Termín pôrodu august 2018

krumpel
11. dec 2017

Ahojte tehulky. Minuly tyzdrn som sa dozvedela, ze som tehu. Predpokladany termin porodu august 2018. Je tu este niekto s podobnym terminom?

krumpel
autor
2. máj 2018

Chodite na tehu cvicenia? Ja som dnes bola prvykrat.

1nikuska9
2. máj 2018

@krumpel
Nechodim, a asi ani nepojdem. No ak by som mala nejaku tehotnu kamaratku v blizkosti mozno by som sa na to dala 😊 ako ste tam cvicili?

krumpel
autor
2. máj 2018

@1nikuska9 ja som sla sama a bolo to v pohode. Vies co kedze som bola prvykrat z tych cvikov si vela nepametam, ale boli cviky na krcnu chrbticu, na panvove dno, na posilnenie svalstva v okoli panvy a este take oddychove polohy a vela nam rozpravala pani kadejake prihody a ze urcite nemame lezat ked budeme mat bolesti, ze to neni dobre.

1nikuska9
2. máj 2018

@krumpel
Dobre sa to povie ale vacsinou zial pri porode uz v poslednych chvilach nutia lezat aby tocili monitor. Ja som bola na takom preporodnom kurze s kamoskou a aj satkovanie malo byt ale necitila som sa tam dobre. Vsetci sa poznali, kecali, len my sme tam boli mimo 😏 zevraj aj joga je dobra ale ani neviem ci u nas byvaju cvicenia pre tehotne.

krumpel
autor
3. máj 2018

@1nikuska9 aj tu sa vsetky poznali, ale kedze sme dlho necakali tak mi to bolo jedno. Mam problem s bradavkami od kedy mi vyteka to kolostrum mam ich strasne bolave, akoby som ich mala orypane, este aj podprsenka mi na nich vadi.

1nikuska9
3. máj 2018

@krumpel
to ti az tak vyteka? Skus nejaky krem na bradavky s lanolinom, je ich vela medela, avent, multi mam, lansinoh alebo aj z DM taky ruzovy si celkom chvalia. A mozes si dat aj tie tampony do podprsenky ale sprav tak ze si na dvoch tamponoch vystrihni v strede diery asi vo velkosti bradavky, na kazdu daj taketo jedno koliesko a na to dalsi tampon. Nedavaj si ich priamo na bradavky lebo niekedy ked kolostrum uschne sa tam prilepia a to potom boli

krumpel
autor
5. máj 2018

Zenicky aj vy mate taky problem s obliekanim ako ja? Musim asik navstivit obchody pretoze moje povodne veci uz neobleciem.

1nikuska9
5. máj 2018

@krumpel
Ja som uz bola na nakupe. Mam sice tehotenske rifle a leginy ale nemam co k nim, vsetky tricka su mi kratke. Takze som si kupila 3 tricka a aj hrubsie leginy, ktore vyzeraju ako nohavice na gumicku ale nie tehotenske len vacsiu velkost lebo k tym tehotenskym si nemozem dat hocijake tricko pretoze mi je vidiet ze ich mam aj po prsia. Skusala som si aj kosele, na figurine vyzerali velmi dobre ale na mne hrozne, ako keby som mala o 20kg viac. Lepsie je mi napasovane oblecenie okrem letnych siat z lidlu, tie su volne. Nechcela som toho vela nakupovat ale vela veci vynosim aj neskor, teda az na tie tehotenske rifle a leginy

krumpel
autor
5. máj 2018

@1nikuska9 ani ja toho nechcem vela kupovat len sa potim ako kon v tychto horucavach. Z lidla mam aj ja saty take po kolena ale pripadam si v nich ako slon 😀

1nikuska9
5. máj 2018

@krumpel
Tiez mam po kolena ale aj dlhe po zem, tie sa mi zdaju byt lepsie. Tie kratsie budem mat asi len na doma. Ale hlavne tricka som potrebovala tak som rada, ze som zohnala za 4e tak hned som si ich plnu kabinku zobrala vyskusat ale nechcela som to s tym nakupovanim prehanat. Inak v new yorker som si kupila podprsenku, vyzera ako tricko, vystuzena a dole cipka, okolo 6 e stala. Lepsie ako tie tehotenske, je ovela pohodlnejsia. Pozerala som aj tie sportove ale vacsinou su na hrube ramienka a medzi prsiami je medzera ale tato je ina, velmi dobra

krumpel
autor
5. máj 2018

@1nikuska9 podprsenky mi ani nespominaj. Ja som uz za ne nechala ajland. Ja mam ajvecsie patalie s ceckami 😀😀😀

1nikuska9
5. máj 2018

@krumpel
Skus pozriet takuto co mam ja. Ja som kupila 2 a kazdu za 30 e no aj tak niesu take pohodlne ako tato

krumpel
autor
9. máj 2018

Zeny rozmyslate uz nad porodom? Ako o vsetko zvladnete a tak. Mne vcera porodila kamoska, znasala to velmi zle a dajako a chytila panika.

1nikuska9
9. máj 2018

@krumpel
Premyslam nad porodom kedze to vidim v robote stale 😊 ale zatial ma panika nechyta. Niektore to zvladnu lepsie a niektore horsie 😏 uvidime ako to bude u mna. Zatial si hovorim ze uz teda nejako sa musi dostat von. Moja kamoska porodila pred mesiacom a velmi dobre znasala porod aj ked potom ju museli uspat a cistit ale vcelku ma dobre spomienky. Ked sme ju boli v porodnici pozriet zavidela som jej ze uz ma babatko vonku 😊 Aj cez vikend sme tam boli a je to krasne, velmi sa na nasu tesim. Porod nejak prezijem a potom uz bude lepsie. Teda aspon dufam, aj ked niektore zeny povedia ze to horsie nasleduje potom, ked su bezradne a nevedia co s dietatom ale dufam ze pre mna to nebude take tazke. V pondelok som bola v poradni a uz vazila 790 g a tyzden pred tym na pohotovosti 660g, pekne rastie 😍 ale sa mi zda ze sa malo hybe, take poriadne kopance necitim niekedy cely den, len ako sa tam prevaluje citim take vlnky v bruchu. Pripomina mi to ako ked ma clovek hnacku a citi pohyby v bruchu aj ked blbe prirovnanie

krumpel
autor
9. máj 2018

@1nikuska9 tejto mojej znamej museli nakoniec maleho vyberat zvonom. Neboj nic aj moj sa niekedy nepohne cely den a potom iba striehnem kazdy pohyb. Preco ste boli na pohotovosti?

1nikuska9
9. máj 2018

@krumpel noo zvonom tahat veru nic moc a potom to sitie, auu. Ja ked ju dlho necitom pocuvnem jej srdiecko len sa cudujem ze sa nehybe tak poriadne ale to asi pride, ked bude mat menej miesta. Mala som pocit ze mi voda odteka lebo ked som sa postavila z auta zrazu som mala uplne mokre nohavicky a pritom nosim stale slipovu vlozku no ani ta nestacila. Spravili mi temesvary, ten bol negat a aj usg ok. No akurat som tam stretla mojho gyn, na jednu stranu som sa potesila ale aj som bola sklamana lebo toho jeho flegmatickeho pristupu mam uz dost. Pripadala som si ako nejaky hypochonder. Ale aspon som bola vdacna ze ma na por. sale poznaju, isla som hned tam, ziadne cakanie a dali mi aj roztok domov ak by nahodou.

krumpel
autor
9. máj 2018

@1nikuska9 sem tam aj zo mna nieco tecie ale zatim je vse oki. Pocuj ty mas asik viac skusenosti kedze robis s babetkami, aky mas nazor na pouzivanie nosicov pri novorodeniatkach. Kedze mame psika, ktoreho budem musiet chodit vencit hladam dajake moznosti aby som babo nemusela pri venceni nosit vo vajicku alebo kociku.

1nikuska9
9. máj 2018

@krumpel pre novorodenca je naj satka. Kolegyna chodi na laktacny kurz a tam im jednu odporucili. Dam sem link. Je elasticka a lahko sa viaze. Najskor si ju na sebe uviazes a vlozis tam dieta. Neni dobre nosit dieta cely den ale sem tam to chcem aj ja vyuzivat. Viac im o tom budu hovorit na druhy mesiac, ak budem mat nejake zaujimave info, dam vediet

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre