcera cely den pohodicka a vecer uz som sa lahucko vytocila. Ako to je take fuuuuu, na 1 minutu ale aj kricim niekedy. ☹
Ako dost ma to trapi, kvoli malemu.

xpetka1x
8. jan 2010

Zdeni ani mne sa neda spat kym zaspim tak to dost trva bolia ma aj prsia k tomu tak neviem ako sa mam ulozit,, a stavam uz o 7 co som sa kedysi len otacala na druhy bok mala si vyspava do 10 a ja buntosim...

katka22r
8. jan 2010

zdenka jasne ze ma tu este najdete lebo sa vobec necitim na porod troska ma bolia krize ale len jedna strana ale inak pohoda,u mna je to problem kedy vlastne porodim lebo som nemala pravidelnu menst.ale podla ultr.mi to vychadza na 8.1 a podla mojho gynek.zo zaciatku na 14.1 tak sa nechame prekvapit ale pokial citim pohyby si myslim ze je to oki nie?

a ja tiez nespim ale si myslim ze to kvoli bliziacemu sa porodu lebo pred tym som take problemy nemala

xpetka1x
8. jan 2010

jasne kym ju citis je to ok.. a ako sa bude volat malinka?,
Baby a ako kava v tehu ja som zviknuta mat aspon 2x za den uz som nemala 2 dni kafcu a boli ma tak prasina

terezkami
8. jan 2010

Ahojte babulky, nebola som tu asi mesiac. Mala som toho vela. Stahovali sme sa do domceka tak sa tesim sme konecne vo svojom 😉,, stihla som zabijacku u svokrovcov,a aj rozne navstevy.... tak som rada, ze som sa tu ukazala. Stale sa snazilkujeme, dufam, ze sa nam to podari. Uz asi tri dni mam take krce s privalmi tepla v podbrusku. Mrchu mam dostat az 14. Takze neviem, ze co..... nechcem si robit zbytocne nadeje......

xpetka1x
8. jan 2010

TERAZKA TAK TEN DOMCEK TICHO ZAVIDIM-- A DRZKAM PALCEE URCITE SA ZADARI A HLAVNE TERAZ KED SI MALA PLNU HLAVU STAHOVANIA..NAM SA SICE ZADARILO NA PRVY KRAT ALE ETE STALE TOMU NEVEERIM A VEELMI SA BOJIM CO BUDE DALEJ BO SA NEVIEM ZRIECT MNOHYCH VECI ALE BABO CEM..SOM HROZNA,,KED BUDEM V 20TT TAK TOMU UVERIM.. 😒 😒 😒 ☹

katka22r
8. jan 2010

xpetka Laura a ak nahodou vyjde chlapcek tak Misko

Terezka drzim palce

terezkami
8. jan 2010

baby dakujem
xpetka: ja ti zasa zavidim miminko.... ale len v dobrom 😀 😀 a neboj, vsetko bude dobre 😉 😉

xpetka1x
8. jan 2010

BABULE A AKO SEX V TEHU MI CO UZ MAME ZA SEBOU POTRAT ASI TO NENI MOC DOBRY NAPAD KED AJ TO VNUTORNE SONO NIE MOC DOBRE

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre