Tehotná po tabletke Escapelle a po rizikovom tehotenstve

zana78
9. mar 2012

Ahojte dievčatá,som tu nová a zároveň aj zúfalá.Dnes som sa dozvedela, že čakáme druhé dieťatko aj napriek tomu že som užila tabletku po.Zjedla som ju do 12 hodín aj napriek tomu som zostala tehotná.To by nebol až taký problém ,lebo dcérka je ako anjelik.No od 16 týždňa som bola na rizikovom tehotenstve,v 17 týždni mi zašívali krčok a od 23 do pôrodu som ležala v nemocnici.Lekár mi povedal že si mám všetko nechať prejsť hlavou,lebo mám strašne slabý krčok.Ak si bábo necháme budem ležať pol roka bez námahy a to buď doma alebo v nemocnici.Je to staršne ťažké,pred dcérkou som mala 3potraty a keď si predstavím že mám prísť o ďalšie bábo... ☹ a ďalšia predstava ak budem v nemocnici 6 mesiacov...nebudem si vidieť dcérku od jej 9tich mesiacov,neviem kto sa bude o ňu starať,manžel bez roboty nemôže zostať.Ešte stále ju kojím sme na seba veľmi citovo naviazané.Je to ťažké a preto vás prosím o radu ak máte niektorá takúto skúsenosť.Ďakujem

veonka
10. mar 2012

Ahoj, ja síce nemám osobnú skúsenosť, tak prepáč, že vôbec píšem, ale zaujal ma tvoj príbeh a chcem ti povedať, ako to vidím ja. Viem si predstaviť, že si to mala v tehotenstve ťažké, ležať kvôli riziku, podstúpiť rôzne procedúry a obdivujem ťa ako si to všetko zvládla. Máš doma ale určite vďaka tomu krásnu dcérku, ktorá je ako aj sama píšeš anjelik. Určite všetka tvoja obeta počas tehu stála za to. Píšeš, že si o 3 bába prišla. Teraz si napriek tomu, že si užila tabletku, teda urobila si všetko preto aby si tehu nebola, ostala tehotná a to nemôže byť len náhoda. To bábätko chce žiť. Prežila si tri potraty a nechceš prežiť ďalší, prečo potom uvažuješ, že by si ho dala sama od seba preč? Bolo by to predsa ešte ťažšie než keď odišli samé. Budeš si vyčítať že si to neskúsila. Vieš, nie všetko na svete môžeme pochopiť a existujú skutočne veci, ktoré sú mimo nás. Ber to tak, že to prosto tak malo byť a skús podstúpiť všetku tú obetu znovu, urob pre to bábo maximum čo môžeš, nevzdávaj sa ho. Neviem, čo viac ti môžem poradiť. Bude ťažké, ale ja verím, že to bude stáť za to. My ženy sme silné a dokážeme veľa zniesť. Chápem že muž nemôže zostať bez práce, to je pochopiteľné. Nemáte niekoho z rodiny, napr. dedkov babky už na dôchodku alebo niekoho, kto by mohol prísť a pomôcť vám tak dlhodobejšie?

koralinka
10. mar 2012

veonka to pekne napísala, ja radiť nebudem, lebo si v zložitej situácii, ale strašne držím palce, nech sa darí ak sa rozhodneš akokoľvek 😉

adlani
10. mar 2012

@zana78 V pripade, ze by si sa rozhodla bojovat o druhe babatko, nemoze ti niekto pomoct, prist k vam byvat na niekolko mesiacov, postarat sa o domacnost, aby si mohla lezat doma a nemusela sa odlucit od dcerky???

zana78
autor
10. mar 2012

@veonka ahoj veď to že to nemôže byť náhoda.Ten nový mini človiečik bude asi bojovník ako princeznička.Zatiaľ nič predbiehať nejdem,lebo obe bába som potratila v 8tt no ak sa tento drobček ujal po tabletke určite je bojovník len ja mám ten krčok strašne slabý,to je jediný problém :( . Vieš preplakala som včera,aj dnes.....zoberiem na ruky malú a slzy mi stekajú po lícach ako hrachy.Keby som nemala tie spontánne potraty za sebou tak by to možno bolo ľahšie.Fakt človek strašne túžil po bábätku a oni odchádzali ☹ nemala som chuť žiť keď zrazu prišla princeznička a hneď bolo všetko krásne.Ja veľmi túžim dať dcérke súrodenca no je to skoro.....i keď na 80% som už rozhodnutá že si ho zobrať nenechám a budeme bojovať.No ak si mám zas odležať v nemocnici bude to veľmi ťažké kôli maličkej.Mamina a svokra pracujú a zháňať k nej nejakú cudziu au pairku 😖 .....manžel máva 7x do mesiaca 24ky veľa krát chodí na týždňové školenia kade tade ☹ je to fakt veľmi ťažká situácia.A pritom sme nesexovali na plno...mali sme prerušovanú súlož no trošinku mu ušlo.Je to paradox lebo o dcérku sme sa snažili 5 rokov.Vždy po roku-aj vyše roku nezdaru sa zadarilo a potom bábo odišlo ☹ .Fakt mám dilemu

zana78
autor
10. mar 2012

@koralinka ďakujem je to od teba pekné
@adlani nemá sa veľmi kto ☹ mamina aj svokra pracujú.....som väčšinou sama na všetko :(

lucika7
10. mar 2012

Ahojček Zana, tvoj príbeh mi nedá nenapísať ti. Rada by som ťa podporila a to ťa osobne nepoznám. Preto si myslím, že tí čo ťa poznajú ti budú pomahať - ako len budú môcť. Si silnejšia než si myslíš. A to bábo v tebe chce očividne žiť. Skús mu to umožniť. Prepáč, za úprimnosť, ale ak nemá žiť, tak zomrie aj bez tvojej pomoci. Preto ti prajem veľa, veľa sily, lásky a pokoja. Lucia

denisekkk
10. mar 2012

@zana78 v tejto situacii je tazko radit tak sa len pokusim daco vymysliet.Babatko je bojovnik ked prezilo tabletku. aj moja mala prezila tabletku po a je to uzasne zive , mudre dieta. Isto to bude tazke ale sme zeny zvladneme vsetko. Tu pomoze len dobra organizacia casu, cize zapojit mamu svokru , manzela sestru , kamosku kohokolvek... urcite vsetci rodinny prislusnici nemaju rovnaky pracovy cas, takze by sa zislo vyuzit diery v ich prac. casoch. Njlepsie by bolo keby ta nechali doma a niekto z rodiny by ti pomohol s domacnostou-zehlenie, pranie, varenie, upratovanie. Prechadzku s dcerkou zvladnes , kedze vravis ze je ako anjelik...Aspon trosku keby ti pomohli ale musia sa zapojit vsetci...ak by si sla do nemocky, tam je to uz tazsie..to by asi bolo o drzku...drzim prsty, neboj vsetko bude tak ako ma byt...si skvela mamka a zvladnes to

janinah
11. mar 2012

@zana78 mňa trochu udivuje ako si si už sama resp. s lekárom napísla scénar ďalšieho tehotenstva 😒 všetko môže byť inak 😉 a keby aj nebolo,tak aj táto situácia sa dá zvládnuť...prepáč,mne to pripadá,že si chceš zvoliť ľahšiu cestu,ale za akú cenu ☹ a čakáš,že ti to tu niekto odobrí 😒 bola som v nem. so ženou,ktorá čakala piate dieťa a preležala skoro celé teh. a doma 4 detis ockom a babkou a zvládali to 🙂 takže myslím,že by si mala zabojovať,tých zopár mesiacov preletí rýchlo a čaká ťa celý život s tvojim dieťatkom,ktoré bude silné a dosvetasúce /však tabletku už prežilo 😉 /

vavrenka
11. mar 2012

@zana78 jojo, moja, drz sa, si v narocnej situacii a hlavne niektore priblbe posudzovania, ktore ti tu niekto napisal si neber k srdcu. lahko sa hovori cloveku, co nezazil 😠 😠 😠 😠
jedine, co mi napada, asi taka moja skusenost - zivot byva niekedy plny zvratov a rieseni, ktore by nas doslovne ani vo sne nenapadli 😉 , velmi, velmi, z celeho srdca ti prajem, aby do tvojej situacie prislo genialne riesenie, ktore celu tvoju rodinu nadherne prekvapi a ty zazijes hlboku vdaku a ulavu 😉 😉 😵 😵 😵
tak nech krcok drzi, nemakne, nech mozes ostat doma a ziadne nemocnica a ak budes odstavovat malicku, na www.dojcenie.eu (pohladaj v zalozkach) je krasne popisane ako nenasilne a bez placu odstavit dietatko..
daj priebezne vediet, ako sa mas a co je nove...paaaa

leeenka26
11. mar 2012

@zana78 Ahoj, mas tazku situaciu, ale nevesala by som hlavu. Dieta je zazrak a to, ze sa babo napriek vsetkemu ujalo, by som brala ako znamenie, ako dar. Mozno uz dalsie dieta nebudes mat, mysli na to. Urcite existuje moznost, ze o dcerku sa ti niekto postara, ked tehotenstvo pravdepodobne stravis v nemocnici, ja neverim ze nie, ved mama aj svokra aj napriek tomu ze pracuju, musia ti predsa pomoct, ved mozu ist na OCR nie? Musi zo zakona nieco existovat, ja viem ze to bude tazke, lebo pridu o prijem, ale nemozes ist kvoli tomu na potrat, musi ti niekto pomoct. Hovorila si s nimi uz o tom? Mozno by sa mohli striedat. Nic ine ma momentalne nenapada ☹ ale dietatko ocividne chce zit a chapem ta ze sa strasne zle kvoli tomu citis. Ale taketo ,,pribehy" prinasa zivot. Skus sa trosku ukludnit, porozpravat s mamou, so svokrou, pripadne s niekym blizkym, neboj sa urcite sa najde niekto, kto ti pomoze. Ved cakas dietatko. Bude to tazke obdobie, ale urcite to zvladnes. Drzim velmi velmi palce.

kiara138
11. mar 2012

Ahoj neda sa nereagovat na tvoj pripad aj ja mam doma pol ročne babo mojho anjelika Dáriuska a teraz som zistila ze som opat tehotna aj ked som predosle tehu nemala problem nikdy nie je iste ze nebudem v nemocnici hrozne by ma to mrzelo a velmi by mi chybal ale podstupila by som to koli babu🙂 skus presvedcit rodinnych prislusnikov nech ti pomozu pocas tehotenstva nejak na striedačku a hlavne mysli pozitívne že to všetci zvladnete a držim palce tomu malemu bojovnikovi v tebe🙂

zana78
autor
11. mar 2012

@kiara138 jeej tak gratulujem 🙂 ja viem zo dňa na deň som viac a viac presvedčená že si bábätko nechám.Moja mamča robí od rána do večera....má totiž 2 roboty aby zvládala platiť hypotéku...rodičia sa rozviedli 😒 brata mám v taliansku a so svokrou si bohvieako nerozumiem. 😒 Ešte som rozmýšlala že dám inzerát a pohladám si opatrovateľku na doobedie do tej tretej kým bude manžel v práci.A takú aby mohla aj celý deň keď bude na školeniach alebo mu vyjde 24hodinová šichta.Nebudem určite ani prvá ani posledná.Zajtra idem na vyšetrenie,lebo v piatok som len volala doktorovi.A v ktorom si tt???

zana78
autor
11. mar 2012

@lucika7 ja viem že ak nemá žiť tak nás opustí....tak ma opustili predchádzajúce 3 bábätká.Ďakujem za podporu,je to krásne keď ťa podporia ľudia čo ani nepoznáš

Baby fakt je to super a veľmi mi dodávate pozitívnu energiu
@vavrenka Ďakujem veľmi krásne za povzbudivé slová....ja si to nevšímam,lebo ten čo to nezažil ani zďaleka nevie čím som si musela prejsť...veru to geniálne riešenie by sa nám zišlo.Veď máme ešte čas niečo vydumať čo bude dobre pre nás.
@leeenka26 ešte o tom nikto nevie,nevravela som to kým bábo neuvidím na sone.Ja som si len robila 7 testov a v piatok som volala gynekológovi....on povedal že si to mám cez víkend nechať prejsť hlavou a zajtra idem na vyšetrenie.Som veľmi zvedavá čo bude.Mám strašne zmiešané pocity,aj sa veľmi teším aj veľmi bojím no z hodiny na hodinu moje presvedčenie že si bábo nechám silnie.Presne ako si napísala...možno je toto naša posledná šanca a možno už dieťatko potom nebudem môcť mať ☹

vavrenka
11. mar 2012

@zana78 daj vediet ako si zajtra dopadla 😉 a velmi sa tesim, ze si ho nechas 😎

slniecko77
11. mar 2012

@zana78 drzim paste 😵 posielm vela sily a pozitivnej energie 😵

veva82
11. mar 2012

@zana78 Ahoj veľmi ma zaujal tvoj problém a verím že si bábätko necháš i keď to bude pre teba veľmi ťažké a viem sa vžiť do tvojej situácie.JA mám 7 ročnú dcérku,úplne bezproblémové tehotenstvo.Túžili sme po druhom bábätku,ale ceta k nemu bola ťažká.Najprv gyn problémy ktoré sa chvala bohu po 3 rokoch liečby vytratili,potom 4 mesačné snaženie,meškala mrcha //čiarky na teste no dlho sme na netešili....bábo v 7 tt odišlo,6 mesiacov pauza a potom mi zistili nábeh na rakovinu krčka maternice.nasledovala operácia,zas ďalšia 6 mesačná pauza a vrhli sme sa do toho opäť no 8 mesiacov sa nedarilo až sa nakoniec podarilo...opäť radosť ale aj strach....dlho sme sa netešili a v 6 tt som o bábo prišla.Zas kyretáž a moje výčitky ale ani neviem ako hneď sa mi podarilo otehotnieť.Moja cesta bola veľmi tŕnistá do 13tt krvácanie potom bolo všetko v poriadku až do 21tt.Vtedy mi doktor oznámil že sa otvára krčok...do 3 dní som bola na operačnom stole a robili mi serkláž.Všetko bolo super ja spokojná že som zašitá no o 3 týždne bolesti a bola som späť v nemocnici na 2 týždne.Doma som pobudla "až" týždeň a bola som späť v nemocnici od 29tt do 35tt,tam mi ešte aj pesar založili ale do 4 dní šiel von lebo ho moje telo neprialo...vyvolal mi také kontrakcie že strach.Ako ma pustili z nemocnice som chytro nakupovala,prala,žehlila a tárala sa.V 37tt mi pustili stehy a do 6 dní som porodila,ale už som aj okná umývala.Ty si to mala asi vážnejšie keď si bola v nemocke do konca.Mne už tam začalo po 6tich týždňoch švitoriť ale čo neurobíme pre drobcov.Mne Vaneska veľmi chýbala,určite by aj tebe chýbala dcérka.takže šetriť sa a pekne ležkať doma.Môj doktor ma stále nahovára na 3tie dieťatko že tak o 2-3 roky no moja odpoveď je rázna NIKDY.Aj keď nikdy nehovor nikdy.Ak by som sa dostala do tvojej situácie mala by som asi také isté riziko ako ty.Ja mám 6 mesačného synčeka a ak by som zostala tehotná teraz určite si bábätko zobrať nedám aj keď viem že by to bola veľmi tŕnistá a ťažká cesta.Už teraz koľkokrát nevládzem a nestíham učiť sa s malo starať sa o domácnosť a malého lebo je poriadny šinter ale do toho rizika by som išla asi opäť.Musela by som zapriahnuť rodinu aj keď sa so svokrou nebavím a manžel je tiež viac v práci ako doma.Pomáhal by brat,jeho frajerka,sem tam druhý brat,a moje staré mamy-aspoň dúfam a ak nie určite sa nájde nejaká pani na opatrovanie a riadnie,aj keď v dnešnej dobe brzdia financie 😠 .Posielam ti veľa energie ako slniecko77 no určite to zvládnete.Daj vedieť čo ti povedal doki.Papa pekný večer

veonka
12. mar 2012

@zana78 Teším sa veľmi, že si tu našla povzbudenie a si rozhodnutejšia bábätko si nechať! 😵 Fakt sa veľmi teším. 😵 😵 😵 😵 Viem aj podľa seba, že človek berie veci z tej problémovej stránky a pritom mu tá pozitívna uniká. Uvidíš, všetko bude dobré, ak sa naladíš na to, že to zvládneš, že si silná, že sa síce uskromníte (či už finančne kvôli opatrovateľke...) ale obetuješ pre iné, pre bábo a to sa všetko tisíckrát vráti, neboj, aj dcérke sa vynahradí tá dočasná možno menšia pozornosť, ale keď bude mať súrodenca na celý život, oplatí sa to. Nájsť si opatrovateľku vôbec nevidím ako zlý nápad, určite nájdeš milú pani či slečnu, veď dnes je kopec ľudí na úrade práce... Takže sa teším, dúfam že ťa ešte oveľa viac (a možno aj praktickejšie teda skutkami) ako my tu povzbudia ľudia z tvojho najbližšieho okolia. Držím palčeky! 😵

kiara138
12. mar 2012

@zana78 no ja som v 7 tt, a mam štastie že moj drahý je doma vždy ked ho potrebujem je strojcom svojho času podnikateľ, a o maleho sa vie postarat uplne vo všetkom ja som svojho synčeka este nekupala od narodenia to robí nas tatino večerny ritual ktory milujeme všetci traja🙂no a ostatna rodina sa nejakym sposobom vobec nezapajaju tak sme dvaja a da sa to... to je dobrý napad s tou opatrovatelkou kt. by ti pomohla a by bolo dobre kym si tvoja malinka na nu zvykne aj keby si bola v nemocnici, len najst spolahliveho človeka ti zaberie asi velmi vela času🙂

zana78
autor
12. mar 2012

@kiara138 hmmm to je super.Môj manžel je zamestanec takže nadriadený rozhoduje ☹ ☹ Ano nájsť spolahlivú osobu bude veľmi ťažké v dnešnej dobe.Ale musíme to zvládnuť.Dnes mi bolo zle akosi.Ako sa cítiš ty?Vládzeš?A berieš aj nejaké vitamány?

zana78
autor
12. mar 2012

@janinah ja som si žiadny scénar nenapísala.Môj doktor ma pozná od 18tich rokov takže ovláda dokonale môj zdravotný stav.Vie aký mám krčok čo všetko sa dialo za celé moje obdobie ako som k nemu chodila.Ak si nezažila to čo ja tak ma potom neodsudzuj.Neviem čo by si robila ty v mojej situácii.Ja to bábo strašne chcem ale aj sa riadne bojím čo bude.Nechcem ti priať nič zlé ale ak zažiješ aspoň 1/4 z toho čo som zažila ja tak pochopíš.Ja som šťastná že sa mi podarilo vynosiť Alex.A rozhodli sme sa že ideme bojovať.
@veva82 tak ty si si tiež užila svoje.Si na tom trošku lepšie ako som ja ,napíšem do IP lebo máme skoro rovnaký problém.Ďakujem za podporu 🙂
@vavrenka dnes sme trošku s malou prispali a na odber HCG už bolo neskoro ☹ idem zajtra ráno na 8mu.

zana78
autor
12. mar 2012

@slniecko77 ďakujem 🙂

vavrenka
12. mar 2012

@zana78 😀 😀 😀 😀 , hadam sa vam zajtra podari vstat skor 😉

zana78
autor
13. mar 2012

@vavrenka ahoj,tehotenstvo je potvrdené.Drobec je v maternici,zajtra budú výsledky z HCG.

koniarova
13. mar 2012

@zana78 Držím ti veľmi palce. 😉 😉 😉 Ja som bola v podobnej situácii, posledné 4 mesiace som strávila v nemocnici. 😒 😒 Bolo to neskutočne ťažké, pre všetkých, ale zvládli sme.

katren
13. mar 2012

@zana78 velmi ti drzim palce, viem ako si sa citila....ja som tak preplakala tiez 3 dni, ked som sa dozvedela, ze som zas tehu.....ale rozhodnuta som bola hned, ze si ho nedam prec....to by som niesla ooooooooooovela tazsie ako keby sa rozhodlo ist same prec....
@kiara138 ja mam medzi Dominikou a Miskom 18mes. a teraz to vychadza na 15mes.....
vsetko zvladnete, nebojte, ved sme zeny 😉

koniarova
13. mar 2012

@zana78. Inak, baby ti píšu, že všetko sa dá zorganizovať. Trochu by som oponovala. Áno, dá, ale na 1-2 mesiace a nie na pol, či viac roka. Môj manžel musel ostať s malým doma, inak to nešlo.

sandy80
14. mar 2012

@zana78 joj moja, ťažká situácia, ťažké rozhodnutie, ale počúvaj svoj materinský inštinkt🙂 Tiež neviem, čo by som na tvojom mieste robila - a to len kvôli tomu, že mám skoro 3ročného synčeka doma, ktorý je na mňa naviazaný a možno ja na neho ešte viac, tak by som jeho neprítomnosť každodennú neviem ako zniesla...no ale myslím si, že sa dá všetko zvládnuť, veľmi, veľmi ti držím palce, si velice statočná žena, určite sa rozhodneš správne a bude všetko v poriadku 🙂

kiara138
14. mar 2012

@katren no my budeme mat asi rovnaky vekový rozdiel ako vy no asi budeme musiet vymenit autičko za nejake 7 miestne lebo este dve deticky z partnerovho predosleho vztahu k nam chdievaju cez prazdniny tak budeme jedna stastna velka rodina uz teraz po mne ludia kukaju ze jake velke deti mam teraz to bude ze 4 deti ma uz nevladze zo sebouhe he🙂

kiara138
14. mar 2012

@zana78 Tak gratulujem k tehu🙂 nech všetko dobre dopadne a nech sa v tebe ten maly cloviecik drží zubami nechtami.-)mne zle nebyvalo ani pri malom urcite to bude zas chlapcek aj ked cela rodina chce malu princeznu, ale unavena som hrozne ked dam maleho spat vecer tak o osmej uz spim s nim aj cez den ked ide buvat vacsinou idem s nim, ale toto bude trvat hadam len prve tri mesiace, sem tam taka slabost na mna pride inak nevraciam.-)

katren
14. mar 2012

@kiara138 my sme auticko vymenili uz....mali sme 3-dverove malicke a tieto Vianoce sme moooooooooc posluchali a Jezisko nam doniesol 7-miestny Citroen Grand Picasso...ale to sme este nic netusili 😅
skor sme ze na vylety, bo k nam tiez chodieva moja sestra mladsia/o 10rokov/ a to sme sa uz riadne tlacili ked sme niekde isli....a teda to vystupovanie odtial 🙄 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre